Вітряний дзвіночок або еко-брязкальце своїми руками

Останній майстер-клас з трилогії виробів з очерету від Дмитра Дубровського про те, як зробити дзвіночок своїми руками, називається «Вітряний дзвіночок або еко-брязкальце для малюка«.

Відвідувачі нашого сайту вже знайомі з чудовим природним матеріалом - очеретом. І ось третій майстер-клас на підтвердження багатогранності його застосування.

Багато хто знає, що таке вітряної дзвіночок. "Музика вітру" - найпоширеніший талісман в Азії. І не тільки. Сьогодні, заходячи в кожен третій наш магазин, ви чуєте ніжний передзвін над головою. Вважається, що якщо повісити його при вході в житло або біля вікна, він відганяє негативну енергію. Позитивну енергетику навпаки - затримує, навіть якщо ваш побут влаштований не по фен-шую.

Видів вітряних дзвіночків багато, як і матеріалів виготовлення: метал, дерево, глина. Традиційним, звичайно є бамбук. Але в наших широтах ви його безкоштовно навряд чи знайдете. Тому, як ви вже здогадалися, ми замінимо бамбук очеретом.

Про заготівлю матеріалу завсідники сайту могли прочитати в майстер-класі "Флейта Пана (кугікли) своїми руками". Відокремлюємо частини стебла в місцях зчленування. Серцевину отриманих трубочок очищаємо від м'якоті за допомогою довгої палички або тріски з того ж очерету.

Щоб зробити дзвіночок вам будуть потрібні:

- "Джинсова" нитка або волосінь;

- голка;

- альтернативна канцелярська кнопка;

- червона вовняна нитка;

- 8-10 відокремлених і очищених сегментів стебла очерету.

Зазвичай несучим підставою для грають частин талісмана служить дерев'яний брусок. Але навіщо нам ускладнювати завдання? Обійдемося тільки очеретом. Кнопкою проколюємо два паралельних ряди отворів на одній з тростинок, рівні кількості підвішуються до неї частин. Відстань між отворами в ряді 1,5-2 см. Кожну висить трубку теж потрібно проколоти: два отвори біля основи. Через них буде проходити нитка. Проколювання потрібно робити дуже обережно, текстура рослини тендітна, може піти тріщина.

Кріпимо трубки. Голку з "джинсового" ниткою пропускаємо через дірочки в трубці, робимо вузол. Після протягуємо цю ж нитку через отвори несучої заготовки і закріплюємо вузлом. Повторюємо все з іншими тростинками. Зазвичай їх, по фен-шую, дев'ять. Але я зупинився на семи. Тростини закріплюйте на різній висоті один від одного. У шаховому порядку.

Червона вовняна нитка нам потрібна, щоб підвішувати готовий дзвіночок. Знадобиться її - дві довжини тростинки, на якій тримаються всі інші. Вільні кінці нитки кріпимо по краях. Можна зробити звичайні вузли, але надійніше проробити по кілька витків. Це додасть естетичності.

Готовий талісман можна підвісити в дверному отворі або передпокою. Хотілося порадити, що для цього потрібно перфоратором довбати стелю і закручувати анкер. Але з почуття чоловічої солідарності зазначу, що можна приліпити його широким канцелярським скотчем. Особистий досвід доводить, що так він може триматися не один тиждень.

Тепер ви знаєте, як зробити дзвіночок вітру з тростини. Забудемо про фен-шує і згадаємо про дітей. Даний дзвіночок - відмінна альтернатива страшним дитячий слух китайським брязкальцям. Його можна спокійно підвішувати над ліжечком дитини (приблизно до досягнення нею віку 7 місяців). Природний звук буде приємний малюкові.