Жовта кофточка для дівчинки (в'язання спицями)

Пора в'язати весняні обновки нашим діткам! Наприклад, таку ошатну жовто-помаранчеву кофточку спицями для малятка. Майстер-клас з описом, схемою і фото від Оксани Алдушіной.

Жовта в'язана кофточка для дівчинки (спицями)

Яскраві речі, особливо якщо вони ручної роботи, незамінні в гардеробі малюків. така сонячна кофточка для дівчинки на весну стане прекрасним доповненням до модних джинсів або сарафана.

Для роботи буде потрібно:

  • три тони нитки - яскраво-помаранчева, помаранчева і жовта (використовувалася пряжа Алізе Коттон Голд 100 грам на 330 метрів,
  • спиці №3,
  • застібка "блискавка",
  • гачок №3.

Залежно від необхідного розміру вироби, наберіть потрібну кількість петель. У нашому випадку на дитину 1,5-2,5 року даної пряжею необхідно набрати 160 петельок помаранчевої ниточкою, і провязать гумку 2 Х 2 з 8-ми рядків (при розрахунку петельок не забувайте враховувати, що рапорт жаккардового малюнка становить 10 петель). Потім приступаємо до в'язання лицьовій гладі (ще 10 рядків):

Зверніть увагу: Речі, виконані без шва збоку, набагато акуратніше виглядають, не доводиться стикувати малюнок. Тому найкраще основу светри в'язати цільним полотном (як в нашому випадку).

Після цього приступаємо до виконання жаккарда за схемою, додаючи темно-жовтий колір.

При переході з одного кольору нитки на інший не затягуйте роботу занадто туго, але і не залишайте занадто слабких петель зсередини. Полотно має бути рівномірно натягнутим.

Це забезпечить прекрасний зовнішній вигляд готового виробу:

Після цього в'яжемо ще 18 рядків лицьовій гладдю і знову повторюємо жаккард, але вже додаємо яскраво-жовтий колір:

Після жаккарда в'яжемо ще 6 рядків яскраво-жовтим кольором, а потім починаємо вив'язувати пройму з 2-х сторін вироби. Для цього всі петлі потрібно розділити на 3 спиці: 2 половинки переду: по 40 петельок і на спинку - 80 петель. Для переду виконуємо скорочення (тільки на лицьовій стороні: першу петлю знімаємо, 3 лицьових, 4-ю і п'яту в'яжемо разом, зворотний бік в'яжеться без скорочень, всього так провязать - 24 ряду) і для другої сторони - дзеркально. Потім в'яжемо ще 10 рядків і в 11-му, і 13-м рядах пров'язуємо разом 14-ю петельку з 15-ї і 16-ї петлями (для формування красивої горловини). У наступному ряду закриваємо 10 петельок і в'яжемо ще 12 рядків, виконуючи ще 2 скорочення за цим же принципом, через ряд. Закриваємо петлі:

Для спинки потрібно буде виконувати скорочення з двох сторін. Коли буде провязать 40 рядків (яскраво-жовтою гладдю), потрібно закрити центральні 36 петельок і провязать ще по 6 рядків (10 петельок) плічок.

По завершенні роботи над основою кофтинки з'єднуємо плечові шви. Край вироби можна оформити за допомогою гачка простими стовпчиками без накиду або "рачьім кроком":

Кількість петель для рукава також повинна бути кратна десяти. Набираємо 48 петельок і в'яжемо гумку з 8-ми рядком. Потім робимо 4 додатки і в'яжемо лицьовій гладдю ще 8 рядків. Не забувайте про кромочні петлі, які в схемі не вказані. Переходимо до жаккрарду за принципом основної частини кофтинки. Потім в'яжемо темно-жовтим 16 рядків і повторюємо жаккрад і в'яжемо ще 6 рядків яскраво-жовтим кольором. Після чого виконуємо скорочення петельок (як і в основній частині кофтинки) з обох сторін рукава. Потрібно виконати по 10 скорочень з кожного краю. Потім в'яжемо ще 6 рядків без скорочень і, починаючи з 7-го ряду знову виконуємо скорочення, поки не залишиться 18 петель. закриваємо:

Після того як рукава готові, вшивають їх в кофточку. Переконайтеся, що вони мають однакову довжину і ширину. В готовий виріб вшивають застібку-блискавку:

 Слідкуйте за тим, щоб малюнок на кофтинці збігався зліва і праворуч від застібки. Обов'язково отпарьте виріб після завершення роботи. Найкраще це робити через вологу марлю.

Наша кофточка готова:

Тепер маля готова до теплих весняно-літнім прогулянкам: