В'язаний жилет для хлопчика (спицями)

зміст

  • В'язаний жилет для хлопчика (спицями)
      • Спинка
      • ПЕРЕД

В'язаний жилет для хлопчика (спицями)

Чарівний в'язаний жилет для малюка зробить його образ стильним і милим. Модні в'язані жилети завжди актуальні, крім того, для малюка це дуже зручно і тепло.

Докладний майстер-клас з в'язання Оксани Алдушіной.

щоб зв'язати жилет для хлопчика на рост 92 (98-104, 110) знадобиться:

  • пряжа: 1 моток білого і 1,5 мотка блакитного кольорів, трохи червоного (дану пряжу можна зауваж на Алізе Бебі вул або Газзаєв бебі вул, важливо потрапити в потрібну щільність);
  • спиці № 3,5 на волосіні;
  • ножиці і голка.

Щільність в'язання: 5 х 5 см - 7 петель х 11 рядів.
Для зручності я порахувала кількість петель для декількох розмірів: 86-92, 98-104, і 110. Крім того, важливо враховувати і статура малюка.

Спинка

Отже, приступаємо до в'язання спинки жилетки. Для цього потрібно набрати 45 (47, 53) петель. І в'яжемо гумкою 2 х 2 (1 знімаємо, потім 1 осіб, 2 вив., 2 осіб, 2 вив., І так далі). Потрібно зв'язати 10 рядів (на зростання 110 можна і 12 рядів, а на зростання 86-92 вистачить і 8-ми). Виходить така гумка:

Потім приступаємо до в'язання лицьовій гладі - все петлі в'яжуться лицьовими на лицьовій стороні, і виворітними - з вивороту. Ось так:

Пров'язавши 14 рядів (для розміру 86-92 - 12, на зростання 110 - 16 рядів), приступаємо до вив'язування блакитним кольором. Для цього визначаємо центр, і від центру будемо в'язати за схемою: (схема 1).

Вводимо блакитну нитку:

Потім, щоб не було протяжок, перед в'язанням петлі білої пряжею робимо перехлести кожен раз:

І в'яжемо другу блакитну петлю:

 З вивороту це виглядає так:

 Перевертаємо в'язання і продовжуємо в'язати:


Далі обрізаємо блакитну нитку і на початку наступного ряду (з вивороту) будемо в'язати тільки блакитний пряжею:


перевертаємо:

Далі в'яжемо блакитним кольором лицьової гладдю ще 17 (19, 21) ряд:


Після цього можна приступати до вив'язування пройми. Для цього крайні (зліва і права) петлі, по 5 (разом з кромочной) з кожного краю будемо в'язати хусткової в'язкою. А такі петлі будемо скорочувати в 1, 3, 5, 7, 9, 13, 17, 21, і так далі рядах. Всього потрібно буде зробити 10 зменшень.

Отже, знімаємо петлю і в'яжемо 4 осіб., Потім пров'язуємо 2 петельки разом лицьовій за задню стінку петель:

Далі в'яжемо ряд, чи не довязивая останні 7 петель:

Тепер в'яжемо 2 петлі разом, але тільки за передню стінку:


І пров'язуємо залишилися петлі. Перевертаємо, знімаємо першу петлю, в'яжемо 4 лицьових:

 інші - виворітними, останні 5 так: 4 лицьових і остання - виворітна:

повторюємо:

Робимо скорочення петель, поки не залишиться 25 (27, 31) петель.

У 31 (33-м, 35-м) ряду від початку в'язання пройми потрібно буде в центр полотна ввести білу нитку. Для цього відраховуємо по однаковій кількості петель з обох сторін, а центральні 8 пров'язуємо білою ниткою:


