В'язана сумочка (гачком). Майстер-класи

зміст

 • Літні сумки, в'язані гачком
  • Сумка «морська»
  • В'язана сумочка, гачком
  • Ще в'язані сумочки для дівчаток

Літні сумки, в'язані гачком

Влітку хочеться чогось нового і незвичайного. Ще дві літні сумочки, зв'язані гачком, представляє наш постійний автор Анна-рукодільниця.

Сумка «морська»

У цьому майстер-класі ми зв'яжемо стильну літню сумку гачком в морському стилі. Така сумка прекрасно підійде для повсякденних прогулянок і для пляжу. А в'яжеться вона на основі квадрата звичайними стовпчиками з накидом.

Для в'язання сумки нам знадобляться:

 • Пряжа двох кольорів;
 • гачок.

Сумку можна пов'язати з тією пряжі, яка подобається. Спочатку зв'яжемо денце з пряжі синього кольору. Це звичайний квадрат. Денце зробимо однотонним.

Робимо ковзаючу петельку. Потім замість першого стовпчика з накидом (ССН) ми наберемо 3 повітряних петлі (ВП). Далі кожен ряд будемо починати з 3 петель замість стовпчика.

В'яжемо далі 2 ССН. Робимо 2 ВП.

І повторимо ще 3 рази 3 ССН і 2 ВП. В кінці з'єднаємо в'язання та стягнемо ковзаючу петлю. Отримали квадрат, який далі будемо розширювати за допомогою надбавок в 4 місцях кожного ряду.

фото 1

В куточках у нас по 2 ВП. Будемо в них робити надбавки. Для цього над кожним ССН в'яжемо 1 ССН. Далі під 2 ВП завжди у всіх рядах в'яжемо 2 ССН, 2 ВП і 2 ССН. Так утворюються надбавки. Ряди з'єднуємо. І для зручності проходимо під ВП сполучними стовпчиками, щоб почати в'язання з збільшень.

фото 2

В'яжемо дно сумки необхідного розміру.

фото 3

Потім будемо в'язати 3 ряди білої пряжею і 1 ряд синьою. Але тепер потрібно робити і надбавки, і убавкі. Для цього пров'язуємо 1-ю надбавку як зазвичай в куточку. І далі вважаємо кількість нижніх ССН. Віднімаємо 5 петель. А що залишилося кількість ділимо на 2. в'яжемо вийшло число ССН.

фото 4

А тепер робимо убавку. Для цього не довязивайте наступний ССН. Пропускаємо наступний стовпчик і знову НЕ довязивайте ССН. Знову пропускаємо знизу 1 стовпчик і не довязивайте наступний.

фото 5

Ці стовпчики пров'язуємо 1 петлею.

фото 6

В'яжемо далі до кута по 1 ССН. І робимо звичайну надбавку в куточку. Повторюємо все знову за рештою 3 сторонам квадрата.

фото 7

Далі все ряди в'яжемо аналогічно. Кількість стовпчиків у кожному ряду однакове.

фото 8

Так набираємо висоту сумки.

фото 9

Закінчити в'язання найкраще синім кольором. І тепер з куточка будемо в'язати першу ручку. Набираємо від 70 до 100 петель. Приєднуємо ланцюжок до 2 куточка.

І в'яжемо в 3 петлю ССН. В'яжемо далі ряд ССН. І в основі в кінці пропускаємо 1 петлю, приєднуємося з'єднувальним стовпчиком.

Розгортаємо в'язання і пропускаємо в ручці 2 петлі, в'яжемо далі ССН і в кінці приєднуємося до 2 петлі підстави сумки.

В'яжемо ще 1 ручку аналогічно.

фото 10

Літня сумка гачком в морському стилі готова!

В'язана сумочка, гачком

Жінка завжди хоче виділятися з натовпу. І використовує для цього різні аксесуари. Ми в цьому майстер-класі зв'яжемо один з таких аксесуарів, а саме яскраву сумочку гачком. Така сумка в'яжеться недовго. Зате виглядає дуже ошатно і святково. Кольори в ній можна поєднувати будь-які, які подобаються. Можна її зв'язати яскраву святкову, а можна взяти пастельні кольори пряжі і зв'язати сумочку повсякденну.

Для в'язання сумочки гачком нам знадобляться:

 • Пряжа (зелена і малинова);
 • гачок;
 • Ланцюжок для ремінця;
 • блискавка;
 • голка.

Ми в'язати будемо сумку по колу. І для початку наберемо ланцюжок з петельок. Кількість петель в цього ланцюжка має ділитися на три.

фото 1

Тепер ми один ряд пров'язуємо стовпчиками без накиду. І пров'язуємо ми його так. Спочатку одну сторону, а потім без будь-яких збільшень переходимо на інший бік і в'яжемо її.

фото 2

Далі ряд будемо в'язати з елементів "V". Тобто в петельку ми в'яжемо два стовпчики з накидом. А між цими двома стовпчиками по одній повітряній петельки.

Пропустивши в підставі одну петлю, в наступну ми в'яжемо знову два стовпчики з накидом. І так до кінця по колу.

Фото 3, 4

Нитку тепер замінимо малиновою. Але зелену відривати не потрібно, так як колір рядів у нас далі буде чергуватися. Власне, і візерунки рядів теж.

Робимо на гачок накид і трохи його витягуємо на рівень приблизно двох петель підйому.

Вколюємо гачок в точку, звідки у нас виходить нитка. І також на рівень першої нашої витягнутої петельки витягуємо і робочу нитку. Повторюємо ще чотири рази. Тобто всього п'ять разів ми виконали одне і те ж дію.

фото 5

Протягнемо робочу нитку через всі петлі з гачка і закріпимо це двома повітряними петлями.

Тепер будемо по всьому колу в'язати такі елементи шишечки. І в'яжемо ми їх тільки в серединку візерунка "V".

Фото 6, 7

Новий ряд ми почнемо із зеленою пряжі. І в ньому будемо в'язати візерунок "V". Його ми в'яжемо між шишечок, які зв'язали в попередньому ряду.

фото 8

Тепер знову в'яжемо шишечки. Далі змінюємо нитку і в'яжемо ряд з візерунком "V". Так кілька рядів.

фото 9

В'яжемо потрібну висоту сумки.

фото 10

Тепер ми зеленої пряжею будемо в'язати стовпчики без накиду. В'яжемо три-п'ять рядів. І перший з них ми будемо в'язати тільки між шишечок. За два стовпчики в петлю.

Вшивають застібку блискавку. А по боках кріпимо ланцюжок або будь-який інший ремінець.

Всередину можна вшити подклад. Але можна і так залишити.

Ось така яскрава і соковита сумочка гачком у нас вийшла!

А для молодих мам корисна буде така сумка для прогулянок:

Ще в'язані сумочки для дівчаток

І ще майстер-класи з в'язання красивих сумочок для дівчаток на нашому сайті:

Біло-рожева і триколірна - опис роботи з фото

Зелена сумочка з квіткою - майстер-клас

Сумка-мішечок з візерунком «шишечки» - майстер-клас

Блакитна сумочка - опис роботи

І ще веселий літній рюкзак, в'язаний гачком - тут