Огорожа з рабиці

Щоб створити додатковий комфорт в заміському житло і чітко визначити межі своєї території необхідно побудувати паркан. Природно все ми прагнемо отримати прекрасний результат з найменшими витратами, а зведення огорож, як відомо, справа досить дороге. Однак і тут є варіант, як можна заощадити. Пропонуємо вашій увазі створення огорожі у вигляді металевого паркану з сітки рабиці. Його можна застосовувати як в приватному секторі, відгороджуючись від сусідів, так і на дачній ділянці. Основними його перевагами є швидкість зведення і економічна вигідність.

Огорожа з сітки рабиці своїми руками

Якщо вам необхідно захистити дачну ділянку своїми руками, то кращого варіанту навіть шукати не варто. Сітка прекрасно пропускає промені сонця і не дає тіні на рослини, до того її можна прикрасити рослинами, які плетуться. Наприклад, якщо посадити уздовж всього забору клематис, то вже на наступний сезон ви будете мати на своїй ділянці чудове зелене огорожу, та до того ж ще і прикрашене квітами рослини, які цвітуть протягом усього сезону весна-осінь.

Що являє собою сітка рабиця

Що являє собою сітка рабиця

Будівельний матеріал, металевого типу. Досить міцний і порівняно дешевий матеріал по відношенню до його близьким родичам таким, як дерево або профнастил. Варто також відзначити його доступність, адже придбати сітку можна в кожному спеціалізованому магазині будівельних матеріалів. Форма випуску сітки рулонний. За рахунок чого її доставка на об'єкт не буде складною. Вона прекрасно вміщається в багажник навіть самого маленького автомобіля, а якщо у вас є причіп, то взагалі відмінно.

Щоб звести такий паркан, вам не потрібно вдаватися до послуг будівельних бригад. Справитися з цією справою може навіть підліток. За методом споруди огорож з цього матеріалу можна виділити два типи:

  1. секційне зведення.
  2. І зведення методом натягу.

В силу того, що нас цікавить найбільш економний варіант створення огорожі, ми представимо вашій увазі другий метод - натяжна.

Секційне зведення паркану з сітки рябіци

Необхідні матеріали для забору

Щоб зробити паркан вам знадобляться наступні будівельні матеріали:

  1. Основний матеріал - сітка рабиця.
  2. Кріпильні стовпи - вони можуть бути з дерева, металу або бетону.
  3. Матеріал для стягування - арматура, хомути або трос.
  4. Апарат для зварювальних робіт - при наявності його багато проблем будуть швидко можна вирішити.

З тим, які матеріали необхідні, все зрозуміло. Тепер потрібно визначити в якій кількості їх варто купувати. Спочатку визначаємо периметр, за яким буде розташовуватися паркан. Для цього потрібно взяти кілька кілочків, в залежності від кількості кутів, і вбити їх в місцях переходу. Потім від кілочка до кілочка натягнути міцну нитку або дріт і по ній вимірювати довжину.

На наступному етапі необхідно визначитися з тим, яка кількість стовпів вам буде потрібно. Орієнтовний їх розташування один від одного буде на відстані не більше двох з половиною метрів, але не менше ніж два метри. Як дізнатися кількість стовпів? Дуже просто, необхідно взяти вже відому нам довжину майбутнього огородження і впевнено розділити її на відстань між стовпами, в результаті пізнаєте їх точну кількість.

Залишилося визначити, який метраж сітки необхідний. Ось для цього нам і потрібен був натягнутий шнур. Помірявши шнур, отримуємо довжину в погонних метрах сітки.

вибір матеріалів

Наступний підготовчий етап полягатиме у виборі необхідних матеріалів. В першу чергу стовпи - вони можуть бути дерев'яні або металеві. Тут вибір залежить тільки від вас. Якщо стовпи будуть з дерева, то їх термін служби значно знизиться по відношенню до стовпів з металу, але зате вартість матеріалу буде нижче.

Не поспішайте йти в магазин за матеріалом для стовпів, може бути, у вас недавно було будівництво, і десь залишилися шматки металу або дерева, їх можна використовувати для таких цілей. Або як варіант, можна купити у сусідів, раптом щось непотрібне залишилося у них. До речі, пам'ятаєте, що основний матеріал - сітка, вона досить легка, а значить, вам не варто робити занадто потужні стовпи.

Дерев'яні стовпи:

Якщо ваші стовпчики будуть з дерева, то його необхідно обов'язково зачистити і видалити залишки кори, довжина стовпів повинна визначатися відповідно від висоти огорожі і ширини основного матеріалу.
Щоб вам простіше було орієнтуватися, можна визначити необхідну висоту стовпа за такою формулою: ширина основного матеріалу + 10 сантиметрів на вільне відстань між землею і огорожею +1 метр на частину, яка знаходиться під землею. У підсумку ви будете мати необхідну висоту стовпчика.

Ті стовпи, які розташовуються по кутах, найкраще зробити трохи довше, ніж проміжні. Приблизно сантиметрів на 25, це необхідно для того, щоб кутові стовпи глибше укопаний, вони виконують роль основних власників.

