В'яжемо дитячі подвійні рукавиці (спицями)

У зимові морози особливо актуально, щоб ручки дитини були в теплі. Тому вам напевно стане в нагоді майстер-клас, як зв'язати спицями подвійні рукавиці (з підкладів), підготовлений Вірою Пономаренко. До того ж рукавиці у Віри вийшли дуже красиві й ошатні, їх ви можете побачити на фото. Опис роботи розраховане на вік дитини: 3-4 роки, але за цим принципом можна в'язати і рукавиці великих розмірів.

Подвійні рукавиці (в'язання спицями)

Хочете пов'язати дитині рукавиці, але не знаєте як? даний майстер-клас з в'язання дитячих подвійних рукавиць допоможе знайти відповідь на поставлене запитання. Підключіть уяву, і це вже не просто побут повсякденному житті в морозну погоду, але і відмінний презент на улюблені свята. Адже нас ще з дитинства вчать: "Кращий подарунок зроблений своїми руками!"

  • Пряжа: Moscow LAMA "Русский мотив" (100 г / 300 м, склад пряжі: 40% - вовна, 60% акрил)
  • Маркер: відрізок контрастною нитки - 12 см
  • Спиці: два набори панчішних спиць 2,5 мм і 3 мм.

опис

Щоб рукавиці трималися на зап'ястях і не сповзали вниз, що особливо важливо для дітей, в'язання необхідно починати з гумки. В даному прикладі використаний один з популярних варіантів - 2 ліц.п., 2 ізн.п. А щоб виріб при подальшій шкарпетці не втратило свій товарний вигляд, гумку слід в'язати спицями меншого розміру, ніж передбачається в'язання основної частини.

На панчішні спиці діаметром 2,5 мм набрати 40 п. Рівномірно розподілити по 10 п. На кожну з чотирьох спиць і в'язати гумку 2х2 наступні 50 рядів. У міру того, як виріб почне додавати ряд за рядом, може здатися, що на 20-му ряду вже пора б зупиниться і перейти до вив'язування долоні і великого пальця. Але оскільки представлений зразок рукавиць є подвійним (з підкладів), така кількість сантиметрів гумки складеться навпіл.


Отже, через 50 рядів настала черга лицьовій гладі. Одночасно необхідно замінити спиці на 3-х міліметровий діаметр. Продовжити в'язання ще 8 рядів. У 9-му візьме свій початок великий палець.

Способи в'язання великого пальця рукавиці різноманітні. В даному майстер-класі описаний найпростіший з них. Для цього на I-ой спиці провязать 4 лицьові петлі, ввести нитку іншого кольору (маркер) і провязать залишилися на спиці 6 лицьових петель.

Повернутися до пряжі основного кольору, закінчити поточний ряд лицьовими, плюс ще 28 кругових рядів (всього - 37 р. Від гумки).

У наступному ряду, тобто 38-ом, починаючи з I-ої спиці почати убавкі по краях. При цьому на I-ої та III-їй спицях передостанню петлю перезняти на праву спицю. Провязать останню петлю і витягнути її через зняту (тобто 2 п. Разом з нахилом вправо). А ось на II-ой і IV-ий спицях нахил повинен бути вліво, тобто першу петлю провязать і простягнути через другу. Таким чином, убавкі робити до тих пір, поки на спицях не залишиться по дві петлі (всього: 8 п.). Нитка обрізати на відстані 5 см і затягнути залишилися петлі. Залишений відрізок пряжі буде потрібно надалі для скріплення зовнішньої і внутрішньої рукавиць між собою.


Повернутися до маркера. За допомогою спиці витягнути нитку з полотна. Набрати спущені петлі на спиці. Всього: 6 п. Внизу і 7 п. Вгорі. По нижньому ряду підняти ще по одній бічній петлі з кожного боку. Їх обов'язково провязать в першому ж ряду схрещеними, щоб уникнути появу дірок в полотні. Разом, в'язання великого пальця здійснює на 15 петлях наступні 17 рядів.

Далі - убавкі аналогічно верхній частині рукавиці до останніх петель. Відміряти 5 см, відрізати нитку і стягнути петлі.

Зовнішня рукавиця готова. Настала черга "підкладали". Для цього по нижньому краю гумки набрати 40 п. Таким чином, щоб крайні петлі залишилися за роботою.

Провязать наступні 8 рядів лицьовій гладдю. У 9-му ряду провязать 6 петель ниткою іншого кольору паралельно великого пальця на зовнішньої рукавиці. Повернутися до основної пряжі. Продовжити роботу лицьовими петлями наступні 26 рядів. Всього від гумки належного вийти 35 рядів. Зробити убавкі. Останні 8 петель стягти ниткою, залишивши 5-тісантімметровий кінчик.

В'язання великого пальця внутрішньої рукавиці нічим не відрізняється від описаного раніше способу. Єдиною відмінністю буде кількість рядів, які менше на півсантиметра (всього 15 рядів).
В результаті вийшла подвійна рукавиця.

Залишеними раніше кінцями пряжі скріпити обидві частини з внутрішнього боку і вивернути полотно. Це необхідно зробити для того, щоб дитина не мучився в подальшому при надяганні і знятті рукавиць, тому що подклад залишиться на місці при будь-якому обставину.
Виконати праву рукавицю за прикладом лівої.

Винятком буде лише вибір спиці для в'язання великого пальця. Так, на зовнішній стороні полотна, маркер ввести спочатку IV-ой спиці. Внутрішній великий палець, відповідно, буде розташований паралельно зовнішньому. Вибір спиці в даному випадку буде залежати від початку набору петель по краю гумки.

Виконати кручений шнурок. Для цього потрібно відрізати нитку потрібної довжини. Скласти відрізок навпіл. Зафіксувати один кінець важким предметом, з іншого боку почати скручування нитки пальцями. Чим довше ви будите крутити відрізок, тим щільніше буде шнурок. Далі, знову скласти його навпіл, розправивши по довжині. Один з кінців зав'язати в вузол, щоб запобігти деформації. За допомогою гачка протягнути шнурок за лицьовими петлями на висоті 10 рядів від лицьової гладі.

Оформити кінчики помпонами.

Завершальним етапом буде аплікація на зовнішньої рукавиці. Це може бути квітка або метелик, якщо дитячі рукавиці призначені для дівчаток.

Хлоп'ячу ж пару рукавиць прикрасить сніговик або ведмідь. Все залежить від фантазії автора.


приємного творчості!