Творчі заняття з дітьми

Як відомо, багато батьків прагнуть займатися з дітьми, грати в розвиваючі ігри з самого народження (а хтось навіть і до). Навчання читання по кубиках Зайцева, «плавати раніше, ніж ходити», навчання англійській мові паралельно з російським, музика з пелюшок і так далі. Монтессорі-педагог Кідяйкіна Ксенія розповість нам про творчих заняттях з малюком.

«Яке значення має художня діяльність для дитини півтора років?

Починаючи з дитинства, дитина проявляє інтерес до всього яскравого і різнобарвному. Тому йому буде цікаво пізнавати світ через художню діяльність. Але коли ж можна перший раз дати ще зовсім невмілим ручкам кисть, олівець, пластилін? Батькам часто здається, що ці незграбні пальчики ще нічого не зможуть. А раптом він суне це в рот? А якщо забрудниться? Та й навіщо йому це все, він ще маленький!

Будь-який психолог і педагог скаже вам, що малювання, ліплення - це потрібний і корисний метод раннього розвитку. І краще починати займатися мистецтвами з півтора років. Ви запитаєте «Як? Адже це дуже рано? ». Вам можуть прийти в голову лякаючі думки: як зберегти одяг, меблі і взагалі навколишній простір від тотального фарбування квартири в поки ще невідомому стилі нанесення фарб?

 існує важливі правила, які допоможуть розвіяти всі стереотипи. Все треба все продумати заздалегідь.

1. Виберіть стареньку одяг, який не шкода забруднити в усі кольори веселки.

2. Одягніть поверх спеціальний фартух, який коштує копійки. Можна зробити його самостійно.

3. Для роботи візьміть маленький журнальний столик і застеліть його клейонкою.

4. В якості майстерні можна використовувати кухню, адже там легше відмити підлогу, ніж дорогий палас в вітальні.

5. Купуючи фарби, візьміть гуаш, а не акварель і вже тим більше, не акрилові або темперні фарби. Акварель вимагає складної техніки та масу терпіння. Вона більш прозора, ніж гуаш, яка володіє яскравими, соковитими тонами, які дуже подобаються малюкам. Акрил і темпера дуже важко відмиваються.

6. Якщо баночки в коробці з'єднані між собою, краще їх роз'єднати. Малюкові буде важко відразу навчитися не плутати кольору і не тикати кисть в усі вподобані кольору. використовуйте палітру.

7. Не квапте його, враховуючи можливості віку, інакше задоволення від творчості може швидко зміниться обтяженими для вас баталіями з приводу порядку. Всьому свій час.

8. Можливо, багато хто не погодиться з наступним переконанням, але для малюків до трьох років краще взяти набір з 12 кольорів, а знання про три основні прийде пізніше. Тут робиться акцент на відчуття яскравості, святковості, дива!

9. Папір краще вибирати щільну і шорстку (папір для акварелі). Лист повинен бути досить великим. Можна використовувати старі шпалери, але тільки не вінілові - фарба повинна лягати добре.

10. Чим наносити фарбу? На першому місці - пензлик № 6-7 з ворсу поні. Чому так? Адже малюк не художник і не все одно, яку саме кисть ви йому дали? Ні, не все так просто. Найкращі кисті - це кисті колонок, але і найдорожчі. Занадто м'які - білка. Занадто жорсткі - щетина. Кисть краще взяти досить товсту.

11. Крім кистей можна успішно використовувати ватяні палички, пір'ячко, губку, колоски, травинки, листочки дерева, зім'ятий шматочок целофану і найцікавіше, малювати пальчиками.

Мета таких занять - не навчилися дитини живопису. Для цього, подорослішавши, він, якщо захоче, закінчить художню школу. Головна задача - пізнання навколишнього через мистецтво, розвиток моторики та підняття емоційного фону. Це підтверджується невропатологами, які спостерігали діточок на творчих заняттях два рази в тиждень. Через півроку занять спостерігався істотний прогрес в розвиток дрібної моторики.

Крім малювання можна ліпити з малюком. Що для цього потрібно?

1. Пластилін, клейонка, щільний папір для деталей, дошка для ліплення, стеки (при необхідності), ганчірочка суха.

2. Пластилін краще вибрати не імпортний, а наш радянський. Він повинен бути не надто жорстким і неяскравим.

3. Можна поєднувати пластилін з природним матеріалом, кольоровим папером, нитками, бісером, крупами, макаронами і всім, чим тільки побажаєте.

Примітка: Багато батьків дивуються, що дитині дозволяються дрібні деталі в такому віці. Але варто пам'ятати, що малюк до трьох років володіє найбільшою сприйнятливістю до дрібних деталей (Термін Монтессорі). Дитина, який буде знати, як поводитися з предметом, ніколи не потягне його в рот.

Разом з цим слід зазначити, що такою ж значенням володіє емоційно-психологічний фон, при якому проходить заняття. Кожна дитина унікальна, як і кожен малюнок, кожна виріб. Постарайтеся інтуїтивно знайти баланс між задумкою і творчістю дитини. Іноді буває необхідно вчасно прибрати «шедевр», щоб в запалі творчості дитина не замазав його одним кольором. Але відразу слід дати чистий аркуш, щоб порив продовжився далі.

Для малюка важливий емоційний результат його творчості. Тому знайдіть добре слово для його малюнка, повісьте роботу на холодильник або покажіть ввечері татові. При цьому не варто перегинати палицю, нахвалюючи маленького чоловічка постійно, без розбору. Діти у віці двох років готові до критики, досить здоровою самооцінці.

І остання порада, Не викидайте малюнки. Нехай малюк знає, що для вас його художества - це не сміття. Добре якщо час від часу ви будете переглядати його папку з роботами. А якщо їх стане занадто багато, то запропонуйте малюкові відібрати найбільш вдалі і зберегти їх, а інші ліквідувати. Але якщо дитина проти, чи не насідати. Уявіть, що було б з вами, якщо ваші пиріжки, приготовані з любов'ю, спочатку похвалили, а потім непомітно викинули у відро для сміття? »

Да уж, останнє зауваження прямо в точку :). Дякую Ксенії за цікаві і корисні поради!