Шпилька - орхідея з полімерної глини

Літній сезон підходить до свого завершення, а так хочеться затримати безтурботні і приємні літні дні. Продовжити відчуття літа допоможе створення шпильки у вигляді орхідеї, яка своїм вишуканим екзотичним видом нагадуватиме про теплі сонячні дні. Отже, як зробити гарний квітка з полімерної глини покаже цей майстер-клас.
Так як ми робимо лише шпильку, а не елемент квіткової композиції, не обов'язково прагнути до ідеального подібності з оригіналом, але вивчити будову квітки необхідно. Якщо у вас є жива квітка, уважно розгляньте кожну його частину. При відсутності квітки допоможуть фотографії і картинки з інтернету. Тільки детально вивчивши будову квітки, приступайте до проектування ескізу.

 
Намалюйте майбутні деталі на аркуші паперу. Потім їх необхідно акуратно вирізати - це наші трафарети "квіткових" деталей.
Крім трафаретів нам знадобиться:

  • глина полімерна,
  • ножиці або гострий ніж,
  • інструменти для ліплення (можна замінити зубочисткою),
  • спеціальні інструменти для надання деталям структури і обсягу (будь-які рельєфні предмети),
  • фарби акрилові, масляні або ж пастельні крейди,
  • лак матовий або глянцевий,
  • клей білий (наприклад, ПВА),
  • клей універсальний прозорий,
  • основа для шпильки.

Починати роботу необхідно з розкочування глини. На розкатану глину прикладіть підготовлені деталі, виріжте ножем або ножицями.


Надайте пелюсток структуру за допомогою спеціальних силіконових основ або завдяки структурі черепашки, рельєфною посуду.

Серцевину - губу розкачати кулькою, надаючи їй вигин, а краях тонкість і витонченість.

Покладіть "губу" на серветку, а пелюстки на паперові валики. Вони повинні висохнути.

Поки пелюстки сохнуть необхідно зайнятися ліпленням маточки. Для цього розкачайте з глини "ковбаску".

З однієї зі сторін зубочисткою або інструментом зробіть поглиблення і рельєф верхнього краю. З іншого краю зробіть "невеликі" крильця.

Надайте маточці природну форму. висушіть.

Після того, як всі деталі досить висохнуть, сушка триває близько 12 годин, приступайте до фарбування квітки, за вашим бажанням. Можна пофарбувати фарбами. Можна пастель «настругати» дрібним порошком і пензлем нанести. На цей раз я дочекалася повного висихання глини - і малювала прямо на квітці, це дало ефект «неоднорідною» натуральності, не довелося ставити крапки додатково.

З'єднайте всі деталі за допомогою білого клею, коли вони досить триматимуться, квітка можна приклеїти універсальним клеєм до основи шпильки.


Прекрасна орхідея підкреслить красу вашого волосся, додасть будь-якій зачісці екзотичний колорит.

Автор - Катерина   

Відео про те, як зробити прості квіти з полімерної глини: