В'язана спідниця для дівчинки (гачком)

Дуже часто мами в'яжуть одяг для своїх малюків. У цьому майстер-класі ми зв'яжемо дуже просту, але красиву і стильну спідницю на дівчинку гачком. В'язати її дуже просто, тому з нею зможуть впоратися навіть початківці в'язальниці.

В'яжемо дитячу спідницю гачком

Для в'язання нам буде потрібно:

  • Пряжа "Дитяча новинка" синього і м'ятного кольору;
  • Гачок 3 мм;
  • Ножиці.

В'язати таку дитячу спідницю можна на дівчинку абсолютно будь-якого віку. Головне - знати обхват талії. Отже, набираємо ланцюжок з повітряних петель (вп), довжина якої дорівнює обхвату талії дівчинки. Можна набрати на пару сантиметрів менше, так як зверху буде гумка, яка буде тягнутися. Бажано набрати парна кількість петель. Так буде простіше в'язати гумку.
Замикаємо ланцюжок в кільце, вив'язати 1 сполучну петлю (сп).
Щоб почати перший ряд потрібно зв'язати 2 петлі підйому, які будуть заміняти 1 напівстовпчик з накидом (пссн).

Далі ми просто зв'яжемо в кожну петлю по 1 пссн.
фото 1


Гумку будемо формувати рельєфними стовпчиками з накидом. Гумка буде 2 на 2. Тобто потрібно провязивать в новому ряду по черзі 2 рельєфних особових стовпчика з накидом (рлссн) і 2 рельєфних виворітних стовпчиків з накидом (ріссн).
Перш ніж почати ряд, формуємо 3 петлі підйому. Їх будемо вважати як 1 рлссн. Під наступний пссн нижнього ряду вив'язувати 1 рлссн. А потім під нові 2 пссн нижнього ряду потрібно провязивать по 1 ріссн.
Так чергуємо весь ряд. Закінчимо його, виконавши 1 сп в 3 петлю підйому.
Фото 2, 3


Наступні кілька рядів потрібно в'язати строго по малюнку, щоб резіночка нікуди не з'їхала.
Кількість рядів залежить від бажаної висоти гумки.
фото 4


Коли гумка готова, змінимо нитку на синю. Приєднаємо її і пров'яжіть 1 вп. Далі виконаємо ряд стовпчиків без накиду (сбн). У кожну петлю ряду пров'яжіть по 1 сбн.
В кінці пров'язуємо 1 сп в вп. Чи не робимо петель підйому. А відразу виконуємо 1 сбн в наступну петлю. Пропускаємо 1 петлю підстави. І в нову петлю пров'язуємо відразу 3 стовпчики з накидом (ССН). Знову пропускаємо петлю і в'яжемо в наступну петлю 1 сбн.
Так потрібно чергувати весь ряд. Ми формуємо черепашки першого ряду.
фото 5


Формуємо черепашки другого ряду. Для цього спочатку ряду ми повинні провязать під сбн нижнього ряду 4 ССН. А 1 сбн тепер виконаємо у 2 ССН з 3 в нижньому ряду. Тобто в центральний. Під наступний сбн знову в'яжемо 4 ССН. Тепер ми будемо чергувати таку комбінацію. Тобто тепер у нас йде додаток.
Фото 6, 7


Далі в новому ряду ми просто повторимо ряд. Тільки на цей раз провязивать будемо по 1 сбн в 2 ССН з 4 нижнього ряду. А 4ссн потрібно буде в'язати так само під сбн нижнього ряду.

Але якщо спідничка потрібна ширша, то потрібно знову додати. Тому ми повинні будемо провязать точно такий же ряд, як описано вище, але замість 4 ССН потрібно буде в'язати по 5 ССН. І так далі. У новому ряду по 6, якщо потрібно ще розширити спідницю.
В даному випадку Провязать всього 1 прибавка. Тому всі наступні ряди провязать по 4 ССН. Ми просто в'яжемо 4 ССН в сбн нижнього ряду, а 1 сбн пров'язуємо в центр черепашки.
фото 8


Потім нитку обрізаємо і приєднаємо нитку того ж кольору, що і гумка. І пров'язуємо точно такий же ряд, як і попередні, але в цьому ряду знову збільшимо кількість ССН. Їх має бути на 1 більше, ніж в попередньому. Тобто в даному випадку їх буде 5. Будемо в'язати 1 сбн, потім 5 ССН. Якщо збільшень робили більше, то, відповідно, і стовпчиків буде більше.
Так ми зробили обв'язку.


Спідниця готова! Можна носити її в такому вигляді, а можна придумати і якось прикрасити її в'язаними елементами декору, наприклад, квітами.

Ще в'язана гачком одяг для дівчаток:

Сарафан

Комплект «Хвиля»

Сарафан

ажурне плаття