Затишний янголятко (мокре валяння)

Нова робота постійної учасниці наших конкурсів Надії Тетюшкіной:

Майстер-клас "Затишний янголятко" (валяння)

така лялечка-янголятко буде хорошим подарунком на Новий рік, на Різдво і не тільки, адже вона мила, затишна, тепла і її дуже приємно обіймати 🙂

матеріали:

 • шерсть ясно-рожевого кольору - близько 8 гр .;
 • шерсть блакитного кольору - близько 17 гр .;
 • повітряно-бульбашкова плівка (краще з полопалися бульбашками);
 • рідке мило;
 • москітна сітка або шматок тюлю;
 • щільна плівка або підкладка під ламінат (для шаблону);
 • муліне синього, рожевого і білого кольору;
 • білий фетр;
 • ножиці і голка;
 • гудзики;
 • мереживо і стрічки;
 • пряжа для волосся;
 • щітка для валяння;
 • голка для валяння.

Хід роботи:

Малюємо лялечку на підкладці під ламінат або на щільному плівці. Якщо брати підкладку, то краще тонший товщиною 2 мм, у мене занадто товста, просто інший не було :). вирізаємо шаблон.

Спочатку ми викладемо шерстю личко і долоньки. Викладаємо перший шар вовни в горизонтальному напрямку, другий шар - в вертикальному напрямку. Шерсть виходить за край шаблону приблизно на 1-2 см.

Накриваємо розкладку сіткою і змочуємо мильним розчином (співвідношення мила і води 1:10).

Сітку прибираємо і акуратно перевертаємо нашу заготовку і загинаємо припуски на шаблон.

Розкладаємо другу сторону також, як і першу, в два шари горизонтальний-вертикальний, з виходом за край шаблону. На долоньках припуски можна поменше зробити, оскільки вони маленькі.

Змочуємо мильним розчином, сітку прибираємо і перевертаємо заготовку. Всі припуски загинаємо на шаблон.

Тепер будемо розкладати політиці. Спочатку покладемо по прядки вовни попід пахви :), це "підступне" місце, тут може вийти дірка, тому треба зміцнити його додаткової прядкою вовни. Ці прядки відразу загинаємо на іншу сторону.

Спочатку розкладаємо шерсть на рукавах, кладемо прядки поперек з припуском 1 см, потім вздовж.

Змочуємо мильним розчином, перевертаємо лялечку, загинаємо припуски. Повторюємо розкладку на іншій стороні, знову змочують, перевертаємо і загинаємо припуски.

Тепер розкладка сукні. Все одно два шари горизонтальний-вертикальний з обох сторін.

Розкладка закінчена, приступаємо до валяння. Спочатку акуратно трьом нашого янголятка руками через сітку, щоб шерстинки зчепилися між собою і не зсувалися. Звертаємо особливу увагу на місця огибания шаблону шерстю. У міру ущільнення повсті шаблоном стає тісно всередині. Робимо невеликий розріз з боку спини знизу і виймаємо шаблон. Замилювати місце розрізу.

Продовжуємо валяти янголятка: засовуємо руку всередину і трьом про ікеевскій плівку з пупиркамі. Якщо такої немає, можна використовувати звичайну повітряно-бульбашкова плівка. Поступово лялечка ущільнюється і зменшується в розмірах.

Виполіскує іграшку від мила і відпарювати праскою. Ми залишаємо сохнути.

Плотненько набиваємо холлофайбером або іншим наповнювачем. Зашиваємо місце розрізу і поверх нього пришиваємо мереживо. Шию і ручки теж прикрашаємо мереживом, на груди пришиваємо дві гудзики.

Для носика беремо прядку вовни, скручуємо її в кульку і ущільнюємо його за допомогою голки для валяння. Потім змочують мильним розчином, катаємо між долонями, поки він не стане гладким і твердим. Виполіскує його від мила, сушимо.

Пришиваємо носик і маркером, який змивається водою, малюємо ляльці очі і рот.

Вишиваємо личко. Для волосся нарізаємо пряжу і привалювати її по середині голови за допомогою голки для валяння. За проділу прошиває волосся ниткою з голкою, щоб було надійніше. Тепер розкручуємо пряжу, виходить шикарна пишна шевелюра.

Робимо два хвоста і прикрашаємо їх бантами. Крильця вирізаємо з фетру, зшиваємо, наповнюємо холлофайбером і закріплюємо на спині янголятка.

Ось такого затишного янголятка можна зробити своїми руками.