В'яжемо ведмедиків!

Яка м'яка іграшка найпопулярніша у дітей і дорослих? Ну звичайно ж - ведмедик! У нас є кілька ведмедиків, тепер до них додасться ще один, ведмедів багато не буває. Заодно поділюся знайденими описами з в'язання. Отже, в'яжемо ведмедиків!

«Цей красивий в'язаний ведмедик сподобається будь-якій дитині. Зв'язати його можна за кілька днів.

Для виїзного ведмедики нам знадобиться:

  • гачок, спиці,
  • моток бежевих ниток, коричневі і чорні нитки.
  • Для кофтинки потрібна пряжа будь-якого кольору.
  • Для набивання використовуємо синтепон.

1. Спочатку пров'язуємо голову і тулуб гачком. Для цього набираємо 8 висячих петель і пров'язуємо їх, поступово додаючи петлі до 80. Формуємо голову, зменшуючи петлі до 20. Поступово набиваємо голову синтепоном. Далі поступово додаємо петлі до 50, пров'язуємо два ряди і додаємо ще 20 петель. Потім зменшуємо петлі. Набиваємо тулуб синтепоном і зав'язуємо нитка.

2. в'яжемо передні лапи (або руки). Пров'язуємо 8 висячих петель, поступово додаємо до 20 і в'яжемо 8 рядів, потім додаємо ще 6 петель і пров'язуємо 5 рядів. Так само в'яжемо другу руку.

3. в'яжемо задні лапи - ноги. Пров'язуємо 8 висячих петель, додаємо петлі до 28 і в'яжемо 10 рядів. Додаємо 6 петель і пров'язуємо 6 рядів. Набиваємо ногу синтепоном, зменшуємо петлі і зав'язуємо. Так само в'яжемо другу ногу.

4. в'яжемо вушка. Пров'язуємо по колу 4 ряди білою ниткою.

5. Пришиваємо руки, ноги і вушка до тулуба за допомогою гачка.


6. в'яжемо мордочку, лапки. Для цього пров'язуємо по колу коричневі нитки. Розмір визначаємо, прикладаючи деталі до іграшки. Готові деталі пришиваємо тієї ж коричневою ниткою голкою.


7. Робимо ніс. Для цього змотуємо чорну нитку в тугий клубок. Пришиваємо ніс до мордочці. Пришиваємо очі-намистинки. робимо рот.


8. в'яжемо кофточку спицями.

Пров'язуємо 52 петлі. 1 ряд: 8 лицьових петель, накид, 1 лицьова, накид, 8 лицьових, накид, 1 лицьова, накид, 16 лицьових, накид, 1 лицьова, накид, 8 лицьових, накид, 1 лицьова, накид, 8 лицьових. 2 ряд: виворітний. 3 ряд: 9 лицьових петель, накид, 1 лицьова, накид, 10 лицьових, накид, 1 лицьова, накид, 18 лицьових, накид, 1 лицьова, накид, 10 лицьових, накид, 1 лицьова, накид, 9 лицьових. 4 ряд: виворітний.

Далі кожен непарний ряд пров'язуємо, додаючи до першій вісімці по одній петлі, до другої вісімці по дві петлі, до 16 по 2 петлі, до третьої вісімці по 2 петлі, і до четвертої вісімці по 1 петлі. Всі парні ряди пров'язуємо виворітного петлею, нічого не додаючи і не збавляючи. Таким чином, пров'язуємо 10 рядів.

Далі додаємо ще одну спицю і пров'язуємо окремо рукава, спинку і передні частини. Рукава пров'язуємо в 8 рядів, спинку і передні частини - 16 рядів. Потім зшиваємо рукава.


9. в'яжемо капюшон. Для цього робимо 52 петлі вгорі кофтинки і в'яжемо лицьовій гладдю 40 рядів. Можна додати іншу нитку, щоб капюшон виглядав цікавіше. Вкінці 26 петель переносимо на одну спицю, інші 26 залишаємо на другий і гачком закриваємо петлі, пров'язуючи дві петлі з кожної спиці по одній.


Одягаємо кофточку, прив'язуємо нитки, щоб пристебнути кофточку.


Автор майстер-класу - Okolnich.

А ось ще схеми з в'язання ведмедиків, знайдені в інтернеті:

З цього докладного опису можна нав'язати безліч ведмедиків різного кольору і характеру: