В'язані закладки «Квітка», «Перо» і «Окуляри»

зміст

 • Закладки для книг, в'язані гачком
  • "Перо павича"
  • Закладка для книг «Квітка»
  • «Окуляри», швидко і оригінально

Закладки для книг, в'язані гачком

Книги - це джерело знань. А читання різноманітної літератури робить людину більш освічені. Зараз читання книг знову стало модним заняттям. Сьогодні читають багато. І часом книгу неможливо прочитати за один день. Тому ми, щоб запам'ятати сторінку, на якій зупинилися читати, кладемо різні закладки. 'Ятати можна зробити з паперу, фетру, картону та інших матеріалів. Ми ж зв'яжемо красиві, ніжні і оригінальні закладки для книги гачком. Майстер-класи для вас підготувала Анна.

"Перо павича"

У цьому майстер-класі ми зв'яжемо незвичайну ятати у вигляді пера павича.

Для в'язання потрібно:

 • Пряжа "Ареола" фіолетового, синього і темно-зеленого кольору;
 • Гачок 1, 75 мм;
 • Ножиці.

Дуже важливо правильно підібрати кольори нитки. Не обов'язково використовувати саме ті, які були обрані для даного майстер-класу. Можна взяти синій, помаранчевий або жовтий і бірюзовий. Або фіолетовий, блакитний і бежевий. При такій палітрі перо буде виглядати більш реалістично і натурально.

У ковзаючу петлю пров'язуємо 3 петлі підйому і виконуємо 15 стовпчиків з накидом. Потім в'яжемо 3 стовпчики з 2 накидами. І виконуємо 1 з'єднувальний стовпчик в 3 петлю підйому, щоб замкнути ряд.

фото 1

У новому ряду в'яжемо ниткою іншого кольору. Робимо 1 петлю підйому і виконуємо 8 стовпчиків без накиду. Потім ще 1 стовпчик і піко з 4 петель. Довязивайте ряд стовпчиками без накиду. Звертаємо увагу, що піко повинно знаходитися навпроти центрального стовпчика з 2 накидом нижнього ряду.

фото 2

Наступний ряд в'яжемо теж ниткою іншого кольору. Відступаємо від піко 3 петлі і в'яжемо 1 стовпчик без накиду. Потім формуємо 3 повітряні петлі і в'яжемо 1 стовпчик без накиду в наступну петлю. І знову робимо 3 повітряні петлі. Так в'яжемо до центрального стовпчика з 2 накидом першого ряду. Тобто, до петлі навпаки піко. Робимо в цьому місці піко з 4 петель. Далі в'яжемо так само, як в'язали до піко. Чи не довязивайте 3 петлі до піко другого ряду.

фото 3

Тепер зв'яжемо шнурок. Робимо 25-30 повітряних петель. Розгортаємо ланцюжок і пров'язуємо сполучні стовпчики не в петлю, а в вертикальну ниточку.

Фото 4, 5

Тепер зробимо пензлик з синьою нитки. Для цього наметовому нитку в кілька шарів на кисть руки. Потім розрізаємо з одного боку. Тепер пучок нитки перев'язуємо по центру ниткою. гарненько затягуємо.

І перев'язуємо пучок зверху. Теж затягуємо, як слід. Підрівнюємо саму пензлик ножицями.

фото 6

Прикріплюємо пензлик до шнурка за допомогою нитки, яка залишилася від формування пензлика.

фото 7

Тепер синьою ниткою потрібно зробити кілька стібків з центру пера до піко. Досить буде зробити 6-7 стібків. А в піко приєднуємо шнурок.

фото 8

Ось така красива і незвичайна закладка вийшла.

Такі закладки можна подарувати любителям книг.

Закладка для книг «Квітка»

для в'язання закладки для книг нам знадобляться:

 • Пряжа (рожева, жовта і ніжно-зелена);
 • гачок;
 • голка.

Ми почнемо в'язати закладку з основного елемента. А саме - з квітки. Будемо в'язати рожеві пелюсточки. Замість рожевої пряжі можна взяти і будь-яку іншу. Це залежить від вашого бажання.

В'яжуться все пелюсточки разом, нерозривно, по колу. Спочатку одна пелюстка повністю, потім другий, третій і так далі.

В'яжемо найперший лепесточек.

Набираємо для нього десять петельок. І перший стовпчик у нас буде з'єднувальним в другу петлю від гачка.

Далі в'яжемо в кожну петельку по одному стовпчику. Перший стовпчик в'яжемо без накиду, наступний в'яжемо напівстовпчик з накидом, далі стовпчик з накидом, ще стовпчик з накидом в наступну петельку, знову в нову петлю стовпчик з накидом, далі напівстовпчик з накидом, стовпчик без накиду і з'єднувальний стовпчик.

Так вийшов перший пелюстка.

фото 1

Знову робимо десять повітряних петель.

