В'язана закладка «Собачка»

Одним з найбільш ефективних "антидепресантів", безсумнівно, є читання. Як же приємно після важкого робочого дня розтягнутися на дивані з чашкою ароматної кави і книгою улюбленого автора. Але часом будь-яка дрібниця, будь то телефонний дзвінок, стукіт у двері або втекло молоко змушують нас виринути з цього світу і зайнятися справами. А книга так і залишається лежати на дивані, в поспіху закрита на сторінці, яку ми читали. А потім, повернувшись до неї, ми з досадою намагаємося знайти потрібну фразу.
Щоб цього не сталося, можна, звичайно, загнути куточок сторінки. Але, погодьтеся, книга після таких дій не буде виглядати краще. До того ж, якщо вона була взята з бібліотеки, то їх співробітники навряд чи скажуть вам спасибі за хоч і не значну, але все ж псування.
Тому краще придбати закладки для книг, а ще краще - зробити їх самим.

В'язана закладка «Собачка»


для в'язання закладки для книги "Собачка" знадобиться:

  • пряжа "Джинс" світло-сірого, чорного і білого кольору,
  • гачок №1,
  • дві чорні намистинки,
  • декоративний носик для іграшок,
  • нитка з голкою
  • і клей для приклеювання носика собачки.

Набираємо на гачок 60 повітряних петель. Після цього в'яжемо ще одну повітряну петлю, яка буде петлею для підйому.


Пров'язуємо 4 ряди стовпчиків без накиду, не забуваючи на початку кожного ряду провязивать одну повітряну петельку для підйому на наступний ряд.


Тепер подумки ділимо смужку, отриману в результаті в'язання чотирьох рядів, на три частини. Можна відзначити ці точки ниткою. У п'ятому ряду спочатку в'яжемо стовпчики без накиду до першої точки (приблизно 15 петель від краю), а потім з цієї точки пров'язуємо 15 повітряних петель.


Потім в'яжемо ще одну петельку для підйому, повертаємо в'язання і по цьому ланцюжку в'яжемо стовпчики без накиду до другої зазначеної точки. Потім з другої точки знову в'яжемо 16 повітряних петель (15 основних і 1 для підйому). Таким чином ми розділили "лапки" собачки.


Повертаємо в'язання і в'яжемо 4 ряди стовпчиків без накиду, причому останній ряд закінчуємо по центру ряду, щоб кількість рядів на лапках збігалося.


Далі приступимо до в'язання мордочки. Для цього з пряжі такого ж кольору пров'язуємо 7 повітряних петель, а потім обв'язуємо вийшла ланцюжок стовпчиками без накиду по колу. При переході з одного боку на іншу не забуваємо робити додавання, щоб мордочка не звертати.


Другу частину мордочки в'яжемо так: набираємо з пряжі білого кольору 4 повітряні петлі, з'єднуємо петлі в кільце, а потім в'яжемо диск з стовпчиків без накиду, періодично роблячи додавання, щоб відтворити диск загинався по краях. Кількість додатків буде залежати від пряжі, яку ви виберете.


Щоб зробити кінці лапок, пряжу білого кольору приєднуємо до кінця лапки (до кута з правого боку)


І вводимо гачок по центру лапки. Потім в цій петлі пров'язуємо 5-6 стовпчиків з накидом, після чого прикріплюємо вийшов "віяло" до другого ребра лапки (з лівого боку).


Вушка собачки в'яжемо по аналогії з в'язанням мордочки овальної форми, тільки в цьому випадку обв'язуємо ланцюжок тільки одним рядом стовпчиків без накиду.


Хвостик в'яжеться наступним чином: набираємо на гачок 8 повітряних петель, а потім другий ряд в'яжемо за такою схемою: 3 стовпчика без накиду, 4 стовпчика з накидом.


Пришиваємо всі деталі до основи собачки, пришиваємо намистинки на місці вічко і приклеюємо на мордочці носик.


Закладка для книг готова. Приємного вам читання!

Ще більше в'язаних собачок: «Вяжем собачок до Нового року»

Інші варіанти закладок - майстер-класи:

в'язаний квітка

паперова собачка

«Японка» з картону

шовкова закладка

Закладка з фетру

Закладка-витинанка