Жовтіє цибулю, методи боротьби з цим

Навряд чи сьогодні можна зустріти дачника, яка не вирощує цибулю на власній ділянці. Незважаючи на регулярні прополки і поливи пір'я цибулі починають змінювати забарвлення. Зважаючи на це виникає питання, чому жовтіє цибулю на грядці і що робити? Пропонуємо розібратися в причинах жовтизни листя цибулі і способах їх усунення.

Що викликає пожовтіння лука

Перш ніж приймати якісь заходи враховуйте, що цибуля на грядці жовтіє не тільки через хвороби. Наприклад, із серпня по вересень відбувається природне пожовтіння, яке говорить про те, що урожай дозрів і готовий до збору. Інша справа, коли проявляється жовтизна в недозволений час року. Тоді слід шукати одну з наведених причин:

  • пошкодження комахами
  • різні захворювання
  • Негативні погодні умови
  • Неправильні захворювання
  • склад грунту

Одна з найпоширеніших причин - пошкодження цибулі шкідниками. Після нападу цибулевої мухи, пір'я рослини набувають жовтувате забарвлення і втрачають пружність. Визначити шкідників досить просто, так як вони залишають личинки в пір'ї цибулі. Ці личинки призводять до того, що листя рослини в'януть, а цибулина починає гнити зсередини. За розміром личинки невеликі і гладкі. Білих черв'яків ви знайдете як поруч з цибулею, так і в самій цибулині.

Цибулева муха

Цибулевий скритнохоботнік - ще один відомий шкідник, які поїдає листя рослини. Він виїдає в м'якоті вздовж канави, що призводить до пожовтіння листя.

цибулевий скритнохоботнік

Цибулева нематода - це ниткоподібний черв'ячок, які харчується соком рослини. Основна небезпека їх в тому, що вони не залишають грунт протягом тривалого часу, тому вивести їх досить складно.

Цибулева нематода

Рекомендуємо почитати: Основні методи боротьби з осамиЦибулева міль - ще один шкідник, який сприяє жовтизни цибулевих пір'я. Величезної шкоди комаха завдає в жарку погоду. В результаті листя цибулі починають жовтіти зверху і засихати.

Цибулева міль

Неправильний догляд за цибулею теж може стати причиною його пожовтіння. Початківці городники не знають, що поливати цибулю потрібно під корінь. Важливо стежити, щоб під час поливу не оголювалися цибулина. Пам'ятайте, що цибуля, як і будь-які інші рослини потребує постійної мінеральної підгодівлі.

Як захистити урожай цибулі від пожовтіння

Для того щоб уникнути пошкодження цибулі мухою, спробуйте висаджувати рослину раніше звичайного терміну, щоб воно встигло зміцніти до появи комахи-шкідника. Цибулева муха не переносить запах моркви, тому посійте її поруч на грядках. Можна скористатися спеціальними відлякує засобами або купити препарати проти личинок мух.

здоровий цибулю

Якщо хочете позбутися від цибулевих нематод, що не висаджуйте цибуля на одних і тих же грядках. Нематода надовго оселилася в грунті, тому краще підібрати інше місце. Між рядами цибулі можна посадити календулу або чорнобривці. Проведіть профілактичні заходи по обробці посадкового матеріалу. Для цього цибулю-севок занурюють в гарячу воду (не більше 45 градусів) на 5-7 хвилин, можна використовувати сольовий розчин.

пожовклий цибулю

Корисна стаття: Як плести коси з лука. Відео

Тепер ви знаєте, чому з'явилася жовтизна на луці і що робити. Своїми руками ви зможете домогтися гарних результатів на власній дачі і захистити свій урожай від шкідників.