Тапочки гачком (схеми і опис)

зміст

 • Тапочки гачком. Схеми і опис
  • для дорослих
   • балетки
  • Дитячі

Тапочки гачком. Схеми і опис

Набридли громіздкі кімнатні тапочки? Тоді зв'яжіть стильні, легкі і дуже теплі домашні тапочки гачком.

для дорослих

Звичайно, поділ на дорослі і дитячі досить умовно. Для тих, хто вміє в'язати, не складе великих труднощів зв'язати однакові тапочки для мами і доньки - вийде прекрасний «фемілі лук», тобто сімейний комплект. Потрібно тільки правильно розрахувати кількість петель. Вибирайте відповідну модель і в'яжіть по нашим покроковим описів.

балетки

Акуратні в'язані балетки-тапочки виглядають дуже ошатно, а гріють ноги не гірше звичних тапочок. Майстер-клас з в'язання зі схемами від Оксани Алдушіной.

Для в'язання таких тапок-балеток потрібні будуть:

 • пряжа двох відтінків (моточек чорної вовни або напіввовни і моток (50 грам) малинового або іншого відтінку);
 • гачок №3,5;
 • ножиці.

Не завадить запастися і терпінням, адже процес може зайняти кілька годин.

Отже, спочатку чорною ниткою в 2 складання (якщо ви вибрали пряжу товщиною 100 м 100 грам і більше, то можна в'язати і в одну нитку) зв'яжемо просту підошву-стелечку: (фото 2, 3), використовуючи для неї цю схему:

Увага: схема розрахована на розмір 39-40, тому, на розмір 37-38 можна спочатку набрати на 2 петельки менше.

У 3-му ряду схеми в'яжемо 16 стовпчиків без накиду, напівстовпчик з накидом і 7 ​​стовпчиків з накидом до місця додатків. В 4-му в'яжемо на пару стовпчиків менше і, відповідно, на пару стовпчиків з накидом більше.

Після цього беремо малинову пряжу (використовувалася "Дитяча новинка" в 2 складання) і стовпцями без накиду починаємо обв'язувати всю підошву по периметру: (фото 4).

Виходить 88 стовпців. Перший ряд готовий: (фото 5).

Потрібно зв'язати ще 4: (фото 6, 7).

Після цього в'яжемо знову стовпчики без накиду, а в місці миска скорочуємо петлі по схемки: (схема 2).

Центр миска визначаємо так: складаємо балетки навпіл і відзначаємо 2 центральні петлі. Їх і почнемо скорочувати. Ось так повинно вийти: (фото 8, 9).


Далі в'яжемо ще ряд чорної пряжею: (фото 10, 11)

Тапочки майже готові. Робимо квітка: (фото 12).

Для квіточки використовується схемку: (схема 3).

Приміряємо квітка: (фото 13).

Пришиваємо і закладаємо всі обрізані кінці ниток. В'язані балетки готові:

Приміряємо і милуємося:

Ще одне відео з в'язання простих тапочок-следочкам:

У розділі сайту «Тапочки-носочки» є ще опису з в'язання таких капців гачком:

Тапочки з мотивів

конвалії 

Соняшники:

Тапочки-мокасини

Відео з в'язання мокасинів:

Дитячі

Цей майстер-клас Анни розповість як дуже швидко і просто зв'язати яскраві і м'які тапочки для маленької принцеси.

Для в'язання будуть потрібні:

 • Пряжа Алізе Ланаголд бузкового і рожевого кольору, пряжа "Дитяча новинка" жовтого і зеленого кольору для квітки;
 • Гачок 3 мм;
 • Ножиці;
 • голка.

Спочатку зв'яжемо підошву. Пряжею бузкового кольору набираємо 12 повітряних петель. У 2 петлю від гачка виконуємо 2 стовпчики без накиду. Далі пров'язуємо по 1 стовпчику в усі петлі, крім останньої. У крайню петлю будемо в'язати 3 стовпчика.

Тепер потрібно знайти центральну петельку на заокругленні з обох сторін. Від центральної петлі в обидві сторони відраховуємо по 1 петельки. Тобто виділяємо по 3 петлі на заокругленні з 2 сторін.

У ці 3 петлі в новому ряду будемо провязивать по 2 стовпчики без накиду, а в усі залишилися петельки по 1 стовпчику. Тобто всього ми пров'яжіть по 2 стовпчики в 6 петель ряду.

У новому ряду піднімемося на 3 петлі замість 1 стовпчики з накидом. У цю ж точку в'яжемо ще 1 напівстопчиком в накидом. Далі в'яжемо по 2 напівстопчиком в наступні 2 петлі. Далі пров'язуємо в 9 петель по 1 напівстовпчик з накидом. Далі переходимо на стовпчики без накиду і пров'язуємо. У 6 петель на заокругленні в'яжемо по 2 стовпчики без накиду. За другій стороні в'яжемо точно так же.

Єднаймося в 3 петлю підйому.

В'язання розгортаємо і в'яжемо лицьові опуклі стовпчики без накиду по колу без надбавок.

Нитку відрізаємо. Беремо рожеву нитку. Від центральної петлі п'ятки відраховуємо в обидві сторони по 7 петель. Ці петлі відзначимо маркерами. Приєднуємо нитку зліва в петлю з маркером. Пров'язуємо стовпчики без накиду до нової петлі з маркером. маркери прибираємо.

Тепер відзначаємо центральну петлю на шкарпеточки і відраховуємо по 4 петлі в обидві сторони. Відзначаємо маркерами петлі. Розвертаємось на початку ряду і робимо убавку. Далі в'яжемо до петель з маркерами. Від маркера до маркера в'яжемо по 2 петлі. А далі знову по 1 стобік без накиду. В кінці не довязивайте 1 петлю.

Тепер маркери переміщаємо на петлю назад, тобто захопити ще 1 додаткову петлю. Починаємо новий ряд убавку. Далі в'яжемо до маркера. Від маркера до маркера знову пров'язуємо по 2 петлі. Закінчуємо ряд, чи не довязивая петлю. Знову переміщаємо маркери на петлю. Повторюємо попередній ряд.

У новому ряду в'яжемо тільки з убавку на початку ряду і в кінці. За центру не зменшуємо більше.

В'яжемо такий же тапочок. Залишилося пов'язати декор. Зв'яжемо простий квіточку. Беремо жовту нитку і робимо ковзаючу петлю. Далі 3 петлі і пров'язуємо всередину 2 стовпчики з накидом. Потім 3 петлі і з'єднувальний стовпчик. Так повторюємо ще 4 рази. Затягуємо ковзаючу петлю.

Зв'яжемо листочок із зеленої нитки. Наберемо 5 петель. В першу петлю пров'яжіть 1 стовпчик без накиду. Потім в'яжемо по 1 стовпчику, а в останню петлю виконуємо 3 стовпчика. Довязивайте ряд по 1 стовпчику без накиду.

Пришиваємо квіточку, підклавши під нього листок.

В'яжемо ще 1 квіточку і листочок. Пришиваємо декор на 2 тапочок.

Нові яскраві тапочки чекають маленькі ніжки:

І ще дитячі модельки - покрокові опису на нашому сайті:

Тапочки-зайчики:

Міньйони:

Дитячі тапочки-пінетки «Міккі-Маус»

 Чоловічі тапки-танки