фото 2

І повторюємо другий пелюстка.

фото 3

Далі зв'яжемо ще п'ять точно таких же пелюсток.

фото 4

І з'єднаємо перший і останній з'єднувальним стовпчиком.

фото 5

Тепер приєднуємо жовту ниточку до самій серединці. І в'яжемо по колу біля кожної пелюстки по одному стовпчику без накиду.

фото 6

Тепер пров'яжіть ще один ряд. Але тут будемо робити піко з двох повітряних петель. В'яжемо стовпчик і тут же піко. В'яжемо в наступну петлю стовпчик і тут же піко. І так далі.

фото 7

І зв'яжемо ще один такий же квіточка, але без жовтої серединки. Це буде нижня частина квітки. Пришиваємо її до верхньої.

фото 8

Приєднуємо тепер до квіточки ніжно-зелену пряжу і в'яжемо сорок-сорок п'ять повітряних петель.

фото 9

Пров'яжіть приблизно до серединки нашої ланцюжка стовпчики без накиду.

фото 10

І зробимо десять повітряних петель.

фото 11

Їх ми обв'яжемо точно так же, як пелюсточки.

І приєднаємо до стеблинки. Його Довяжіте до кінця простими стовпчиками без накиду.

фото 12

Закладка, в'язана гачком, для книги готова! Така закладка-квітка виглядає дуже романтично і прикрасить будь-яку книгу!

«Окуляри», швидко і оригінально

Для читання книг часто використовуються закладки, щоб можна було відволіктися і не втратити при цьому потрібну сторінку. І тому в даному майстер-класі ми зв'яжемо оригінальну закладку гачком у вигляді окулярів. Таку закладку можна пов'язати всього за кілька хвилин. А ниток на неї йде мало. Закладка у вигляді окулярів дуже красиво виглядає в книзі.

Для в'язання закладки у вигляді окулярів нам знадобляться:

 • Нитки "Ірис";
 • гачок;
 • Ножиці.

Набираємо 20 повітряних петельок. І замикаємо їх у кільце. В'язати таку закладку краще в 2 нитки. Замість ниток "Ірис" можна використовувати "Муліне" або будь-які інші нетовсті нитки. Гачок потрібно вибрати під нитки. Для "Муліне" і "Ириса" підійде гачок під номером 0,95.

фото 1

Далі наберемо ще 22 повітряні петельки. Вони потрібні для другої частини очок, щоб зробити ще одне колечко.

фото 2

Далі пров'яжіть з'єднувальний стовпчик в 20-ю петлю. Тепер у нас вийшло 2 колечка і між ними 2 повітряних петельки. Це перегородка. Ми зробили основу для окулярів. І тепер цю основу необхідно обв'язати.

фото 3

В'яжемо 2 сполучних стовпчика до першого колечка очок.

Далі будемо в'язати в кільце. Пров'язуємо 14 стовпчиків без накиду. Потім пров'язуємо 1 напівстовпчик з накидом. Далі в'яжемо 1 стовпчик з накидом і робимо 2 повітряні петельки. Так ми зробили куточок у очок. А потім пров'язуємо 24 стовпчика без накиду. Ми закінчили обв'язувати 1 частина очок і дійшли до перегородки.

В'яжемо по ній 2 сполучних стовпчика.

фото 4

Тепер будемо в'язати в 2-е колечко. Провязивать будемо все те ж саме, але тільки в зворотному порядку. Спочатку в'яжемо 24 стовпчика без накиду. Робимо 2 повітряні петлі. І в'яжемо 1 стовпчик з накидом. Виконуємо 1 напівстовпчик з накидом. І закінчуємо в'язання в кільце 14-ю стовпчиками без накиду.

І в'яжемо 1 з'єднувальний стовпчик. Окуляри готові і тепер будемо їх прикрашати пензликом. І закладка буде готова.

фото 5

Нарізаємо нитки і складаємо їх навпіл.

фото 6

Тепер за допомогою гачка протягуємо через куточок очок середню частину майбутньої пензлика, тобто там, де склали нитки.

І трохи витягаємо вийшла петельку. Простягаємо кінчики ниток через цю петлю і затягуємо її. Так ми закріпили пензлик на окулярах.

фото 7

Ножицями підрівнюємо кінчики кисті. Пензлик повинна бути довжиною приблизно в 5-6 сантиметрів. А самі окуляри можна прикрасити, щоб вони були жорсткіше і не згиналися. Але це необов'язково. Пензлик крохмалити не потрібно.

Оригінальна закладки у вигляді окулярів гачком готова!

До речі, вибрати собі нову книгу або іграшку, а також будь-які товари для дому та дачі можна на сайті shopmatic.ru. Загляньте, там є книги по 8 (!) Рублів, і не ширвжиток, а класика.

Які ще квіти можна зв'язати гачком, дивіться тут.