Друге життя непотрібних речей вироби своїми руками

Вторсировину: сміття або НЕ підняте поле для фантазії? О, на це питання кожен більш-менш досвідчений хендмейкер відповість без вагань "природно, друге!". Ось і поговоримо в цій статті про вторсировину. Все те, що звичайна людина банально викине на смітник, ми, хедмейкери, запасливо утащім в свої засіки, з метою подальшої реінкарнації в якусь саморобку. Ближче до справи! стартуємо!

Ідея №1. Тримачі для ручок і олівців - монстри

Чим порадувати своє чадо? Або здивувати дитинку дружній вам сім'ї? Природно, у хендмейкеров дітки ох, які розпещені і переситився різними виробами і диковинками. Тому з кожним разом треба примудрялися все більше і більше. А ось вам і ідейка.

Закінчився шампунь або засіб для миття посуду? Зберігайте тару. З плоских пластикових пляшок прекрасно вийде симпатична олівців для юного художника.

Отже, приступимо. Що ж вам знадобиться для створення оригінальної олівців - монстра для маленького художника:

 • Пляшка з-під шампуню. Бажано взяти плоску і обсягом не більше півлітра, але ви можете поекспериментувати і з великим об'ємом.
 • Ножиці.
 • Самоклеящаяся щільна плівка чорного і білого кольорів.
 • канцелярський ніж.
 • Двосторонній скотч. Бажано без підкладки.
 • Суперклей або термоклей.
 • Звичайний олівець.

Так, спершу видаляємо етикетки, миємо й сушимо тару. Виріб призначається дитині. Тому пляшку треба ретельно вимити, бульбашки нам ні до чого.

Тепер озброївшись простим олівцем робимо начерк майбутнього монстрика. Малюнок розміщуйте на пляшці виходячи з того, що дно буде нижньою частиною конструкції. Приблизно десять сантиметрів від дна пляшки треба зберегти під резервуар для олівців, це треба враховувати при плануванні макета начерку.

Основні лінії вирізаємо канцелярським ножем, більш дрібні деталі вирізаємо ножицями. Ножиці бажано брати невеликі. Можна пофантазувати на тему кінцівок і з матеріалу, що залишився викроїти ручки.

Кінцівки треба приєднати до тулуба, зробимо це за допомогою термоклея або суперклею. Притискаємо робили між собою і чекаємо повного висихання і скріплення деталей.

З самоклеящейся паперу оформляємо особа монстрика. Тут можете дати совій фантазії повну волю. З чорної і білої папери оформите очі. Білий овал або гурток - білок, чорний кружок - зіниця. Втім, ми створюємо фантастичного монстра, а у нього-то може все бути навпаки. Викроївши приблизну форму бобу-серця робимо рот. І не забудемо про гострі зуби, щоб зуби добре виглядали їх краще брати парне кількість. Просто викрийте з білою самоклеящейся паперу витягнуті трикутники. Є чимала ймовірність того, що саме ця деталь найбільше припаде до смаку дитині.

Не забуде про кріплення. Як говорилося вище, ми запланували розташовувати олівців -монстра на стіні, тому подбаємо про кріплення. Достатній, для того щоб витримати вагу олівців, шматок двостороннього скотча клеїмо на "спинку" нашого монстра.

От і все. Швидше "здавайте в експлуатацію" ваш шедевр. Кріпити олівців бажано над робочою поверхнею дитини.

Ідея №2. як зробити пенал - миша для школи своїми руками

А ось ще одна весела ідея для подарунка маленькій людині. Але тут є невелика обов'язкове вміння - в'язання гачком. В принципі нічого складного, все можна пов'язати стовпчиком без накиду.

Отже, що ж вам знадобитися для створення чудового пенала в формі мишки:

 1. Досить великий пластмасовий тюбик без різниці з-під чого. Головне - форма і розмір.
 2. Нитки для в'язання.
 3. Гачок. Номер підбирайте під нитки.
 4. Застібка "кнопка".
 5. Невеликий шматок білої матерії для очей. Можна обійтися і зв'язавши невеликі кола гачком.
 6. Нитка з голкою.
 7. Чотири поролонових кульки невеликого діаметра або можна взяти пластмасові намистини або ж щось схоже.
 8. канцелярський ніж.
 9. Ножиці.

Тепер до самого майстер класу!