Частина стовпів, яка розташовується в землі, повинна бути оброблена розчин, які захищає дерево від гниття і руйнування. Основну частину слід пофарбувати в бажаний колір для більшого захисту від зовнішніх впливів.Металеві стовпи:

Метал, природно, міцніше і довговічніше дерева. Для стовпів можна взяти труби, як круглої форми, так і квадратної. Якщо ви звернетеся за матеріалом в магазин, то вам можуть бути запропоновані вже готові до установки стовпи. Вони будуть пофарбовані, а також на них є спеціальні гачки.

Огорожа з сітки рабиці своїми руками


Роблячи таке придбання, ви трохи більше витрачаєте в плані фінансів, але значно економите свій час і сили. Відмінною ідеєю може послужити придбання стовпів в пункті прийому металу, там їх вартість в рази дешевше, а матеріал може попастися і зовсім новий, просто комусь не підійшов за технічними характеристиками.

Вибираємо сітку:

Не важливо, якої форми будуть осередки у сітки, хоч квадратні, хоч у вигляді ромба, важливий їх розмір. Вибір габаритів осередки також залежить від ваших пріоритетів, можливо, на дачі ви займаєтеся, розведення домашньої птиці, в такому випадку розміри повинні бути маленькі, адже в більшу дірку може легко пролізти курча або заплутається в ній і загине.

Матеріал, з якого роблять сітку - дріт, вона може бути чорного кольору або оцинкована. Деякі виробники подбали про свій продукт і провели антикорозійну обробку, але буває, що обходяться і без неї. Цей факт необхідно врахувати і уточнити у продавця. Для більш довговічною експлуатації вашого огорожі краще брати ту сітку, яка оцинкована і забарвлена. Якщо сітка високої якості, то вона прослужить вам вірою і правдою більше 20 років, та й до всього матиме більш естетичний вигляд.

Процес установки стовпів

Стовпи вкопуються в землю, а для цього необхідно зробити яму. Вирити їх можна як за допомогою бура, так і за допомогою лопати. Дно ями потрібно зміцнити, для цього підійде пісок і щебінь, якщо щебеню немає, то його альтернативою можуть бути шматки каменю. Все це необхідно добре спресувати.

Далі в яму поміщаємо стовп і присипаємо землею, постійно утрамбовуючи. Для усадки і більшої щільності яму, засипану землею, потрібно залити водою. Якщо усадка була сильною, то необхідно досипати землею до тих пір, поки яма НЕ буде врівень з землею.

Як встановити паркан рабиця на дачі своїми


Якщо ваші стовпи з металу, то їх доведеться бетонувати. Це додасть стійкості стовпів, і вони довго стоятимуть без натяку на прогини або розхитування. Потрібно зробити самий звичайний розчин бетону і залити його в підготовлену яму. Починати потрібно з кутових стовпів, а потім проміжні опори. Слідкуйте за тим, щоб висота стовпів була всюди однаковою. Якщо якийсь осел більш глибоко, то злегка підніміть його вгору. І відповідно, якщо який-небудь стовп вище, його потрібно постукивающими рухами опустити вниз. Також перевіряйте установку стовпів, щоб вони були без перекосів.

Натягування основного матеріалу сітки

Після того, як всі опори були встановлені, вирівняні по шнуру, а бетон висох, можна починати натягувати основний матеріал - сітку рабицю. Сітка в рулоні, його не розгортаючи потрібно поставити біля одного з кутових стовпів і надійно закріпити. Якщо ви вибрали ту сітку, яка не була покрита розчинами від корозії, то її слід натягувати на невеликій висоті від землі. Досить буде 10 сантиметрів. В іншому випадку ваш матеріал прийде в непридатність, що не простоявши і роки.

До металевих стовпів сітка кріпиться на гачки, які навариваются на них завчасно

У разі використання дерев'яних опор, закріплювати сітку необхідно за допомогою цвяхів або скоб. До металевих стовпів сітка кріпиться на гачки, які навариваются на них завчасно.

Взагалі, способів кріплення сітки досить багато: можна взяти хомут або взагалі обійтися звичайнісінької дротом і прив'язати сітку до стовпа. Але в залежності від способу, може постраждати і якість кріплення, а основний матеріал повинен бути закріплений надійно, тому найкраще використовувати перевірені кріплення. Коли сітка укріплена на першій опорі, розмотує рулон і просуваємося до другого стовпа. Там проробляємо такі ж маніпуляції.

Щоб матеріал не провисав, необхідно кріпити і розтягувати сітку з деяким натягом, щоб сітка була добре натягнута, можна скористатися сталевим тросом або арматурою, пропущеної через осередки сітки. Можна виконувати як зверху, так і знизу, або ж відразу і там і там.

Огорожа з сітки рабиці своїми руками відео

Стиковка рулонів:

Рано чи пізно, але все хороше закінчується, так і рулон з матеріалом може підійти до свого завершення і вам необхідно буде зістикувати кінець одного і початок іншого. Для цього в рулонах передбачені стикувальні елементи. Все елементарно просто кінець одного рулону ввірчує в початок іншого.

Весь процес продовжуйте до тих пір, поки всі огорожа не буде затягнуто сіткою. Як бачите, все досить просто і не дорого.

Також ознайомтеся з нашою рубрикою на сайті: будівельні поради