Техніка кусудама для початківців крок за кроком

Кусудама - це один з видів японського орігамі, основний принцип якого полягає в склеюванні однакових модулів, складених з квадратного аркушу паперу. Традиційно японці робили кулі кусудама, в яких зберігали сухі трави або фіміам. сьогодні паперові вироби кусудам використовуються в якості декору інтер'єру. У цій статті ви зможете дізнатися, як освоїти покроково техніку кусадамі. Навіть у новачків з першого разу вийде зробити оригінальні вироби своїми руками.

Майстер-клас для початківців: кусудама квіти

Для того щоб зробити просту саморобку в техніці кусудама вам знадобиться кольоровий папір, клей, ножиці. Найкраще використовувати готові квадрати кольорового паперу, щоб всі модулі вийшли однаковими. Ширина квадрата може бути різною - 8 або 9 см.

Спочатку візьміть один квадрат папір і складіть його по діагоналі, а потім складіть ще раз, щоб виділити і другу діагональ.

Також потрібно зробити складки, склавши квадрат два рази навпіл, але спочатку переверніть заготовку. Після цього треба притиснути по лініях деталь так, щоб вийшло як на фото.

Потім деталь складається в квадрат, а потім робиться складка, щоб верхній куточок з'єднався з нижнім.

Складіть куточки заготовки до центральної лінії, а потім кожен кут вогне в серединку. Куточки опустіть вниз і складіть деталь по вертикальній лінії.Що залишився куточок пригни до середньої лінії, а потім по лініях сховайте. Ваш модуль майже готовий. Чи залишиться скласти верхній і нижній куточки до центру, а потім розгорнути великі трикутні куточки.

Вийшла заготівля для вашої вироби в техніці кусудама. Для того щоб зробити одну квітку вам знадобиться чотири такі однакові заготовки.

Якщо склеїти чотири заготовки між собою, то вийде квіточка. В результаті у вас вийдуть гарні хризантеми, які потім можна склеїти в кулю кусудама. Для виготовлення кулі вам знадобиться 12 однакових кольорів. Краще зробити їх з різнобарвною кольорового паперу, щоб декоративна виріб виглядала оригінальною.

квітка кусудама

Склеювати квіти в кулю - це найскладніший етап в техніці кусудама, так як потрібно виконувати роботу акуратно, а площа склеюваної поверхні мінімальна.

Виріб в техніці кусудама

Також почитайте: Кусудама для початківців: майстер клас виготовлення квітки

Готова виріб може використовуватися для прикраси весільного залу або місця для проведення святкових заходів. Паперові вироби кусадама виходять досить гарними і оригінальними. Після того як ви освоїте ази японського майстерності кусудама, зможете приступити до виконання складних деталей.