Весняне обприскування саду від шкідників і хвороб

Навесні в саду на дачі завжди з'являється робота. В першу чергу, стоїть завдання захистити дерева від шкідників, які перезимували в корі дерева, такий захист можна зробити декількома способами, один з яких - обприскування.

Найчастіше хворіють саме плодові дерева. Найпоширенішим захворюванням є парша. Дане грибкове захворювання проявляється на яблунях і грушах. Розвивається грибок навесні, поки ще не розпустилися бруньки. Спочатку на листках, а потім на самих плодах з'являються плями. Кора починає тріскатися, листя висихають, опадають. Друге за ступенем поширеності захворювання - це плодова гниль. Спочатку на фруктах з'являються невеликі плями бурого кольору, які потім охоплюють весь плід. Зустрічається захворювання на всіх фруктових деревах.

Обприскування саду навесні: препарати

Щоб попередити хвороби, потрібно проводити обприскування не тільки дерев, а й грунту, в якій ростуть дерева. В якості дезинфікуючого засобу використовується бордоская суміш, яка складається з вапна і мідного купоросу.

Є ще один варіант суміші для обприскування - хлориста мідь. Приблизно 40 грам порошку потрібно розвести на 10 літрів води. Якщо захворювання проявляються сильно, то розчин робиться більш концентрованим.Обприскувати дерева потрібно до того, як в саду розпустяться на деревах бруньки. На одне дерево може бути використано від двох до п'яти літрів суміші.

Фунгіциди для обробки рослин і грунту

фунгіциди використовуються для другого обприскування дерев, коли вже з'являються бруньки. У магазинах продаються спеціальні суміші, які спеціально призначені для обприскування дерев.

Перед приготуванням розчину потрібно ознайомитися з інструкцією, яку пропонує виробник. Це дуже важливо, тому що якщо переборщити з дозою, то можна обпекти рослина.

Виконуючи роботи по обприскуванню дерев своїми руками, необхідно подбати про власну безпеку. Використовується не тільки спеціальний одяг, а й респіратори, рукавички і окуляри. Обприскувати дерева потрібно в похмуру суху і безвітряну погоду.