В'язані туфлі для ляльки

Нещодавно у нас був майстер-клас по шиттю тканинної ляльки. Тільки що ж вона у нас боса ходить до сих пір? Давайте подивимося, як можна зробити в'язані туфлі для ляльки.

А розповість про це Марина Єрмакова - бабуся двох чудових онуків і внучки. Марина займається «всякою всячиною - шию ляльки, розписую льон, займаюся ландшафтом і т. Д.»

«Текстильна лялька переможно крокує по творчим майстерням. Як можна втриматися, відвідавши чергову виставку або ярмарок, і не сісти за це захоплююче рукоділля? Всілякі Тільди і вальдорфские пампушки, смішні шарніркі і примітивні берегині - яких тільки видів немає серед цих мініатюрних подоб людини.

Мало зшити саму ляльку, її ще потрібно одягнути. Попередньо рекомендується добре продумати настрій, стиль, колір і аксесуари, щоб підкреслити характер тряпичной красуні.

Взуття для текстильної ляльки можна змайструвати декількома способами: намалювати прямо на ніжці, зшити з фетру, шкіри або зв'язати.

Дуже акуратними виходять туфельки, виконані звичайним в'язальним гачком. Підошву можна пов'язати з грубого господарського шпагату - целофанового, паперового або конопляного. Для верху підійде будь-яка відповідна по товщині і фактурі пряжа.

Особливо стильно виглядатимуть капелюшок, сумочка та взуття з однакового матеріалу. Імітувати соломку капелюшки для текстильної ляльки можна все тим же шпагатом (паперовим або прядивним). Виходить дуже ефектно і виглядає, як справжня, тільки в мініатюрі.

Обов'язково слід враховувати загальний стиль одягу. Точно підібрані стилістичні акценти - квіти, гудзики, стрічки і так далі, надають текстильної ляльки особливий характер і витонченість обробки. Чим акуратніше і точніше виконані деталі, тим цікавіше розглядати текстильну красуню, і тим цінніше вона стає.

Отже, опис в'язання туфельок для ляльки:

1 ряд - повітряні петлі (довжина - 4 \ 5 від довжини стопи ляльки);
2 ряд - напівстовпчик, обв'язуємо ланцюжок з двох сторін, пров'язуючи в місцях заокруглень по 2 напівстопчиком в одну петлю на пртяжении трьох петель;
3 ряд - обв'язують напівстовпчиком так само, як і попередній. Після заокруглення (не забуваємо провязивать 2 петлі в одну в цьому місці протягом трьох петель) на лівій і правій підошві (дзеркально) робимо 5 стовпчиків з накидом для створення бічного рельєфу підошви. Закінчуємо знову напівстовпчиками.

Підошва закінчена. Її лицьова частина буде всередині туфельки.

Верхня частина починає в'язатися з п'ятки особливим чином (показано на фото). Техніка - напівстовпчик. Це 1 ряд.

2 ряд - почати напівстовпчиками і в носовій частині (приблизно 9 петель) провязать 3-ма стовпчиками з накидом в одну петлю (з трьох петель роблять одну). З 9-ти петель повинно вийти 3 і далі продовжувати напівстовпчиком до кінця ряду і наступний (останній) ряд.

Закінчити п'ятьма повітряними петлями і зробити з них петельку над задником туфельки.

А як зв'язати таку капелюшок для ляльки, Марина розповість наступного разу.

Як зв'язати кеди для ляльки