Ялинка для виставки дитячих виробів

Чергова робота в номінацію «Золоті руки» - ялинка з тканини, зшита не просто для декору приміщення, але і для особливих цілей (яких - читайте нижче). Автор - Катерина Володимирівна Хан.

«Два роки я веду гурток шиття« Рукодільниця »і виникає необхідність експонувати вироби дітей. Найчастіше це відбувається на столах і, часом не всі роботи можна розглянути з усіх боків. До Нового року виникла ідея ялинки, але не простий, а з сенсом.

Цей виріб добре тим, що дозволяє компактно розміщувати новорічні вироби дітей на виставці. Спеціально майстер-клас не готувався. Все дійство проходить в кабінеті гуртка. Робота відняла у мене приблизно 3 тижні, але якщо присвятити цьому весь вільний час, то вистачить і 3 днів. Прошу вибачення за якість фотографій, але можливості повторити це у мене немає.

Ялинка з тканини для виставки виробів

Отже сам майстер клас:

1) Необхідно виготовити основу ялинки - конус з тканини, розміром трохи більше 1 метра. У мене він з чорного стьобаного синтепону. Наповнювач будь - синтепух, поролон, обрізки тканини, що завгодно - стьобаний синтепон непогано тримає форму.


2) Для виготовлення трьох воланів буде потрібно близько 2-2,5 зеленої тканини. У моєму випадку - це меблева м'яка тканина. Розміри вказані на фото. Викрито по дві деталі кожного виду. На подклад можна використовувати будь-яку зелену тканину.


3) Сколоти лицьовою стороною всередину дві деталі верхньої частини. Вирізати нечасті фестони і прострочити на машинці.


4) Обрізати зріз шва на відстані 5мм, зробити надрізи в кутах фестонов.


5) Таким чином зшити все три волана. Причому необхідно стачать ще і верхній зріз нижніх деталей. Вивернути деталі, проутюжить шви. По краю воланів пришити тасьму «берізка» сріблястого кольору. Верхній волан стачать від кута, інші волани приміряти на конус і зафіксувати шпилькою ширину деталей. Зшити краю воланів, шов обрізати і разутюжіть. Приколоти до конусу шпильками, намітити складки, якщо необхідно і пришити акуратним або потайним швом до конусу ялинки.


6) З іншого зеленої тканини (близько 1 м) викроїти окремі фестони. У мене їх було потрібно 5шт. Прошити на машинці. Розмір деталей уточнити на конусі таким чином, щоб верхній край ховався під волан, нижній край трохи налазив на нижній волан.

7) Обрізати шов, вивернути.


8) проутюжить.

9) Пришити тасьму і закрити верхній зріз швейної рядком, з'єднавши краю і сховавши неохайний зріз всередину.


10) Викрито дві деталі оборки таким чином, щоб оборка могла утворити невеликі складки, зшити фестони край, обрізати, прошити верхній зріз. Вивернути, проутюжить.

11) Пришити тасьму і стачать бічний шов, поєднуючи деталь в кільце.


12) Пришити всі деталі ялинки, розміщуючи по конусу симетрично.


13) Прикрасити ялинку маленькими іграшками, приколів їх шпильками. У моєму випадку виставковий стенд «Ялинка» для новорічних поробок моїх вихованців. Сподіваюся, що моя «Ялинка для виставки» стане в нагоді всім керівникам гуртків, художніх студій, педагогам, які часто виставляють роботи своїх учнів. »