Тапочки «Соняшники» (в'язання гачком)

Майстер-клас від Наталії.

«Жовтий - це королівський колір. І не в переносному сенсі, а в самому буквальному - з часів напівміфічного Жовтого імператора, який вважається первопредком всього китайського народу, прості жителі Китаю не могли носити одягу цього чудового кольору, тому що їх носили тільки імператори, тобто китайські королі.

Нам з вами пощастило більше, ніж древнім китайцям - нас ніхто не обмежує в використанні жовтого кольору, і ми можемо зробити з жовтого матеріалу що завгодно, навіть тапочки. Причому саме тапочки і зробимо, тому що взимку, коли від бідності фарб втомлюються очі і псується настрій, добре зупинити погляд на чомусь яскравому, соковитою, на чому-небудь літньому.

для в'язання тапочок-соняшників нам знадобиться:

  • 70 г жовтої пряжі,
  • трохи чорної пряжі,
  • гачок,
  • ножиці,
  • голка.

Пряжу краще взяти товсту і жорстку, можна її навіть зміцнити катушечной або міцної синтетичної ниткою відповідного кольору, щоб наші соняшники через пару тижнів застосування не одержали б дірочку на п'яті.

В'язання традиційно починаємо з підошви. Існує кілька схем її в'язання - не має значення, яку ви виберете. Наші тапочки пов'язані для дитини, тому взята класична схема підошви для пінеток. Її можна використовувати для будь-якого розміру, відповідно, подовживши всю підошву і її розширену частину.

Пров'язавши останній ряд підошви, з'єднуємо його напівстовпчиком і, не обриваючи нитку, починаємо в'язати бортики тапочок.
Робимо дві петлі підйому і в'яжемо по колу підошви стовпчиками з накидом за передню стінку.

В області носочка робимо 4 зменшення (якщо ви все-таки будете в'язати з тонкої пряжі, то зменшень зробіть більше) по два з кожного боку, симетрично.

З'єднуємо коло напівстовпчиком, робимо дві петлі підйому і в'яжемо друге коло точно так же, але стовпчики тепер вив'язувати за задню стінку.
Третє коло робимо аналогічно другому.

Після третього кола прив'язуємо чорну нитку. Кінці ниток біля вузлика обрізаємо на відстані 2-3 см. В кінці в'язання їх закріпимо і сховаємо, відповідно, в жовтої та чорної частинах Гапочка.

Пров'язуємо останнє коло стовпчиками без накиду. У ньому теж робимо чотири зменшення в передній частині і можна зробити два зменшення в області п'яти. Тапочки майже готові.

в'язання соняшників

Для центральної чорної частини соняшників з'єднуємо в ланцюжок 4 повітряні петлі і пров'язуємо один круг, вив'язуючи з кожної петлі 3 стовпчика без накиду. Частину, що залишилася нитку заводимо до центру кола на його нижню частину - нею можна буде пришити квітка до тапочку.

Прив'язуємо жовту нитку і робимо пелюстки соняшника. З краю чорної частини вив'язувати 7 повітряних петель і в'яжемо з них ряд у зворотному напрямку за такою схемою:

• петлю підйому не робимо, вводимо гачок в другу петлю ланцюжка (від зовнішнього краю квітки) і вив'язувати напівстовпчик.
• з третьої петлі вив'язувати стовпчик без накиду.
• з 4-й, 5-й і 6-й петель - стовпчики з накидом
• з 7-ї - стовпчик без накиду.

Виходить пелюстка, який трохи вигинається вліво.
Вводимо гачок в наступну петлю кола і повторюємо схему.

Закінчуємо в'язання квітки, закріплюємо нитку.

Пришиваємо соняшники до капцям.

Носіть з задоволенням і відчувайте себе імператрицею! »

Зовсім нескладно зв'язати такі тапочки тим, хто дружить з гачком, зрозумілий опис і схема.

Інші майстер-класи з в'язаним капцям на нашому сайті:

Тапочки «Конвалії» (гачком)

Тапочки з мотивів (гачком):

Рожеві тапочки - балетки:

Тапочки «Міньйон» (гачком):

Тапочки «Зайчики» (гачком):

Дитячі тапочки-чобітки для будинку (спицями):

Дитячі тапочки «Міккі-Маус» (гачком):

І ще більше одягу для ваших ніжок дивіться в розділі «Тапочки - носочки - пінетки».