Тряпічная лялька Ванюша

Ірина Калініна після оберегової ляльки Північна берегиня зробила ще одну ігрову лялечку, яку назвала Ванюша. Хороше доповнення в нашу колекцію тропічних ляльок. Подивитися послідовність виготовлення тканинної ляльки ви можете в майстер-класі Ірини:

Збираючись відвідати друзів, так чи просто знайомих, кожен себе поважає людина неодмінно прихопить із собою який-небудь невеликий презент для господарів будинку. Особливо якщо в будинку є діти. Це може бути якийсь скромний сувенірчик, а для дітей - іграшка. Але крім покупної штучки можна запросто спорудити і своїми руками щось невелике і цікаве. Наприклад, ось таку лялечку-сувенір "Ванюшу", якого можна зробити з обрізків тканини, яких, як правило, є чимало в кожному будинку. Для цього будуть потрібні ножиці і всього кілька клаптиків тканини:

  • три клаптя білої тканини формату 20 х 25 см, 20 х 10 см, 20 х 14 см - для тіла, рук і ніг,
  • шматок тканини кольоровий 6 х 18 см - для сорочки,
  • два клаптики кольорової (іншого забарвлення) тканини 6 х 6 см - для штанів,
  • яскрава стрічка або тасьма не більше 15 см - для паска,
  • пряжа будь-якого кольору - для волосся ляльки.

Приступаємо до виготовлення сувеніра:

З самого великого білого клаптя робимо тулуб ляльки: згинаємо широку сторону прямокутника спочатку навпіл, слідом ще кілька разів. Повинна вийти смужка шириною 2 см.


Відміряємо кілька (7-8) рядів пряжі довжиною приблизно 15 см і підкладаємо під отриману смужку тулуба так, щоб нижня її частина була довша за верхню на пару сантиметрів.

Потім правий кінець пряжі перекидаємо через смугу наліво, а лівий - направо.

 Смугу згинаємо на місці утворення скупчення пряжі, перевертаємо пряжею вгору. Далі фіксуємо голову ляльки ниткою, а довгий кінець смуги (тулуба) згинаємо так, щоб один кінець на інший накладався на пару сантиметрів. Знову фіксуємо ниткою, щоб кінці не розходилися.


З двох інших клаптів білої тканини скручуємо дві тугі смуги і перетягуємо, відступивши не більше півсантиметра від країв, ниткою.

У нас вийшли руки (коротка скручування) з долоньками і ноги (довга скручування) зі ступнями. Вкладаємо ноги в низ тулуба ляльки, а руки - під голову. фіксуємо ниткою.

Ноги злегка відгинаємо вниз і знову закріплюємо ниткою, щоб вони не поверталися у вихідне положення (спочатку вкруговую навколо ніг, потім хрестоподібно через спину). Основа ляльки-сувеніра готова. Залишається одягнути нашого хлопця.

З двох найменших клаптиків кольорової тканини формуємо штанини (звертаємо навколо ноги трубочкою) і перев'язуємо в районі "паху" ниткою.

Згинаємо навпіл великий шматок тканини кольоровий і робимо в центрі розріз глибиною не більше сантиметра.

У цей розріз просовуємо голову ляльки і підв'язуємо стрічкою сорочку. Кінці пряжі ховаємо всередину голови (не пристало хлопцеві носити довге волосся).

І наш Ванюша готовий служити в якості сувеніра.
приємного творчості!

Дякую Ірині. Хочу тільки додати, якщо дитина зовсім маленький, можна зробити для нього ляльку Петрушку, наприклад, який ховається в стаканчик і може розмахувати кулаками.

Ще я знайшла запис цікавого вистави для дітей про виготовлення тропічних ляльок. Одного з героїв теж звуть Ванюша 🙂