В'язана собачка Шарик, гачком

У кожного з нас є улюблені мультфільми! І, звичайно, улюблені персонажі. Мабуть, важко знайти людину, яка була б байдужий до милого щеняти Шарику з мультфільму "Кошеня на ім'я Гав". Сьогодні ми зв'яжемо Шарика гачком!

Щоб зв'язати такого цуценя нам будуть потрібні:

  • Пряжа "Дитяча новинка" білого, чорного і рожевого кольору;
  • Наповнювач для іграшок;
  • Гачок 1, 75 мм;
  • Ножиці;
  • 2 намистинки чорного кольору (невеликі);
  • голка.

В'язати почнемо з голови і плавно перейдемо до тіла, не обриваючи нитки. Так як в'язати будемо методом амигуруми, то починаємо з кільця з 6 стбн.
Потім потрібно буде виконати 3 ряди з збільшеннями. Спочатку ми будемо провязивать по 2 стбн в кожну з петель.
У наступному ряду подвоювати потрібно тільки кожну 2-гу петлю ряду. Так по закінчення ряду деталь буде налічувати 18 петель.
Далі потрібно виконати останній ряд з надбавкою. За 2 стбн потрібно провязивать в 3-ю петлю. В результаті коло амигуруми збільшиться до 24 петель. Цього достатньо.
Наступні 3 ряди поспіль додавати не потрібно.
фото 1


Потім потрібно в'язати з убавкамі. Рядів убавочних буде всього 2, так як закривати деталь не потрібно. Разом будемо провязивать 3-ую і 4-ю петлі по колу.
На цьому місці можна наповнити деталь синтепоном або іншим наповнювачем для м'яких виробів.
У новому ряду разом в'яжемо 2-у і 3-ю петлі. У підсумку в кінці ряду деталь буде складатися всього з 12 петель.
Тут потрібно доповнити деталь наповнювачем.
У наступних 2-х рядах не зменшуємо.
фото 2


Потім потрібно знову в'язати з збільшеннями. Збільшення в'яжемо через 1 петлю. А в новому ряду вже через 2 петлі. У нас знову деталь з 24 петель.
Тепер необхідно виконати 3 ряди по 24 стовпчика в кожному.
фото 3


Деталь наповнити синтепоном щільно. У наступних рядах потрібно в'язати з убавкамі через петлю до закриття деталі.
фото 4


Тіло можна відкласти в сторону. Тепер будемо в'язати передні лапи.
Знову кільце з 6 стбн. Далі потрібно додавати через петлю. Потім зв'яжемо 2 ряди по 9 стбн. І зменшивши через петлю, щоб знову було 6 петель.
4 ряди потрібно провязать без надбавок.
фото 5


Задні лапи в'яжемо так само, тільки після збільшення потрібно зробити не 2, а 3 ряди по 9 стбн. А після убавкі не 4, а всього 2 ряди.
фото 6


Щоб зв'язати мордочку потрібно набрати 5 пов. петель. В'яжемо в 3 петлі 3 стбн, в 4-ю петлю 3 стбн поспіль. За такою стороні по 1 стбн. В останню петлю 3. Далі виконаємо 2 ряди без надбавок.
фото 7


В'яжемо пляма на голову. Беремо чорну нитку. Для початку потрібно набрати 6 петель. Провязать 4 стбн, в 5-ю петлю 3 стбн поспіль. По іншій стороні теж потрібно в'язати по 1 стбн, в крайню петлю 3 стбн.
У 2-му ряду будемо виконувати по 1 стбн в кожну петлю, крім 3-х петель на заокругленні. У них потрібно в'язати по 2 стбн. По іншій стороні так само.
фото 8


Пляма на спинці у вигляді кільця з 12 петель. Тобто потрібно зробити початкове кільце з 6 стбн і провязать 1 ряд, додаючи в усі петлі.
фото 9

Тепер потрібно зв'язати вушко.
Для цього зробимо 8 пов. петель. І ще 3 на підйом. Виконуємо 2 стсн в 8 петлю від початку. Потім потрібно зв'язати 1 стсн в наступну петлю. У 2 наступні петлі пров'яжіть по 1 пстсн. Потім в 2 нові петлі 2 стбн. Закінчуємо в'язання 2 соед. ст. по 1 в петлю.
фото 10


Потім потрібно зв'язати за такою ж схемою біле вушко. Пришиваємо пляма на голову. Вуха пришивати будемо так: біле пришиваємо на чорну пляму, а чорне вушко пришиваємо на білу голову.
Чорною ниткою вишьем брови.
фото 11


Потім потрібно пришити мордочку і вишити носик.
фото 12


На місце очей прикріпити чорні намистинки.
Тепер з рожевої пряжі робимо 3 петлі, далі зв'яжемо 2 стбн по 1 в петлю. Це язичок. пришиваємо його.
Піднімаємо чорне вушко, так як у Шарика воно зазвичай стоїть вище, ніж біле.
Тепер залишилося пришити лапки на місця.
Ось такий вийшов щеня Шарик:

Ще більше майстер-класів: в'язані собачки