«Теплі квіти»

Майстер-клас з виготовлення чудових квітів в техніці мокрого валяння від Семовіт Юлії Валеріївни з села Варварівка (Пензенська область, Кам'янський район) також бере участь в нашому конкурсі.

"Добридень! Я працюю педагогом додаткової освіти в Центрі дитячої творчості Кам'янського району. Майстер-клас «Теплі квіти» проводився для матусь моїх вихованців. Осінь надихнула нас на створення декоративних прикрас - квітів з вовни.

Для виготовлення нам знадобиться шерсть для валяння, кілька відтінків червоного, жовтого і зеленого кольорів. Ще знадобиться трохи віскозних волокон для прикраси.

Приготуємо мильний розчин, для цього в теплій воді розчинний дитяче мило. На столі постелимо пухирчатою плівку. З плівки або будь-якого пластику виріжемо коло діаметром 15 см. Ще знадобиться сітка для валяння.

Змочуємо водою коло. Сухими руками витягуємо шерсть червоного кольору і укладаємо на коло так, щоб вона виходила за краї кола на 1 см. Заповнюємо коло, не залишаючи просвітів між волокнами вовни.

Спочатку вертикально кладемо шерсть, потім горизонтально, а потім по колу. Шари не повинні бути товстими. Середину квітки з лицьового боку раскрашиваем смужками різного кольору, викладаючи їх від центру. Зверху додаємо тонкі пасма віскози.

Закриваємо сіткою і просочуємо мильним розчином.

Знімаємо сітку і обережно перевертаємо на інший бік разом з колом. Загортаємо краю на круг.

Потім обережно витягуємо коло з квітки, пригладжує краю.

Малюємо чашолисток зеленим кольором.

На цьому робота художника закінчується, приступаємо до валяння. Накриваємо сіточкою і злегка намилює, трьом пальцями легкими рухами. Є небезпека пріваліванія сіточки, тому знімаємо її і покриваємо нашим колом і продовжуємо валяти, повертаючи роботу з різних сторін по черзі. Коли волокна перестануть відділятися, можна клеїти без плівки. Валяємо, поки наш квітка не зменшиться приблизно на одну третину. прополіскують.

Руками надаємо йому форму. Ми залишаємо сушитися.

Викладаємо листок шерстю зеленого кольору, відтіняючи іншим кольором. Можна сформувати джгутик з листочками на краях.

Далі етапи роботи, як і з квіткою: покриваємо сіткою, просочуємо мильним розчином і валяємо до зменшення. Прополіскують і надаємо форму.

Після висихання прикріплюємо квіти до жгутику з листочками і наше прикраса готова. Радуватиме нас і взимку!


З осіннім привітом!

Юлія. »