Томат Боярин відгуки, фото, врожайність

Більшість опитаних городників при виборі сорту помідорів ніколи не обходять стороною томат "Вельможа" або, як його називають по-старинки - "Будьонівка". Маючи чудові смакові якості, він завоював, одне з провідних місць на городах дачників. У даній статті можна не тільки більш докладно дізнатися про томаті "Вельможа", але і прочитати відгуки, а також побачити фото цього врожайного сорту.

Цікава стаття: Томат Американський ребристий

Огляд сорти помідор Вельможа

Томат "Вельможа", є детермінантний сортом, який відноситься до помідорів середнього терміну дозрівання. Цікаво, що даний вид, був виведений способом гібридизації, російськими селекціонерами з Сибіру. Основним завданням, було отримання абсолютно нового сорту з високою врожайністю, стійкістю до різних природних факторів, можливістю висаджування у відкритий грунт, як у польових умовах, так і в теплицях, і на дачних ділянках. Отриманий сорт, виправдав всі очікування сибірських селекціонерів.

Головним достоїнством томата "Будьонівка", звичайно, буде його здатність до зростання в будь-яких кліматичних умовах. Він не боїться прохолоди, тому розсаду можна сміливо садити у відкритий грунт, не боячись заморозків. Даний сорт вважається не високорослим. Доросла рослина досягає висоти стебла 70-150 см, тому помідор не потребує додаткової конструкції для підв'язування.

З моменту висадки розсади в землю до повного визрівання врожаю проходить близько 100-130 днів. Помідор має досить великі плоди злегка рожевого кольору з ребристою поверхнею. Тому для консервації навряд чи підійде. Вага одного плоду становить 200-250 г, а може досягати і 600-700г. До основних переваг сорту можна віднести:

 • хороші смакові якості;
 • велика врожайність;
 • невимогливість і стійкість до низьких температур;
 • висока стійкість до захворювань.

Якщо у городника, одного разу з'явиться томат "Вельможа" на ділянці, він відразу стане кращим томатом і витіснить більшість сортів середнього дозрівання.

Посадка насіння Будьонівка для розсади

При посіві насіння томата "Будьонівка" варто врахувати кліматичні умови, які можуть сильно відрізняться. Тому, в більш теплих регіонах висадка відбувається в третій декаді березня, а для більш прохолодних місць - краще в першій декаді квітня.

Грунт для посіву, повинна бути трохи прітрамбована і попередньо полита. Після, насіння засипаються шаром землі не більше як 1 см. Для створення парникового ефекту, зверху ящик можна накрити плівкою. До появи перших сходів, контейнер краще не відкривати і тримати в теплому, добре освітленому місці.

Після появи перших паростків, грунт потребує додаткового поливу. Робити це необхідно максимально акуратно, щоб не пошкодити розвивається кореневу систему розсади. Сходи, вже через тиждень можна трохи загартувати, знизивши температуру навколишнього середовища до 17 градусів, але забезпечивши цілодобовий доступ світла. Це дозволить ще більше зміцнитися кореневій системі розсади. Після появи перших двох листочків на втечу томата, потрібно провести пікіровку (розсадити помідори в різні ємності). При цьому температура змісту знову повинна підвищитися до 21 градуса.Правила посадки томатів у відкритий грунт і особливості догляду

Після того, як розсада томату "Вельможа", досить зміцніла, її висаджують у відкритий грунт. Найчастіше це відбувається в другій декаді травня, коли грунт достатньо прогрілося. Так як даний сорт низькорослий, варто уникати густий посадки. Відстань між кожним кущем має бути не менше 30 см. Якщо посадити розсаду більш часто, це може привести до зниження врожаю, а так само розвитку захворювань культури.

Перед посадкою грунт бажано добре полити. Висаджувати розсаду бажано рано вранці або в похмурий день. Це допоможе молодим рослинам швидше адаптуватися і прижитися в нових умовах.

Для отримання максимального врожаю від томата "Вельможа", за ним необхідний правильний догляд. А для цього потрібно:

 • обрізати бічні пагони, нижче першої кисті з квітками;
 • залишати в квіткових зав'язях не більше 5 плодів;
 • регулярний, рясний полив під час в'язі помідор;
 • зниження поливу при дозріванні плодів;
 • прополка грядок від бур'янів;
 • підгодівля в період активного росту втечі добривами;
 • вспушіваніе землі після поливу.

При дотриманні цих нехитрих маніпуляцій, помідор дасть прекрасний урожай. Підживлення краще проводити фосфорвмісними і калійними добривами.

Корисна стаття: Як виростити томат японський трюфель

Як побороти шкідників і захворювання

Незважаючи на стійкість сорту "Будьонівка", він все ж схильний до нападів шкідників і хвороб, хоча і в меншій мірі. Однією з небезпек є бура плямистість. Вона вражає рослина, яке ще перебуває в теплиці. Для вирішення цієї проблеми досить прибрати надмірну вологість і забезпечити достатню кількість світла.

На відкритому грунті загрожувати рослині може павутинний кліщ. Це захворювання легко можна перемогти, якщо його вчасно виявити і надати потрібну допомогу помідору. Для цього достатньо приготувати мильний розчин і обробити їм весь кущ, як стебла, так і листя. Повторити процедуру можна через кілька днів, якщо перше обприскування дало мало результатів, або якщо кущ сильно вражений.

Характерні особливості плодів Вельможа

Плоди помідора сорту "Вельможа", мають відмінні смакові якості, завдяки чому його часто використовують для томатного соку і приготування кетчупу і заправок. Великі плоди завжди м'ясисті і містять в собі всього 4% сухих речовин. Зрілий помідор має досить товсту шкірку, що захищає плід від розтріскування і дозволяє його безперешкодно транспортувати і зберігати тривалий час.

В інтернеті можна знайти безліч позитивних відгуків про томаті "Вельможа", фото врожаїв досвідчених городників з відгуками про прекрасних характеристиках даної культури. Вибравши даний сорт помідорів, можна не сумніватися, що докладені зусилля в вирощуванні своїми руками виправдаються відмінним урожаєм.