Яблуня Мельба опис, фото, літній сорт

Сорт яблуні Мельба користується популярністю серед садівників вже протягом століть. Якщо ви більш детально ознайомитесь з описом яблуні Мельба, подивіться фото і почитаєте відгуки, то зможете визначитися, чи варто її висаджувати на своїй ділянці. Вивели цей сорт в Америці в кінці 18 століття, завдяки запиленню яблуні Мекинтош. Згодом сорт Мельба поширився по всьому світу і отримав хороші відгуки.

Корисна стаття: весняне обприскування саду від хвороб і шкідників

Яблуня Мельба: опис сорту і посадка

Серед всіх яблучних сортів попитом користується Мельба червона. Це пов'язано не тільки з кольором і смаком плодів, а й стійкістю дерева до різних захворювань і заморозків. Якщо ви вирішили посадити Мельбу на своїй ділянці, то вже через 3-4 роки яблуня почне радувати першими плодами. Цей сорт має хороші смакові якості, транспортабельний, підходить для консервування та вживання в чистому вигляді. За відгуками, яблука Мельба найчастіше використовують для приготування промислових соків.

Перевага посадки яблуневого саду саджанці Мельба в тому, що самі дерева виростають невисокими, що істотно полегшує процес збору врожаю. Цвітіння відрізняється приємним ароматом і ніжно-рожевим відтінком. Крона дерева виділяється легким помаранчевим кольором, при цьому вона має злегка витягнуту форму.

Плоди яблуні Мельба досить великі, вагою до 150 гр. Їх форма трохи витягнута і плеската в нижній частині. Під час дозрівання, плоди мають зеленуватий відтінок, а потім набувають червоні смуги, які забарвлюють більшу частину плода.

На фото цвітіння яблуні

Смак яблук Мельба кисло-солодкий, при цьому плоди досить соковиті, а шкірка має восковий блиск. Хоча дозрівання плодів яблуні відбувається досить швидко, вони добре зберігаються протягом 4-6 місяців в погребі. Хороший урожай ви будете отримувати щороку з молодого дерева, а вже старе починає плодоносити раз в два або три роки.

Для посадки саджанців сорту Мельба необхідно підібрати відкрите місце на ділянці, яке захищене від вітру. Висаджувати дерева краще з осені, при цьому можна не вносити добрива в перший рік після посадки.На фото крона яблуні Мельба

Також почитайте: Як правильно доглядати за яблунею

Для висадки дерев сорту Мельба потрібно підготувати ями розміром 1 м в ширину і 0,7 м в глибину. Важливо зробити дренаж в ямі, для цього можна використовувати гальку або шкаралупу волоського горіха. Не варто висаджувати цей сорт яблуні в місцях, де близько розташовані грунтові води. Надлишок вологи призведе до загибелі посадженого дерева. Якщо підземні води близько, спробуйте зробити відводять канали.

На фото яблуневий сад

Полив яблуні Мельба після посадки здійснюється в проміжок 2-3 дня, при цьому на одне дерево повинно йти не більше одного літра води. Підвищити врожайність ви зможете самостійно, якщо будете висаджувати саджанці цього сорту на відстані не менше 5 метрів один від одного. Між деревами в саду можете висаджувати овочі, які мають слабо розвинену кореневу систему. В такому випадку вони не зашкодять деревах, і ви зможете раціонально використовувати площу саду.

Правильний догляд за сортом яблуні Мельба - запорука підвищення врожайності. За відгуками дачників, це дерево потребує весняному обприскуванні, добриві перегноєм або курячим послідом. Обприскування проводять найчастіше покупними засобами «Строббі» і «Ф'юрі», які захищають дерево від шкідників.

Відгуки про сорт яблуні Мельба

Ольга: "Уже кілька років збираю яблука Мельба зі свого саду. Завжди радію багатому врожаю. Мої діти дуже люблять ці соковиті плоди, тому планую висадити ще кілька дерев".

Микола: "Якщо правильно доглядати за сортом Мельба, то яблука ви будете збирати щороку 100%. З одного дерева плодів вистачить, щоб нагодувати всю сім'ю".

Сорт яблуні Мельба за відгуками ідеально підходить для саду та вирощування в промислових масштабах. Сподіваємося, що опис сорту і характеристик плодів допоможе вам визначитися, яку яблуню висаджувати в своєму саду своїми руками.