Весняні роботи на дачі в березні

Завзяті дачники з нетерпінням очікують весняних відлиг, щоб зайнятися своїми ділянками. На перший погляд може здаватися, що на дачі ранньою весною робити нічого, так як земля ще не прогрілася, а в деяких місцях досі лежить сніг. Весняні дачні роботи своїми руками включають в себе цілий комплекс заходів з благоустрою території та підготовці її до майбутнього сезону.

Основні садові роботи в березні

В першу чергу в березні або квітні вам потрібно прибрати всі укривочний матеріали, які служили рослинам хорошим захистом в сильні морози. Всі конструкції доведеться ретельно вимити і висушити, щоб при настанні наступного зимового сезону ви змогли ними скористатися в потрібний момент.

По всій території саду або дачі вам доведеться прибрати сміття: гілки, траву, опале восени листя. Навіть якщо ви проводили подібну прибирання восени, все одно знайдеться сміття, від якого варто очистити ділянку.

З першими променями сонця з'являється не тільки соковита зелень квітів, але і починають активно пробиватися бур'яни. Виривайте їх з корінням з мокрого грунту. Молодий мох добре видаляється щіткою і напором води з шланга. Якщо ви використовуєте воду для наведення порядків у березні, пам'ятайте, що потрібно працювати при плюсовій температурі, інакше ви самі станете, а ділянку перетвориться в льодовий каток.

Важливий етап робіт ранньою весною - мульчіваніе грунту. На підготовленому грунті багато рослин менше піддаються гниттю, тому ви зможете зібрати хороший урожай полуниці, огірків чи гарбуза.

Рекомендуємо почитати: Коли садити тюльпани, щоб розцвіли на 8 березняМульча виконує декоративну функцію, а також захищає рослини від палючих променів сонця і березневого холоду. Для виготовлення мульчирующей суміші найчастіше використовують тирсу, солому, компост або прілого листя.

Корисна стаття: Як робити годівницю для птахів своїми руками

У березні важливо провести підгодівлю грунту, щоб підвищити під час сезону врожайність плодових дерев і чагарників.

Коли температура повітря буде вище нуля, можете приступити до обрізку дерев. Дуже важливо відкоригувати форму крони і вкоротити гілки до того як на них з'являться нирки або листочки.

З першими променями сонця дачники приступають до посадки саджанців дерев. Поки дерево знаходиться в стані спокою, воно найкраще приживається в новій землі. Весна також вважається самим хорошим часом для щеплень чагарників і дерев.

Ранньою весною на дачі роботи досить багато, тому власники навіть невеликих ділянок з нетерпінням чекають, коли зійде сніг і хоча б трохи потеплішає. від весняних садових робіт безпосередньо залежить кількість урожаю в майбутньому, а також краса вашого улюбленого ділянки.