Забилася раковина що робити

Забилася раковина, що робити?

Забилася раковина на кухні або у ванній - не найприємніша ситуація, в яку може потрапити кожен. Кожен, хто потрапляв в неї - вже знає один або кілька способів вирішення її.

Давайте розглянемо декілька реальних варіантів вирішення проблеми забитої раковини:

  • Використовуємо вантуз (гумовий ковпак з ручкою)
  • Хімічний (використовуємо як спеціальні, так і підручні засоби)
  • Чистка сифона своїми руками.

Отже, розглянемо докладніше, як пробити раковину своїми руками:

  1. Застосування вантуза при забитої раковині

- Принцип роботи вантуза гранично простий - створення підвищеного тиску в зливному трубопроводі, в наслідок чого засмічення виштовхуються і вода знову безперешкодно зливається в каналізацію.

Для початку роботи потрібно наповнити раковину на 3-5 сантиметрів водою, далі встановити вантус на зливний отвір (під вантузом повітря не повинно бути). Далі потрібно закрити рукою або ганчіркою отвір (якщо воно є), яке використовується для уникнення переповнення раковини. Після установки вантуза, робимо кілька різких рухів вгору - вниз. Якщо з першого разу не вийшло, потрібно зробити ще кілька таких рухів, тиск проштовхне засміченість, і Ви знову зможете користуватися раковиною без перешкод.

плюси:

Дуже дієвий спосіб (допомагає в 90% випадків)

Швидко і без зайвих клопотів

мінуси:

Потрібно вже мати вантуз, або його замінник

  1. Хімічний спосіб пробити раковину

- Принцип роботи заснований на застосуванні хімічних речовин, які вступають в реакцію з причиною засмічення (волосся, жир, бруд ...), і тим самим зменшують її щільність або розчиняють її. Добре справляється із засміченням раковини на кухні.

У разі використання хімічних засобів потрібно, в першу чергу дотримуватися правил безпеки!

Для того щоб пробити раковину таким способом можна використовувати:

- луг, або спецзасоби ( "Крот" наприклад)

Якщо брати спецзасоби, то спосіб застосування там вказано на етикетці, наприклад "Крот" заливаємо 200-250 грам в зливний отвір на 3-4 години (я роблю зазвичай на ніч). Промиваємо великою кількістю води.

Інші розчини можуть мати особливу інструкцію, але принцип той - же.

- сода, оцет, окріп.

цей спосіб усунення забитої раковини своїми руками робиться з підручних засобів. Спочатку засипаємо ½ склянки соди в зливний отвір, чекаємо 30 хвилин і заливаємо така ж кількість оцту, чекаємо 5 хвилин і виливаємо каструлю (3-4л.) Окропу. Після цього, коли раковина проб'ється, промиваємо стічної теплою водою.Подивіться відео: Пробиваємо раковину оцтом і содою

плюси:

Чистить як засмічення у ванній, так і на кухні

мінуси:

Важливо дотримуватися техніки безпеки

Час для хімічної реакції від півгодини до п'яти годин

Потрібно мати спецзасоби

  1. Чистка сифона своїми руками

- не найприємніший спосіб, але допомагає ЗАВЖДИ (якщо звичайно ж причина в сифоні).

Для цього способу потрібно: відро, рукавички і бажання (особливого бажання зазвичай і не вистачає!).

Приступимо: для зняття сифона потрібно просто обертаючи потягнути його трохи вниз (в деяких конструкціях потрібно відкрутити шайбу). У мене попався пластиковий сифон, а такі кріпляться просто кільцем ущільнювача. Коли сифон знятий, перевертаємо його і зливаємо воду в відро, після чого можна відкрутити його і від зливної трубки (гофри). Далі розкручуємо сам сифон і повністю чистимо його. У зворотний бік встановлюємо в зворотній послідовності.

плюси:

Пробиваються все засмічення, якщо вони в самому сифоні

мінуси:

Не дуже приємний запах, і сама робота.

Подивіться відео: Забилася раковина, що робити?


Ось і все, тепер Ви знаєте, що потрібно робити, якщо забилася раковина. Сподіваюся, Вам була корисна наша стаття, також подивіться розділ ремонту на нашому сайті.