В'язаний гачком півник - дзвіночок

З кожним днем ​​все ближче новий 2017 рік - рік Вогняного Червоного Півня. Для тих, хто вміє в'язати гачком, пропоную зв'язати сувенір - ялинковий дзвіночок Вогняний Півень. Майстер-клас Ірини.

Для роботи знадобиться:

  • Нитки в'язальні "Ірис" червоні, помаранчеві, жовті, сині, зелені, бузкові, чорні
  • гачок №1,5
  • Готові очі, приблизно 7мм діаметром (не обов'язково)
  • Атласна стрічка червоного або золотого кольору (не обов'язково)
  • Термопістолет з клейовими стрижнями
  • Клей ПВА
  • пензлик

Опис роботи:

Для початку зв'яжемо саме тіло колокольчіка- півня. Для цього червоними нитками пров'яжіть ланцюжок з п'яти повітряних петель і замкніть її в кільце. Потім, не забуваючи двох повітряних петлях підйому, червоними ж нитками, пров'яжіть в це кільце 15 стовпчиків з накидом. Закінчите ряд замкнувши його сполучної петлею з початком ряду. фото 1.

Наступний ряд в'яжіть так: чотири стовпчики з накидом у спеціальні петлі підстави, а в третю петлю пров'яжіть два стовпчики з накидом, таким чином, Ви подвоїте кожен третій стовпчик. У другому ряду у вас повинно вийти 20 стовпчиків з накидом. Закріпіть і обріжте нитка.

фото 2

Далі в'яжіть помаранчевої ниткою. У третьому ряду потрібно буде подвоїти кожну п'яту петлю, тобто чотири стовпчики пров'язуйте у спеціальні петлі підстави, а п'ятий разом з шестим- в одну петлю підстави. У третьому ряду у Вас вийде 24 стовпчики з накидом.

фото 3

У четвертому ряду, аналогічним способом потрібно буде подвоїти кожен четвертий стовпчик і вийде ряд з 30 стовпчиків з накидом. А в п'ятому ряду подвоюйте кожен п'ятий стовпчик з накидом і вийде ряд з 36 стовпчиків з накидом.

Пам'ятайте про двох повітряних петлях підйому на початку кожного ряду!

фото 4

З п'ятого по восьмий ряди в'яжіть арками з трьох повітряних петель через одну петлю підстави, так званої "французької сіткою".

В кінці кожного ряду остання арка буде провязать так: одна повітряна петля- стовпчик з накидом в початок ряду. Це дозволить вам вийти на наступний ряд з середини арки і зробить цей підйом абсолютно непомітним.

фото 5-7

У восьмому ряду все арки обв'яжіть наступним чином: два стовпчики без накіда- три повітряних петли- два стовпчики без накиду. Так пров'яжіть під всі арки.

фото 8

Тепер потрібно надати форму дзвоника. Для цього, якщо є, візьміть відповідну форму, якщо ні зробіть її як на фото. Як вершинки дзвіночка використана капсула від бахіл. Відріз пластикової пляшки скріплений степлером, до капсулі примотано скотчем.

фото 9-10

Одягніть на форму дзвіночок і промажте його нерозведеним клеєм ПВА. Бажано взяти жорстку пензлик, щоб "набивати" нею клей в волокна ниток.

фото 11

Коли все промазані, ще вологий від клею, дзвіночок розправте руками, потягніть за все вершинки на нижньому краю. Залиште сохнути на пару годин.

фото 12

Для того щоб зв'язати гребінець, червоною ниткою наберіть ланцюжок з 11 повітряних петель. Другий ряд пров'яжіть напівпетлями.

фото 13

Третій ряд в'яжіть так: три повітряних петли- пропустити одну петлю підстави- стовпчик без накіда- чотири повітряних петли- пропустити одну петлю підстави- п'ять повітряних петель-пропустити одну петлю підстави-чотири повітряних петли- пропустити одну петлю підстави-три повітряних петлі.

фото 14

Четвертим поруч обв'яжіть все арки стовпчиками без накиду. Кожна арка обв'язується рівною кількістю петель в ній + 1, тобто арка з трьох повітряних петель обв'язується чотирма стовпчиками без накиду.

фото 15

Готовий гребінець розкладіть на столі і промажте клеєм ПВА. Його так само, ще вологим розправте руками. Прискорити висихання клею можна за допомогою фена.

фото 16

Чорними нитками зробіть затягується петлю і пров'яжіть в неї 8 стовпчиків з двома накидами, замкніть їх в кільце і затягніть петлю щоб не залишилося дирочкі- конус буде дзьобом.

фото 17

До широкої частини дзьоба прив'яжіть червону нитку і зв'яжіть ланцюжок з шести повітряних петель, приєднайте її стовпчиком без накиду до дзьоба пропустивши дві-три петлі підстави.

фото 18

Обвяжіте червону петлю вісьмома стобік без накиду.

фото 19

Розігрійте термопістолет і приклейте дзьоб, гребінець і очі як на фото. Якщо немає готових глазок- просто зв'яжіть чорними нитками ланцюжок з п'яти повітряних петель, замкніть її в кільце, заховайте кінчики і приклейте на місце очі. Все повторіть для другого ока.

фото 20-21

Зв'яжіть пір'я хвоста за схемою.

Схема хвоста:

Зв'яжіть чотири різних пера і розклавши їх на столі промажьте клеєм.

фото 22

Складіть їх разом і промажте торець термоклеем.

фото 23

Приклейте готовий хвіст до півня ззаду. Також хвіст можна пришити.

фото 24

Залишилося протягнути стрічку через гребінець і все - готово.

фото 25

Нехай цей півник принесе вам удачу в Новому 2017 році!

Ще один в'язаний гачком півник: