Навіщо потрібен гідроакумулятор для систем водопостачання

Гидроаккумулятор являє собою металеву герметичну ємність, всередині якої розташована еластична мембрана. Це пристрій необхідно для підтримки постійного тиску в водопроводі і захисту водяного насоса від передчасної поломки через часту експлуатації. Якщо ви хочете купити гідроакумулятор і встановити його своїми руками в приватному будинку, необхідно розібратися в його технічних характеристиках і принцип роботи.

функції гідроакумулятора

Гидроаккумулятор, його ще називають мембранним баком або гідробаком, виконує ряд функцій:

- Підтримує тиск у водопровідній системі на стабільному рівні.

- Захищає водопровід від різких перепадів водяного напору. У разі перепадів виникають сильні температурні коливання води, якщо одночасно включають кілька кранів, наприклад, на кухні та у ванній кімнаті. Гідроакумулятори під силу впоратися з такими питаннями.

- Зберігає насос від швидкої зношуваності внаслідок частої експлуатації. У гідробаку існує певний обсяг води, тому насос починає працювати не на кожне відкриття крана, а тільки тоді, коли вода повністю витрачена. У кожному насосі передбачений нормативний показник кількості включень за годину. Використання гидробака дозволяє збільшити число незатребуваних підключень насоса, а це впливає на його службу, збільшуючи експлуатаційний період.

- Захищає водопровідну систему від імовірнісного гідроудару, що виникає в момент підключення насоса, який здатний неабияк нашкодити трубопроводу.

- Дозволяє створити певний запас води в системі. Завдяки цьому у вас завжди буде вода, навіть в періоди відключення електроенергії, а це нерідке явище в нашому світі. Ця функція особливо стане в нагоді власникам заміських будинків.

З чого складається гідроакумулятор

Варто зауважити, що ємність гідробака герметична і розділена на дві камери за допомогою спеціальної мембрани, перша відводиться для води, друга ж - під повітря.

У гидроаккумуляторе виключено зіткнення водного середовища і металевого корпусу, тому що вона поміщається в спеціальної водяної камері. Камери для води виготовляють з міцного гумового матеріалу - бутилу, що володіє стійкістю до бактеріального впливу, що відповідає вимогам, що висуваються до води в області гігієни і санітарних норм.

пристрій гідроакумулятора

Що стосується повітряної камери, то в ній розташовують пневматичний клапан, який регулює тиск. Приєднувальний патрубок, з різьбленням, дозволяє наповнити гідроакумулятор водою.

З'єднувальний трубопровід підбирають таким чином, щоб він в діаметрі відповідав напірного патрубка, так як це безпосередньо впливає на виникнення гідравлічних втрат у водопровідній системі.Дивіться відео: Навіщо в системі водопостачання гідроакумулятор

У гидроаккумуляторе, розрахованому на обсяг води більше 100 л, передбачають наявність клапана, стравлювати повітря, що накопичився в воді. Для гидробака меншого обсягу, без такого клапана, в водопроводі у своєму розпорядженні пристрої, що дозволяють стравлювати повітря. Це може бути як трійник, так і кран, який перекриває центральну водопровідну магістраль.

В цілому, гідроакумулятор повинен бути так змонтований, щоб він легко розбирався для ремонту або профілактичних робіт, без зливання всієї води з системи.

Як працює гідроакумулятор

Принципи роботи полягають в наступному:

- Вода за допомогою насоса подається в мембрану гидробака, завдяки створеного тиску;

- Як тільки тиску досягло потрібного рівня, насос вимикається, а значить, вода перестає надходити;

- Після чергового забору води тиск поступово знижується, тому насос автоматично підключається, починаючи поставляти воду в мембрану.

Схема роботи гідроакумулятора

Встановлено, що максимальна результативність гидробака безпосередньо залежить від загального його об'ема.Существует можливість регулювання спрацьовування реле тиску.

В процесі роботи повітря, розчинений у водному середовищі, накопичується в мембрані пристрою. Це знижує результативність роботи мембранного бака. Щоб виправити ситуацію, треба проводити профілактичні роботи, в ході яких стравлювати повітря.

Обсяг гідробака, частота його використання впливають на кількість проведених профілактик. В середньому такі роботи проводяться кожні три місяці, а то й раз на місяць.

Корисна стаття: Насоси для каналізації в приватному будинку

Схема підключення гідроакумулятора безпосередньо залежить від його призначення. Пристрої акумулятора не схоже на звичайний бак з водою, тому для його установки потрібні спеціальні знання і навички. Монтаж повинен проводитися досвідченим фахівцем, так як від нього безпосередньо залежить робота всієї водопровідної системи.