Важливі особливості посадки газону

Газон в наш час став невід'ємним декором для дачі. Їм прикрашають галявини, дитячі майданчики і місця відпочинку в саду. Газон ще виконує функції по очищенню атмосфери і збереження вологого повітря в спеку. При цьому мало хто замислюється, що в вирощуванні трав'яного покриття немає нічого складного. Його може виростити будь-який бажаючий. Ми вам в цьому допоможемо. З цієї статті ви зможете дізнатися про те, як зробити рівний газон.

А чи знаєте ви про те, що існує кілька сортів газону. Серед них головні відмінності колір посівного матеріалу, примхливість або не вибагливі у догляді. Заплутатися в них дуже просто. Щоб розібратися в них потрібно звернутися до консультантів даних магазинів або запитати поради бувалих дачників якщо у вас є такі знайомі.

Види трав'яного покриття

Поради цієї статті дозволять вам зробити рівний газон на дачі. Але у всіх деталях треба розібратися більш детально. Всі газони класифікуються за призначенням, суміші трав'янистих рослин та догляд за ними. Давайте розглянемо найпоширеніші з них:

англійська. Ще його називають партерний. Посівний матеріал ставитися до елітних сортів служить для декоративних цілей. Їм заповнюють простір між клумбами та кущами. Солнцелюбів і примхливий у догляді.

звичайний. З найбільш найпоширеніших видів газону добре підходить для місця відпочинку з сім'єю не примхливий у догляді, не схильний до витоптування, добре переносить зимові морози.

мавританський.  У його склад входить суміш квітів і трав. Вимогливий до поливу, а набір квітів входять в компонент посівного матеріалу забезпечить бордюрними квітами протягом усього літнього часу. Відповідні місце для даного зеленого покриття берега біля озера чи ставка і галявина біля будинку.

рулонний. Цей газон тільки вимагає приготувати ділянку, вирівняти поверхню і укласти готовий з потужною кореневою системою з рівномірним шаром дерну і стійкого до садових хвороб газон.

Інструкція по виготовленню газону

Для того, щоб знати як зробити газон своїми руками вам буде потрібно інструкція. Якщо ви будете її дотримуватися, то все повинно вийти. Якщо ви замислюєтеся про форму газону, то пам'ятайте про те, що вона залежить від рельєфу, від ідеї яку хочете втілити і розміру присадибної ділянки (пряма, смугами, дугоподібна).

Для вирощування газону нам знадобляться:

  • Лопата,
  • граблі,
  • Дошки (або каток),
  • Суміш посівного матеріалу,
  • сівалка,
  • Шланг для поливу.

Якщо всі інструменти у вас в наявності, то можете сміливо приступати до посіву зеленого покриття.

1 етап.Спочатку потрібно заздалегідь вибрати місце для майбутньої посадки газону. Бажано щоб воно було сонячним і слабозатенним, якщо такого немає і ділянку сильно заращен деревами та чагарниками, то необхідно підібрати в магазині суміш трави характерною для такого ділянки.

Сама грунт повинен бути пухка і піщана, інакше доведеться робити дренаж. З підготовленої площі для посіву трав'яного покриття потрібно за допомогою гербіциду видалити бур'яни (якщо через 10 днів з'явилася поросль від коренів трави, то протруєння гербіцидом потрібно повторити до повного видалення бур'янів). Також землю необхідно перекопати видаливши все сміття і залишки рослинності. Потім ущільнити трамбуванням землі. На обраній ділянці потрібно буде вирівняти грунт за допомогою граблів інакше місце вийти з рельєфом (схилами, височинами, лощинами). Після цього ви повинні внести спеціальну підгодовування, потім ущільнити трамбуванням землю за допомогою катка (обрізок від труби) або шматок дошки.

2 етап.

Перед посівом, поверхня ґрунту проходять граблями і приступають до посадки. Газон засівають в борозни. Їх роблять граблями горизонтально, а потім вертикально. Після насіння ділять на 2 частини, змішують з піском і засівають на глибину не більше одного сантиметра. Дотримуючись норму висіву можна отримати дружні сходи.

3 етап.

Тепер постарайтеся змішати травосмесь з землею за допомогою граблів. Насіння потрібно обов'язково і при трамбувати катком, якому може стати відрізок труби. Це забезпечить хороші умови для швидкого наклевиванія насіння. Потім все акуратно полити. При появі перших паростків майбутній газон слід поливати в залежності від виду вирощеного вами трав'яного покриття. Стригти газон слід починати з того моменту, як висота зеленої рослинності досягне 7-9 сантиметрів. Після цього даний процес рекомендується робити регулярно.

А, що представляє із себе рулонний газон

Тепер ви змогли дізнатися про те, як зробити гарний газон. Для ледачих існує окремий вид газону - рулонного типу. Його відрізняє економія сил і часу. Це трав'яне покриття має вигляд спеціальної сітки з товщиною дерну до 5 сантиметрів згорнутої в рулон, що його робить зручним до перенесення і транспортування до місця де він буде покладений.

Перед укладанням даного газону, заздалегідь обрану ділянку очищають від бур'янів за допомогою гербіциду потім вносять добриво і вирівнюють площа щоб уникнути повітряних пустот між грунтом і трав'яним покриттям.

Тепер можна починати акуратно укладати газон при цьому його ретельно укочена спеціальним валиком і добре полив. Якщо все було зроблено правильно то через деякий час ви отримаєте рівну галявину однотонного зеленого кольору.

Рулонний газон має деякі недоліки. До мінусів відносять: швидке зростання травосмеси. А це тягне до дуже частого косіння газону. Даний вид знаходить застосування для швидкого вирощування покриття в короткі терміни. Наприклад, стадіон, парк, сквер, ландшафтний дизайн.

Чим прикрасити покриття

Газон займає центральне місце в ландшафтному дизайні. У наш час його стали комбінувати з дрібним щебеню, кольоровий галькою, гранітними валунами. Також стали доповнювати його садовими фігурками з казок. Також на газоні можуть розташовуватися просто звичайні квіти в клумбах. Загалом, тут все залежить від вашої фантазії та ідеї що хочете втілити у себе для декорування на ділянці.