'Язані кольє з намистинами

Кольє, в'язане гачком, з додаванням дерев'яних намистин, від Марини Шишканова.

«Для в'язання кольє вам знадобиться ланцюжок, застібка, намистини різної форми, величини і кольору, тонка нитка і відповідний гачок.

 Я використовувала пряжу СОСО (Vita, 50гр / 240м), гачок 0,95, молочні та коричневі дерев'яні намистини.

Ланцюжок вдалося купити в магазині товарів для рукоділля. Вони продаються метражем, бувають різної величини. Якщо тонкі ланцюжки можна використовувати для виготовлення біжутерії, то добротні товсті підійдуть в якості ручок клатч, сумок.

 

На просторах інтернету мені так само зустрічалася ідея встрявання рядів ланцюжків в полотно в'язаних виробів. Але це ліричний відступ, для натхнення.

 Зазначу, що попередньо нанизувати намистини на нитку не потрібно. Вони вплутуються в кольє в процесі, що залишає простір для творчої фантазії.

 Відміряємо ланцюжок необхідної довжини і фіксуємо на кінцях деталі застібки. Мені знадобився фрагмент ланцюжка в 40 см. Відступивши від краю 4-5 ланок (залишаємо їх порожніми) починаємо обв'язувати ланцюжок стовпчиками без накиду. "Петлями підстави" служать дірочки ланок ланцюга. Отримуємо перший ряд обв'язки. У другому ряду починаємо вплутуватися вибрані намистини. У моєму випадку ряд дрібних молочних намистин, які відмінно вляглися через дві петлі підстави. Принцип встрявання показаний на Фото 1. Витягуємо робочу петлю, одягаємо намистину на гачок, і, захопивши робочу петлю, простягаємо її через отвори намистини. Підтягуємо ниточку і продовжуємо в'язання.

Після ряду з бежевими намистинами я Провязать ряд стовпчиків без накиду з арочками з повітряних петель над намистинами попереднього ряду. На фото це так само добре видно. Кожна намистинка "в будиночку". У наступному ряду починаємо вплутуватися намистини побільше. Після чого так само пров'язуємо ряд сполучних стовпчиків з арками з повітряних петель над намистинками.

 На цьому можна не зупинятися, і продовжувати втягувати намистини, створюючи кольє оригінальних форм і змісту. Важливо лише зрозуміти принцип в'язання, в якому немає ніяких премудростей.

Це кольє ще можна носити як браслет: