Вяжем детям жилет з капюшоном (худі) спицями

На дворі осінь, пора утеплятися, в'яжемо дітям обновки. Новий майстер-клас з в'язання спицями від Оксани Алдушіной.

Жилет з капюшоном (худі) для хлопчика

стильні худі - зручний одяг не тільки для дорослих, але і для малюків. На сьогоднішній день дуже популярні м'які, плюшеві худі для дітей, які відмінно зігрівають малюка і в той же час роблять його оригінальним, модним і дуже милим.

зв'язати худі під силу будь-якій мамі, яка знайома зі спицями. Так, на розмір 98-104 см (фото 1) для малюка знадобиться:

  • 3 клубка м'якою плюшевої пряжі від "Алізе" "Софти" (фото 2) (2 сірих і 1 білий);
  • 2 гудзики;
  • 2 помпона;
  • трохи сірої пряжі (фото 3);
  • спиці;
  • гачок;
  • ножиці;
  • голка.

Отже, починаємо з в'язання спинки. З набраних 58-ми петельок (повторююсь, жилет-худі для великого малюка) в'яжемо гумку ниткою сірого кольору: (фото 4, 5) в 10 рядів.

Після цього переходимо на плюшеву ниточку і в'яжемо нею лицьовій гладдю (фото 6) до необхідної висоти (у нас - 50 рядів): (фото 7).

Після цього по обидва боки полотна потрібно зробити зменшення для пройми. Отже, виконуємо скорочення, вив'язуючи перші п'ять крайніх петельок хусткової в'язкою, а 6-ю з 7-ї пров'язуючи разом. Скорочення робимо через ряд. Всього для пройми потрібно буде провязать 32 ряду: (фото 8, 9, 10).

Після цього по обидва боки потрібно закрити по 7 петельок і провязать ще 8 рядків (для ворота): (фото 11).

Готова спинка: (фото 12).


Після цього приступаємо до передній поличці. Починаємо також, з гумки, потім переходимо на лицьову гладь. На висоті 7-го ряду починаємо вив'язувати ведмедика: (фото 13).

Схема ведмедики розрахована на більшу виріб: (схема 1), проте, відмінно вписалася і в дитячу модель.

На висоті носа ведмедики починаємо в'язати пройму аналогічно тому, як вона в'язалася і на спинці: (фото 14).

 Не забуваємо про пройму і з іншого боку: (фото 15)


Після того, як пов'язаний весь ведмедик, пров'язуємо ще 2 ряди (фото 16) і приступаємо до оформлення горловини.

Ділимо все полотно на 2 частини, при цьому не забуваючи робити скорочення в області пройми. З одного боку (для застібки) набираємо додатково 5 петельок і в'яжемо їх хусткової в'язкою: (фото 17).

Робимо дірочки для гудзиків на висоті 5-го і 11-го рядів. Після того, як пройма вив'язати, закриваємо з цього боку 7 петельок і продовжуємо в'язати: (фото 18, 19).

Другу частину в'яжемо так само, тільки без полички для застібок: (фото 20).

Перед готовий: (фото 21, 22)


Тепер в'яжемо капюшон. Для цього набираємо 90 петель (можна і менше, якщо хочете, щоб капюшон облягав голову) і в'яжемо 40 рядів, чергуючи смуги: 12 сірим, 2 білим, 4 сірим, 4 білим, 4 сірим, 2 білим, 12 сірим: (фото 23 ).

Потім будемо в'язати середні 26 петель, захоплюючи щораз по петлі з обох сторін і пров'язуючи її разом з кромочной: (фото 24, 25, 26, 27)

до тих пір, поки бічні петлі не закінчаться: (фото 28).

Капюшон готовий: (фото 29, 30).


Далі зшиваємо деталі, пришиваємо капюшон, гудзики: (фото 31).

В'яжемо шнурок з подвійною ланцюжка гачком: (фото 32) і простягаємо його на відстані 4-5-ти петель від краю капюшона: (фото 33).

Криє помпони: (фото 34).

Пришиваємо бусинку-очей для ведмедика. Худі готовий: (фото 35, 36).