Тапки «Танки», в'язані гачком

Скоро настане один з найбільш мужніх свят - День Захисника Вітчизни 23 лютого. Тому пора задуматися про подарунки для наших чоловіків. У цьому майстер-класі від Анни ми зв'яжемо домашні тапочки у вигляді танків гачком!


Для в'язання знадобляться:

  • Пряжа "Кавказька" темно-зеленого і темно-синього кольору;
  • Гачок 3 мм;
  • Ножиці, голка;
  • Поролон, синтепон;
  • червоний фетр.

Спочатку зв'яжемо підошву. Для цього візьмемо пряжу темно-синього кольору. Щоб визначити довжину початкової ланцюжка потрібно виміряти довжину стопи і помножити її на 0,65. Число, що вийшло і є довжина початкової ланцюжка. Все розрахунок в майстер-класі наведені на 40 - 42 розмір ноги.
Після останньої петлі зв'яжемо ще 3 петлі на підйом. Їх будемо вважати як 1 ССН. Потім в останню петлю ланцюжка виконуємо 5 ССН. Разом з петлями підйому виходить 6 ССН.
Далі будемо в'язати по 1 ССН в кожну петлю, крім останньої. У неї знову зв'яжемо 6 ССН.
І по другій стороні ланцюжка теж в'яжемо по 1 ССН. Замикаємо ряд сс.
фото 1


Починаємо новий ряд. Нам потрібно в перші 6 ССН нижнього ряду зв'язати по 2 ССН. Потім виконуємо 12 ССН поспіль по 1 в кожен нижній стовпчик. Так як далі йде звуження стопи, то в'яжемо пссн. На заокругленні в 6 петель в'яжемо по 2 пссн. Далі пров'язуємо по другій стороні деталі пссн до тих пір, поки не дійдемо до того місця, де на першій стороні йдуть ССН. Далі в'яжемо ССН і завершуємо ряд 1 сс.
фото 2


У новому ряду в'язати будемо тільки ССН. У нас є 12 петель, які утворилися шляхом пров'язування збільшень в 6 петель нижнього ряду. У них будемо в'язати по 2 ССН. Далі по 1 ССН. У 12 петель на заокругленні знову в'яжемо по 2 ССН. А в інші петлі по 1 ССН.
В останньому ряду будемо в'язати по 1 ССН в кожну з петель.
фото 3


Міняємо нитку на зелену. В'яжемо 1 ряд, заводячи гачок тільки за задню стінку петлі. А в 2 наступних рядах в'яжемо також по 1 ССН в кожну петлю, але вже за обидві стінки петель.
фото 4


Тепер потрібно зв'язати деталь на перед танка. Набираємо 24 вп. Далі 3 петлі підйому. Потім ми будемо в'язати розворотні ряди. Поповнення деталь не будемо.
В'яжемо всього 18 рядів.
фото 5


Одержаний трикутник пришиваємо тапочку сбн.
фото 6


Тепер робимо 3 петлі підйому і пров'язуємо 3 ряди ССН по колу.
фото 7


На пришитій прямокутнику відраховуємо 6 рядів і на петлях навпаки 6 ряду ставимо маркери. Починаємо в'язати ряд, як зазвичай з 3 петель підйому. Далі виконуємо ССН по 1 в петлю. Доходимо до петлі з маркером і пров'язуємо в неї 1 ССН. Потім набираємо 26 петель і приєднуємо з'єднувальним стовпчиком в той же місце, але на іншій стороні тапка.
фото 8


Довязивайте ряд до кінця і замикаємо його.
У новому ряду в'яжемо ССН до ланцюжка. Тепер ми повинні провязать по 1 ССН в кожну петлю цього ланцюжка.
Довязивайте ряд до кінця. Замикаємо його сс в 3 петлю підйому.
фото 9


В'яжемо ще 3 таких же ряду.
фото 10


Тепер зв'яжемо прямокутник. Набираємо 18 петель і в'яжемо 10 розворотів рядів ССН. Пришиваємо прямокутник спереду.
фото 11


Тепер приєднуємо нитку до верхньої деталі. Виділяємо 24 центральні петлі і в'яжемо 24 ССН.
Потім робимо 3 петлі на підйом і в'яжемо розвороту ряд. Далі в'яжемо 10 рядів по 24 ССН в кожному.
фото 12


У нижню частину танка, між пришитими прямокутниками потрібно вкласти шматок поролону.
Відраховуємо збоку від передньої частини, яку тільки що в'язали 8 петель. З обох сторін. Помічаємо їх маркером. Прямокутник підгинаємо до цих петель і пришиваємо по обидва боки сбн.
Частину прямокутника відпускаємо всередину. Але спочатку вкладаємо шматочок поролону. Опускаємо прямокутник і пришиваємо його до найпершого прямокутника, який ми пришивали. Так само потрібно прошити по бічній частині танка. З обох сторін.
фото 13


Тепер будемо в'язати гусеницю. Її зв'яжемо ниткою того ж кольору, що і підошва.
Набираємо ланцюжок з 23 петель. Робимо 2 петлі підйому. Потім в'яжемо розворотні ряди без надбавок і убавок. Довжина полотна повинна бути в 2 рази довший підошви тапка.
фото 14


Тепер зв'яжемо колеса. У ковзаючу петлю в'яжемо 10 ССН. Потім додаємо в кожну з петель. Далі в'яжемо 1 ряд за задню стінку петлі.
фото 15


Далі будемо в'язати по колу по 20 ССН.
фото 16


Деталь повинна бути такої ж довжини як ширина гусениці.
Щоб колеса виглядали однаково з обох сторін, зв'яжемо коло. Знову пров'яжіть в ковзаючу петлю 10 ССН. А потім додамо до 20. наб`ємо деталь синтепоном і приший коло.
Всього зв'яжемо 4 таких деталей.
Нам залишилося зв'язати гармату. Беремо темно-синю пряжу і виконуємо 8 ССН в ковзаючу петлю. Потім робимо 3 петлі підйому і в'яжемо 1ряд, не додаючи.
Міняємо пряжу на зелену і пров'язуємо 7 рядів по 8 ССН.
У наступному ряду додамо через кожен стовпчик.
фото 17


Тепер пришиваємо гусеницю до підошви. Потім пришиваємо колеса на однаковій відстані одна від одної. Замикаємо гусеницю ззаду.
пришиваємо гармату.
З червоного фетру вирізаємо зірку і приклеюємо її на тапок.
Тапочок готовий. В'яжемо ще 1 за такою ж схемою.