1. Підготуємо тюбик. Для нашого проекту знадобитися тільки сама тара, "плечі" тюбика і кришечку з різьбленням треба відокремити. Це можна зробити за допомогою канцелярського ножа або гострого кухонного ножа. Відкритий тюбик треба ретельно вимити від вмісту, навіть якщо ви готуєте подарунок для досить дорослої дитини не слід повністю покладатися на його свідомість, краще перестрахуватися.

Видаляємо гострі кінці в місцях спайки тюбика. Чи не зрізаємо їх повністю, а тільки притупляють і зменшуємо.

2. Тепер одягаємо нашу мишку. За допомогою гачка в'яжемо чохол. Переходом кольору можна позначити межі одягу. У що ви одягнете вашу мишку запитайте у своїй фантазії. Просто майте на увазі, що саме на цьому етапі можна визначити стать мишки, тобто позначити чий це буде пенал дівчинки або хлопчика. Можна пов'язати щось на зразок штанців з підтяжками або сарафанчик з спідничкою.

Тепер треба вив'язати чотири деталі для ніжок і ручок. Можете зробити їх однаковими або на ніжки, наприклад, "одягнути" колготки. Ці предмети виконуються наступним чином. Вив'язувати ланцюжок з повітряних петель, а до кінця прикріплюєте обв'язаний поролоновий кулька.

Тепер черга вушок. Вив'язувати дві однакові деталі невеликих гуртків.

Мордочка. Вив'язувати конус. По ширині він повинен відповідати горловині тюбика. А по довжині бути достатнім щоб грати роль кришки. Конус завершите чорненький носиком. Його можна вив'язати з чорної нитки або зшити з невеликого шматочка чорної матерії і синтепону.

3. Мордочка. На конус голови треба помістити очі. Їх можна зробити самостійно з невеликих клаптів тканини і поролону або ж вив'язати гачком, можна прикріпити куплені в магазині. Головне, щоб дрібні деталі були надійно зафіксовані. Адже маленький інженер обов'язково докласти деяку дещицю своїх сил, щоб перевірити надійність кріплення. До речі, це стосується всіх дрібних деталей. Щоб зробити пенал цікавішим можна додати дрібні деталі, такі як вії і вусики. Їх можна виконати за допомогою голки з ниткою.

пришиваємо вушка.

4. Складання. Коли всі деталі підготовлені саме час перейти до складання. Спочатку збираємо і пов'язуємо разом конус тюбик і трикутник голову. Пришиваємо ручки і ніжки. Кнопку розділяємо і пришиваємо одну частину на голову в районі носа, а другу частину маємо відповідно першої. Щоб при з'єднанні частини не псували конструкцію і виконували свою функцію.От і все. Веселий і надзвичайно незвичайний пенал-мишка готовий. Дитина буде неймовірно задоволений.

Ідея № 3. Виріб з пластикових пробок - чоловічок

Ну і продовжуючи тему подарунків для наших квітів життя, розглянемо ідею найпростіших іграшки з вторсировини. А точніше, з пробок, які залишилися від пластикових пляшок. Ідея чудова тим, що до процесу створення іграшки можна і треба закликати діточок. Процес простий і безпечний, але без пильного ока дорослої краще не проводити, а то хіба мало що.

Отже, що ж вам знадобиться для створення пробочного чоловічка:

 • Пробки з-під пластикових пляшок не менш 30 штук. Можна брати кришки різного діаметру.
 • міцний шнур.
 • 6 серцевин від іграшки "Кіндер сюрприз".
 • Іграшкові очки. Можна взяти гудзики або намистинки чорного кольору.
 • Суперклей або термоклей.
 • Гвоздь, шило, спиця, все що можна зробити отвір в 2-3 міліметра.

Отже, приступимо

Перед початком практичної частини "прожекту" сідаємо рядочком і разом прикидаємо, який же чоловічок повинен у нас вийде. На столі або іншій рівній поверхні розкладаємо кришечки, нехай кожна займе своє місце. Не забуваємо про Кіндер їм теж треба визначити місце.

Після, насамперед треба виконати потрібну кількість дірок в потрібних місцях. Для цього беремо цвях, наприклад, і нагрів його на газовому пальнику, пропаліваем отвори в кришках.

Після цього нехай дитина збирає іграшку. А ви не забувайте додавати вузлики на шнурі в потрібних місцях.

