Текстильна лялька. Майстер клас

Кожна рукодільниця, виготовляючи чергову інтер'єрну ляльку, вкладає свою любов і ніжність. Тому такий подарунок ручної роботи завжди випромінює тепло і затишок.

Текстильна лялька. Майстер клас

Для виготовлення тіла цієї текстильної ляльки використовувався габардин (відріз 30 х 50 мм). Замість нього можна використовувати щільну бязь, трикотаж (погано тягнеться), льон, сатин.

Складаємо тканину вдвічі, переносимо на неї викрійку.

Не варто відразу вирізати заготовки. Спочатку прострочуємо по намічених лініях, і лише потім будемо вирізати. Не забуваємо залишати відкриті ділянки, через які будемо вивертати деталі і набивати наповнювачем. На фото з викрійкою червоною лінією відзначені місця, які потрібно залишати не застроченими.

Нижня сторона ніжок з'єднується зі стопами і тільки потім їх можна вивертати.

У тих місцях, де рядок має загин, робимо ножицями надсечкі. Це необхідно для запобігання їх стягування у вже вивернутому положенні. Для вивертання деталей можна використовувати паличку для суші, олівець або довгий пінцет. Можна зміцнити рядок за допомогою нанесення на неї розчину з клею ПВА і води.

Після вивертання заготовок приступаємо до їх набиванні. Використовуємо для цього синтепон, холофайбер або синтепух. Спочатку формуємо голову. Беремо тенісну кульку, обертаємо його фольгою. Потім беремо смужку синтепону, шириною рівній висоті голови. Обертаємо в нього загорнутий у фольгу кульку. Синтепонові заготовку призбирається з одного боку і вставляємо цим кінцем через верхній отвір "голови-тулуба", зашиваємо його.

Далі виготовляємо з синтепону невелику "ковбаску", яку вставляємо через нижній отвір тулуба. Щільно формуємо шию. Потім до кінця набиваємо все тіло, а після ніжки і ручки. Відкриті місця зашиваємо потайний рядком.

Набивка ніжок повинна бути дуже щільною, інакше лялечка не зможе самостійно стояти. Кінцівки можна пришити до тіла відразу, а потім виготовити ляльку весь одяг.

Однак в цьому майстер-класі іграшка одягалася по-іншому. І цей спосіб вважається класичним.

Шиємо панталончики, пришиваємо по низу тасьму для пікантності.

Одягаємо через них ніжки, які потім і пришиваємо до тіла через гудзики. Цей спосіб кріплення дозволяє кінцівкам бути рухливими, а також запобігти виривання клаптика тканини.

Шиємо під'юбник з фатину. Для цього робимо строчку по одній стороні смуги і прісбаріваем.

Аналогічно шиється плаття з бязі або ситцю.

Потім з подвійного відрізу флісу виготовляємо піджачок.

Рукавчики надягаємо на ручки окремо. Прикрашаємо піджак декоративними гудзиками або стрічками.

Лялечка одягнена, тепер можна приступити до її волоссю. В даному майстер-класі використовувалася шерсть для валяння. Вона привалювати від верхівки голови по центру, таким чином формувався проділ. Замість вовни можна пришити Треси з синтетичних волосся, зробити їх з ниток або атласної стрічки.

Шапочку зробити дуже легко. Вирізаємо прямокутник по ширині голови, прострочуємо три сторони, вивертаємо, формуємо по необхідності вушка.

Малюємо акриловою фарбою точки на обличчі, робимо щічки з сухих рум'ян або художньої пастелі. Лялечка готова, можна дати їй ім'я і подарувати рідній людині.

Інші майстер-класи Наталі:

Як зшити ляльку

Як пришити волосся ляльці,

як зшити сарафан для ляльки

Баба Яга

домовичок Кузя