В'язання з бісером. Інтерв'ю Ірини Рудевич

Мої передплатники пам'ятають, що я обіцяла інтерв'ю з автором відеокурсу для початківців «Основи в'язання з бісером«. І ось, нарешті, довгоочікуваний розповідь Ірини Рудевич про це красивому і нескладному вигляді рукоділля. Ексклюзивно для нашого сайту! 🙂

- Ірино, розкажіть трохи про себе. Коли Ви почали захоплюватися рукоділлям?

В'язання почала вчитися в першому класі, дуже хотілося! Довгий час в'язала від випадку до випадку, серйозно не сприймаючи це заняття, так, для задоволення.

Років 6 назад нав'язала на Новий рік всім подарунків і зупинитися вже не змогла!

- Що для Вас означає в'язання бісером і як Ви до цього прийшли?

В основному я в'яжу гачком, хоч спицями та вмію, але гачок поки в пріоритеті. Пробувала і інші види рукоділля, але якось не зрослося. Завжди мене заворожував бісер, але бісероплетіння мене дратувало. Робота з голкою - для мене мука 🙂

Якось, досліджуючи інтернет в пошуках нових ідей для в'язання, натрапила на спосіб в'язання з бісером. Тут же загорілися очі, засвербіли руки! Купу інформації прочитала на цю тему, в'язала, не відходячи від комп'ютера.

- Як з'явився Ваш відеокурс по в'язанню з бісером?

Оскільки я в'яжу, де тільки можна (і де «неможна» теж), звернула увагу, що люди дуже сильно цікавляться, що це я роблю. Виявилося, що в'язання з бісером - призабуте напрямок, і про нього не чули навіть деякі досвідчені в'язальниці. Так у мене з'явилися перші учениці. Я і зараз навчаю в офлайні, але основний упор зробила на інтернет. Мені дуже хочеться популяризувати в'язання з бісером!!

Інформації в інтернеті про в'язання з бісером не так вже й мало. Тільки вона якась розрізнена, в основному в текстовому варіанті. Відео трохи, не дуже хорошої якості і знято так, що досить важко зрозуміти, як же все-таки вплутуватися бісер. Тому в якийсь момент я вирішила записати кілька уроків і виклала їх в Ютуб. Відразу отримала величезну кількість переглядів і відгуків. Всі були захоплені!

Тому записала уроки, в яких розповіла про всі тонкощі в'язання з бісером, можливі помилки, помилки, які зробила я, показала на прикладах виробів, де який спосіб ув'язування бісеру краще і створила курс «Основи в'язання з бісером».

Ось, наприклад, перший урок - «Вибір матеріалу»:

Поки курс для гачка, але я планую зробити курс і для спиць.

У своєму курсі Ви показуєте, як в'язати з бісером. Я так розумію, що краще починати вчитися з чохла для телефону. Скільки зазвичай на нього йде бісеру? Чи окупаються витрати?

У своїх уроках я часто закликаю заробляти на своєму рукоділлі. Хоча я сама саме на продажу виробів не багато заробляю. Мені цікавий сам процес в'язання, використання нових прийомів, застосування в в'язанні різних матеріалів, іноді несподіваних. І повторення (а це, як правило, і становить основний заробіток рукодільниці) мені не цікаві. Всі мої вироби, виконані в техніці в'язання з бісером, або куплені, або подаровані, і повторюватися я не хочу. Крім цього, мені не вистачає фантазії для створення малюнків.

Саме тому вироби моїх учениць приблизно через місяць занять перевершують мої вироби в багато разів !! Вони, навчившись техніці, включають свою творчу уяву і створюють такі чудові вироби, що тільки диву даєшся! Я дуже пишаюся своїми ученицями і не краплі не засмучуюсь, що сама не створюю таких шедеврів. Значить моє покликання - це навчання! І це чудово! І дуже радію, коли мої учениці пишуть мені слова подяки і розповідають про продаж своїх виробів. Такі листи я вважаю моїм справжнім досягненням!

Так що дівчатка, хто зацікавився, купуємо приблизно грам 50-60 бісеру (Саме стільки потрібно для в'язання чохла для телефону) і починаємо вчитися! Приблизно після того, як ви зв'яжете четвертий чохол, у Вас виробиться потрібна щільність в'язання. Ви будете готові в'язати на продаж.

- Чи у всіх виходить навчитися в'язання з бісером?

Хочу розповісти Вам про двох своїх учениць, щоб Ви зрозуміли, що в'язати з бісером дуже і дуже легко!

Аня навчалася у мене на заняттях. Коли вона подзвонила перший раз, поскаржилася, що не вміє в'язати гачком. Я відправила її на одне заняття до своєї знайомої, щоб вона навчилася в'язати повітряні петлі і стовпчики без накиду і через 2 тижні тренування вона мені принесла на перевірку пов'язане полотно. Аня пройшла весь курс (5 занять) і зараз вже нав'язала з бісером багато всього. Але я до сих пір не впевнена, чи вміє вона в'язати стовпчики з накидом 🙂

Люба навчалася за моїми відео уроків. За місяць зв'язала щось типу браслета, потім окулярник, потім два чохла для телефону. П'ятим її виробом був великодній мішечок:

Його відразу ж купила зайшла в гості подруга ( «за 1000 рублів! уявляєте??«).

Зараз Люба в'яже мішечки (швидкість вона поки ще не напрацювала, тому виходить 3 мішечка приблизно за 2 дні). Крім того, що їх купують, вона домовилася виставити їх на продаж в храмі перед Великоднем. Сильно переживає, що виставляти не буде чого, тому як продаються вони, коли ще не закінчені!

-  Вражає! І у мене традиційне запитання: Що Ви побажаєте нашим читачкам?

Вчіться новому в в'язанні! Виходьте на новий рівень майстерності! І заробляйте гідні гроші на рукоділлі!

Спасибо большое Ірині за інтерв'ю! І ще в подарунок для вас - майстер-клас з обв'язки бісером пасхального яйця:

Ось така краса повинна вийти в результаті:

І схема для обв'язування «Волошка»:

Свої питання та відгуки про курс можете залишати в коментарях, ми з задоволенням на них відповімо.