Тапочки-мокасини, в'язані гачком

Представляємо вашій увазі нові в'язані тапочки в нашу колекцію.

зміст

 • Тапочки-мокасини, в'язані гачком
  • Матеріали і інструменти:
  • Скорочення, прийняті в тексті
  • Опис роботи
   • носочек
   • борти
   • підошва.

Тапочки-мокасини, в'язані гачком

Мокасини завжди вважалися найзручнішою, найлегшою взуттям. Ми з вами зв'яжемо гачком тапочки, використовуючи принцип будови мокасин.

Почнемо в'язати з трикутника, який називають зовнішнім носком. Потім зв'яжемо бічні сторони і підошву. У кожній деталі рахунок рядів починаємо з першого ряду.

Розмір тапочок 37-38.


Матеріали і інструменти:

 • Для роботи я взяла об'ємну пряжу 100% акрил трьох кольорів.
 • Гачок № 3,5.
 • Ножиці і гобеленова голка.


Скорочення, прийняті в тексті

ВП - повітряна петля;
ВПП - повітряна петля підйому;
СБН - стовпчик без накиду;
ССН - стовпчик з накидом;
ПС - пишний стовпчик.

Опис роботи

носочек

зовнішній носок починаємо в'язати з підстави трикутника. Набираємо 15 ВП.

1 ряд. 3 ВПП, в четверту від гачка петлю в'яжемо пишний стовпчик: він складається з провязани 3 ВПП і двох стовпчиків з накидом, пов'язаних наполовину. Потім 3 петлі на гачку в'яжемо в один прийом. Отримуємо перший пишний стовпчик із загальною вершиною. Далі в кожному ряду перший пишний стовпчик в'яжемо саме таким чином. Потім пров'язуємо ** 1 ВП, пропускаємо одну петлю попереднього ряду, і в наступну петлю в'яжемо пишний стовпчик з 3 ССН із загальною вершиною **. Малюнок між зірочками повторюємо, щоб в ряду вийшло 8 пишних стовпчиків. В останній петлі ПС міняємо колір пряжі, робочу нитку першого ряду не відрізаємо.


2 ряд. 2 ВПП. Пишні стовпчики в цьому ряду в'яжемо між ПС першого ряду, вводячи гачок під 1 ВП. Після кожного пишного стовпчика в'яжемо 1 ВП. Пишні стовпчики розташовуються в шаховому порядку.


3 ряд. Міняємо колір пряжі на помаранчевий. І в'яжемо в цьому ряду 6 пишних стовпчиків.


4 ряд. Знову підхоплюємо темно-зелену нитку і в'яжемо 5 пишних стовпчиків.


5 ряд. Світло-зеленою ниткою в'яжемо чотири пишних стовпчика. В кінці ряду світло-зелену нитку відрізаємо і переходимо на помаранчеву нитка.

6 ряд. Помаранчевої ниткою в'яжемо три пишних стовпчика. І переходимо на темно-зелену нитку. Всього для цього розміру повинно бути пов'язано сім рядів і в останньому ряду два пишних стовпчика.

борти

Коли трикутник готовий, можна приступати до вив'язування бортиків. Вводимо гачок з правого боку трикутника, підхоплюємо нитку і вив'язувати 35 ВП. Кількість петель залежить від розміру ноги і товщини пряжі і гачка, але в будь-якому випадку воно повинно бути непарним. Ланцюжок з повітряних петель приєднуємо до другої сторони трикутника сполучної петлею.


1 ряд. Борти в'яжемо стовпчиками з накидом. В'яжемо 2 ВПП, перший стовпчик з накидом в'яжемо в петлю, з якої вив'язати петлі підйому. На ланцюжку з повітряних петель вив'язувати 35 ССН.

Далі в'яжемо по 3 ССН в бічну сторону пишного стовпчика кожного ряду.

Вільні "хвостики" відрізаних ниток укладаємо уздовж ряду і вплутуватися в полотно. Коли дійдемо до вершини трикутника, вив'язувати 3 ССН з боковинки ряду, 3 ССН в арку між пишними стовпчиками, 3 ССН з іншого боку ряду.

Продовжуємо в'язати по 3 ССН на кожній бічній стороні ряду. Коли будемо провязивать третій стовпчик останньої збоку, пров'яжіть тільки накид, потім вводимо гачок в перший стовпчик з накидом початку ряду і міняємо колір пряжі на помаранчевий.


2 ряд. 2 ВПП і 1 ССН в ту ж петлю. Далі в'яжемо стовпчики з накидом в кожну петлю попереднього ряду.

В ділянці носка теж в'яжемо без додатків.


3 ряд. Вводимо третій колір. 2 ВПП і 1 ССН в ту ж петлю. Вільні кінці нитки не забуваємо вплутуватися в полотно, щоб виворіт була чистою.

В ділянці носка в'яжемо без додатків. Темно-зелене нитка не відрізаємо.


Бортик пов'язаний. Складаємо заготівлю навпіл, знаходимо середину задника і носка.

Маркером або ниткою контрастного кольору відзначаємо центр задника і носка.


підошва.

В'язати починаємо з того місця, де закінчили в'язати бортик.

1 ряд. 2 ВПП і в'яжемо стовпчиками з накидом до середини задника, зазначеної контрастною ниткою. В'яжемо 3 ССН із загальною вершиною: в кожному стовпчику пров'язуємо петлю з накидом.

4 петлі на гачку пров'язуємо в один прийом.

Далі в'яжемо стовпчики з накидом.

В ділянці носка центральні три стовпчики також пров'язуємо пишним стовпчиком із загальною вершиною.

Ряд в'яжемо до кінця стовпчиками з накидом. Замикаємо ряд сполучної петлею в другу петлю підйому. Це перший ряд підошви.
2, 3 і 4 ряди в'яжемо як перший.

Нитка відрізаємо і закріплюємо.


Візьмемо гобеленову голку. Закріпивши нитку на початку ряду, починаємо зшивати заготовку швом через край. Захоплюємо голкою обидві частини кожної петлі.


Тапочок майже готовий.

Залишилося його тільки обв'язати. Вводимо робочу нитку, пров'язуємо 1 ВПП і обв'язуємо верхню частину стовпчиками без накидов.

Підстава трикутника обв'язуємо таким чином: один СБН в'яжемо в вершину пишного стовпчика, наступний СБН в'яжемо під 1 ВП.


Міняємо колір нитки і заключний ряд в'яжемо "рачьім кроком".


Аналогічно в'яжемо другий тапочок.

Тапочки-мокасини готові.

Майстер-клас підготувала Світлана Чалкіна