Коли іграшка зібрана і все вузлики надійно закріплені, можна приступити до оформлення особи іграшки. Можете просто намалювати очі, ніс, губи, а можна наклеїти іграшкові або замінити їх гудзиками або намистинами. Головне, щоб дрібні об'єкти були міцно приклеєні суперклеєм або термоклеем.

На голову іграшки можна одягнути капелюх з двох кришок більшого і меншого діаметру. А можна і зробити чубчик з ниток. Це вже залишається на ваш розсуд і побажання.
Лялька проста і абсолютно дешева, але час, проведений за загальним заняттям просто безцінне.

Ідея № 4. Сумка з кілець від пластикових пляшок

А ось вам і ще одна ідея використання вторсировини. Оригінальна сумка, яка не мнеться і не намокає. Прекрасно пропускає повітря і воду.

Сумка з такими характеристиками завжди потрібна в господарстві. Ну а якщо з'явиться з нею на вулиці ви просто будете приковувати погляди перехожих. І що найцікавіше, сумка, зроблена з пробочних кілець досить-таки міцна. Змайструвати такий предмет господарської приналежності або деталі гардероба простіше - простого.

Отже, що ж вам знадобиться для створення практичною сумочки з пробочних кілець:

 • Колечка з-під пробок. Узяте кількість прямо пов'язане з розміром вироби. У прикладі використано понад 260 штук. Головне, щоб діаметр був однаковий
 • Пластикові хомути. Знову-таки необхідну кількість пов'язано з величиною вироби. Можна взяти різнокольорові. Це ще додасть виробу кольору. Витончено будуть виглядати найменші.
 • терпіння.

За турботу!
Перше що треба - це визначиться з розмірами майбутньої сумки або коробки. Тепер треба розкласти все каблучки і акуратно, але туго з'єднати за допомогою пластикових хомутів. Вільні "хвостики" видалити за допомогою ножиць або бокорезов.

Алгоритм роботи простий, спочатку одна площина потім друга і так далі. Якщо задумано велике виріб, то вам ще знадобиться велика кількість терпіння. хай щастить!

Читайте також: Робимо чарівну паличку з магією, своїми руками

Ідея № 5. Ялинкова прикраса з пластикової пляшки

Чи не залишимо без уваги той факт, що до Нового року залишилося менше місяця. На довгостроковий проект не вистачає часу? А ось вам невигадлива ідея новорічного прикраси.


Що ж вам знадобиться для створення святкового ялинкового прикраси:

1. Прозора пластикова пляшка. Потрібно вибрати якомога більш рівну тару з мінімальною кількістю викривлень корпусу.
2. Пайєтками, пару стрічок вертикального дощику, блискітки.
3. Термоклей.
4. Тонка пакувальна стрічка.

Отже, приступимо !

Своїм та сушимо пластикову пляшку. Видаляємо етикетку, а місця де залишився клей просто протираємо рідиною для зняття лаку. Зрізаємо денце і конус горловини. З цих частин теж можна придумати багато чого цікавого, але про це поговоримо пізніше.

Вибираємо саме рівне місце і ріжемо його як ковбасу на однакові кружечки. Приблизно по сантиметру, можна і менше. Якщо є сумніви в окомір, то можна на корпус пляшки нанести орієнтовні позначки.

Після того як пляшка "нашаткувати" колечка треба скріпити між собою. На одну іграшку знадобитися три колечка. Для кріплення можна вдатися до голці з ниткою або використовувати спеціальні скоби, а можна і просто пропалити дірочки на полюсах майбутньої іграшки і протягнути декоративну тасьму з блискітками. Головне, якщо ви плануєте зробити місце кріплення нерухомим, то попередньо розподіліть всі три колечка на рівній відстані один від одного.
Потім скріплені між собою кільця треба декорувати. Для цієї мети підійдуть блискітки, паєтки, одним словом, все що прийде вам голову можна застосувати.

І в фіналі треба не забути про петельки для підвішування і все. Невигадлива оригінальна ялинкова іграшка готова!

Ось таку добірку з ідей ми для вас приготували. Вторсировину тим і добре, що ніколи не переведеться в наших господарствах. Сьогодні ми поговорили про пластикових пляшках і їм супутніх кришках і коліщатах. Сподіваємося, що хоч одна ідея припала вам до смаку і ви вже поспішайте втілити її своїми руками в життя!