Утеплювач для труб зі спіненого поліетилену

Утеплення інженерних мереж відповідальне завдання, тому важливо при монтажі лінійних об'єктів подбати про ізоляцію. Хто заощадив на теплоізоляції, неодмінно витратити значно більше, коли знову доведеться міняти промерзлий наскрізь трубопровід. У цій статті ви дізнаєтеся про переваги і недоліки такого утеплювача для труб як спінений поліетилен.

Утеплювач для труб зі спіненого поліетилену. фото

Незалежно від категорії трубопроводів: побутові або промислові, їх необхідно покривати теплоізоляційним матеріалом. Водоводи і каналізації, які розташовані поза приміщеннями або знаходяться в недостатньо теплих місцях будівель, бажано укладати в теплоізоляцію. Такі дії важливі для збереження працездатності лінійних об'єктів, щоб рідина, що надходить по ним, не замерзала.

Не всі матеріали для виготовлення труб мають однакову теплопровідність, тому застосування деяких з них, таких як сталь, різні полімери і склопластик, можуть не витримувати досить низькі температури навколишнього середовища.

Холод - недруг будь-якого трубопроводу, по якому рухається рідина різного походження. Через це фактора страждає левова частка міських інженерних мереж, саме при настанні холодного сезону. Опалювальні системи, що проходять по різним температурним середах, але вимагають виключення нерівномірного прогріву води в системі, слід також обертати теплоізоляційними матеріалами. Цим ви зможете продовжити експлуатаційний термін такої системи. Якщо ви вирішили своїми руками встановити труби в приватному будинку, то не забудьте теж провести утеплення трубопроводу.

Непогані звукоізолюючі властивості різних утеплювачів забезпечують хороше шумопоглинання, а що чимало важливий показник, особливо у багатоквартирному будинку. Монтаж ізоляції для труб не представляє особливих труднощів і виконується досить легко. Для цього при безпосередньому монтажі в теплоізоляційний шар укладають окремі ділянки водоводів.

Утеплення труб теплоізоляцією з поліетилену

Якщо ви хочете провести утеплення каналізаційних труб в частому будинку самостійно, використання попередніх гільзи з утеплювача. На них необхідно акуратно зробити поздовжній розріз і після цього укласти ділянку мережі потрібної довжини в нього, за коштами скоб або липкої стрічки.

Теплоізоляційний матеріал, що використовується для утеплення відвідав і каналізації, повинен відповідати наступним якісним характеристиками:

- Низька теплопровідність. Така якість матеріалу дозволити використовувати невелику пошарове кількість утеплювача. У виробничих масштабах це якість істотно скоротити витрати на статтю утеплення.

- Теплоізоляція повинна не боятися впливу вологого середовища і можливих агресивних середовищ, які можуть впливати на неї в процесі використання;

Також почитайте: Вологість в приміщенні, як з нею боротися- Якісне утеплення має бути досить зносостійким і не боятися механічних і атмосферних впливів;

- Хороший матеріал не повинен бути схильний до перепадів температурного режиму при перегонці з нього рідини, що має досить високі температури;

Що таке спінений поліетилен

Ринок теплоізоляційних матеріалів для труб досить різноманітний. Існує кілька видів різних утеплювачів таких як, мінераловатні, пінополістирольні і пенополиуретановие. Якісні характеристики і недорога ціна спіненого поліетилену роблять цей матеріал одним з найбільш затребуваних.

Поліетиленова ізоляція для трубопроводів складається з дуже дрібних, замкнутих в кільце осередків, які дозволяють створити найбільшу гідроізоляцію. Така якісна складова, незмінно збільшить термін експлуатації і надійно захистить від високої вологості і корозії труб з металу.

Переваги та недоліки спіненого поліетилену

Спінений поліетилен, вироблений провідними виробниками, володіє високою щільністю і еластичністю, що дозволяє його використовувати досить широко. Крім того, він витримує максимальну механічний вплив, яке створюється при розриві, при цьому пружність і стиснення матеріалу не страждає.

Спінений поліетилен має високі показники теплопровідності і паронепроникності. Труби, ізольовані таким матеріалом, стійко переносять тривалі впливу вологого середовища, аж до повного їх намокання на досить тривалий час.

Чи не боїться цей утеплювач і широкого діапазону температур. Матеріал зберігає свої необхідні якості як при низьких (до -60˚), так і при високих (до + 90˚) температурах. І тільки при температурі, що перевищує експлуатаційні показання, такий матеріал може злегка деформуватися.

Поліетилен має гарну вогнестійкість і мало горючий, навіть при впливі на нього дуже високих температур він витримує понад 300˚. При горінні цього матеріалу в атмосферу не відбувається викид шкідливих хімічних сполук, що є гідністю утеплювача, з точки зору екології.

Спінений поліетилен випускається у вигляді гільз різного діаметру і товщини. При його виробництві використовують новітні технології, що дозволяє зробити цей утеплювач високоякісним.

З огляду на переваги поліетиленового утеплювача для труб ви можете вибрати його для монтажу інженерних мереж в приватному будинку і запобігти замерзанню в них рідин. Своїми руками ви можете провести якісного будь-які будівельні роботи.