У наступному ряду (по вивороту) в'яжемо на одну петлю (блакитним кольором) менше, потім 1 петлю білим кольором (виворітного), далі - 8 петель білим, лицьовими (платочная в'язання), потім 1 біла - виворітного, і інші петлі - блакитним, виворітними (крім останніх 5-ти). Не забуваємо в'язати по краях хусткової в'язкою.
В особовому ряду знову в'яжемо на одну петлю блакитним кольором менше, потім 12 петель - білим кольором, лицьовими, і знову - блакитним. На вивороті знову - на 1 петлю блакитним менше, 1 білим виворітного, 12 - лицьові, 1 виворітна, і знову блакитним. У наступному особовому ряду знову в'яжемо на 1 петлю менше блакитним, потім 5 - білим, 6 петель закриваємо, і 5 - білим, інші знову блакитним:


Важливий момент! Коли ми ввели білу нитку - варто умовно розділити в'язання на 3 частини. Перша частина - блакитна, друга - біла, третя - блакитна. Перед введенням білої нитки відмотуємо кілька метрів блакитний нитки і обрізаємо. Вводимо білу нитку, в'яжемо нею 8 петель і беремо другу частину блакитних ниток і в'яжемо ними. Виходить так, що всі 3 частини ми будемо в'язати окремо, в кожному ряду перекручуючи нитки двох кольорів. Дана техніка називається інтарсією.

Далі будемо в'язати спочатку ліву частину, потім праву частину спинки.

В'яжемо ряд з вивороту до місця, де закриті петлі і перевертаємо. Першу петлю знімаємо, другу пров'язуємо з третьої разом, далі - все лицьові. Повторюємо ще раз. У наступному особовому ряду знову першу знімаємо, другу пров'язуючи з третьої, потім в'яжемо ще одну петлю білим:

Потім в'яжемо ще 4 ряди без зменшень і закриваємо петлі. Другу сторону в'яжемо дзеркально:

Готово:

ПЕРЕД

Передня частина в'яжеться на 1 петельку менше, ніж спинка. Починаємо так само, з в'язання гумки (то ж кількість рядів, що і в спинці). Потім в'яжемо 4 ряди лицьовій гладдю. І приступаємо до вив'язування малюнка за схемою:


Зверніть увагу, в'язати блакитним будемо з двох мотків, ну або кінців. Можна з моточка відмотати кілька метрів і в'язати з одного краю - з мотка, а з іншого кря - з обрізаного шматочка нитки (принцип інтарсії).

Ось що повинно вийти:

Вводимо червону нитку:


Далі в'яжемо все полотно блакитним кольором лицьової гладдю, крім центральних 4-х петель: їх в'яжемо хусткової в'язкою (завжди лицьовими: і на вивороті, і на лицьовій стороні)

Так в'яжемо 4 ряди (на розмір 86-92), 6 рядів - на розмір 98-104, і на 110. Потім від центральних 4-х петель (які будуть імітувати планку) відраховуємо по 6 петель, а 8-9 петель будемо в'язати хусткової в'язкою. Отже, в'яжемо:

 Пров'язуємо від краю 6 (8, 10) петель, потім 8-9 петель в'яжемо виворітними і далі - по малюнку:


В'яжемо від червоного галстучком ще 16 (18, 18 рядів) і починаємо в'язати з обох сторін пройму, за принципом пройми спинки:

 Через 2 ряди в центр переду вводимо знову червону нитку і починаємо вив'язувати верх галстучком:

 Вид з вивороту:


Далі вводимо білу нитку і в'яжемо за схемою:

 в якій виконуємо всі точно, як намальовано, в кожному ряду:

 Не забуваємо про проймі:


Після того, як пов'язаний останній ряд краватки - закриваємо петлі (6 петель над краваткою):

 Закриваємо білим кольором, червоний нам уже не потрібний.

Далі за схемою:

будемо в'язати ліву частину переду:

В особових рядах будемо в'язати другу петлю разом з третьою:


Зверніть увагу: перші петлі в'яжеться хусткової в'язкою:


Після того, як залишиться 3 білих петлі, в'яжемо ще 2-4 ряди. (Для розміру 86-92) їх можна не в'язати, а відразу закривати петельки:


Другу сторону в'яжемо аналогічно першої:

 Перед готовий:


Зшиваємо обидві половинки тієї ж ниткою, якої і в'язали.

В'язана жилетка для юного джентльмена готова: