Ящик для зберігання картоплі своїми руками

Безліч людей, в холодну пору року, зберігають запаси овочів на балконі. Але якщо на балконі не проведені роботи по утепленню, то все овочі замерзнуть, так що не варто їх там зберігати взимку. Єдиний прийнятний варіант, це спорудити ящик для картоплі і утеплити його. У цій статті якраз розповідається про те, як утеплити ящик для картоплі. Також додаються відеоматеріали, що містять інструкцію про те, як створити всі своїми руками.

Зберігання картоплі на балконі в ящику

Люди, які запаслися овочами на зиму, задаються питанням, де ж буде зберігатися зібраний урожай. Зазвичай, місце, де зберігаються продукти взимку, це ящик, що стоїть на балконі. Але його ж ще потрібно утеплити, адже в холоді продукти швидко пропадуть. Звичайно, оптимальне місце для зберігання картоплі, це підвал. Але нерідко трапляється, що люди, які живуть в багатоповерхових будинках, що не мають підвалу, тому місце зберігання це їх балкон.

Перед тим, як залагоджувати урожай, його необхідно помити і добре висушити. Для цього найкраще підійде темне приміщення на зразок гаража. Тепер, коли овоч сохне, необхідно зайнятися утепленням ящика, в якому будуть лежати продукти до весни.

Початкове завдання поставити необхідні розміри ящика. При цьому спиратися стоїть на наявність вільного простору в балконному приміщенні, також від сумарної кількості зібраних вами припасів.

Також читайте: Як побудувати льох своїми руками

Для створення ящика своїми руками, потрібно не так вже й багато:

 • Брусок 5х5 сантиметрів.
 • Фанера, ДВП або OSB.
 • Теплоізоляційний матеріал, пінопласт або Піноплекс.

Брус послужить каркасом, який обшивають з обох сторін. Пінопласт або Піноплекс кладемо між стінками ящика для кращого утеплення.

Після закінчення роботи по створенню та утеплення ящика, і після того, як продукти вже висохли, потрібно скласти їх в створену вами конструкцію. Потім, необхідно прикрити їх теплоізоляційним матеріалом, для цього добре послужить все той же пінопласт або Піноплекс. Краще звичайно вибрати Піноплекс, він буде служити надійніше, і є екологічно чистішим. У разі якщо ви не придбали жодної теплоізоляційний матеріал, то можна використовувати будь-які теплі речі, покривала і тому подібні. Непоганий варіант, утеплення кришки ящика для картоплі.

Ящик для зберігання картоплі з додатковим підігрівом

Ящик для зберігання картоплі з додатковим підігрівом

Гарне утеплення лоджії, вже забезпечить гарну схоронність зібраного врожаю, проте, в разі, якщо зима наближається, а лоджія не утеплені, то слід створити ящик з підігрівом, де і будете зберігати врожай. Для підігріву найкраще використовувати фен, лампу розжарювання, потужність не повинна перевищувати шістдесят Ват.

Схема ящика з додатковим підігрівом

Якщо при утепленні ви будете використовувати фен, необхідно подбати про подачу повітря, трубки найкраще підійдуть для цього. Для підтримки оптимальної температури повітря в місці зберігання, можна скористатися термореле, яке буде автоматично включати і вимикати фен.Утеплений ящик для картоплі з підігрівом

Матеріали, необхідні для утеплення подібного роду:

 1. Фанера.
 2. Теплоізоляційний матеріал, мінімальна товщина якого повинна бути п'ять сантиметрів.
 3. Брус п'ять на п'ять сантиметрів.
 4. Трубки із пластику діаметром від чотирьох до п'яти сантиметрів.
 5. фен.
 6. електроконтактні реле.

Найкращим утеплювачем є Піноплекс, він краще вбирає вологу.

Збірка своїми руками в кілька етапів

 1. Створення каркаса з придбаного бруса 5х5 см. Скріплювати необхідно куточками.
 2. Зроблений каркас потрібно обшити, якихось матеріалом, фанерою, ДСП, OSB. Кріпити листи до брусків найкраще саморізами. Також не виконати невеликі отвори для подачі повітря через пластикові трубки.
 3. Далі слід кріпити до стін утеплювач, найкраще це робити за допомогою клею.
 4. Теплоізоляцію необхідно класти на всю поверхню зсередини. Фольгований ізонол може послужити ля додаткового утеплення.
 5. Слідом потрібно вставити в пророблені дірки трубки невеликого діаметру, які теж слід проткнути, для того, щоб повітря рівномірно поширювався по конструкції, і закріпити фен.
 6. Щоб не сталося замикання, всю електрику потрібно максимально убезпечити.

Найлегшим варіантом створити утеплення в місці зберігання картоплі на дачі буде, установка лампи розжарювання, яку потрібно помістити всередину жерстяної оболонки. Лампа споживає багато електроенергії, але виділяє достатньо тепла, навіть щоб в найхолоднішу пору, продукти залишалися в теплі. Іноді цього тепла може виявитися занадто багато, і тому лампу можна забарвити чорним кольором.

Чим обробляються ящики для зберігання картоплі взимку

Для дезінфекції ящиків і, щоб картопля зберігалася довше рекомендують кілька варіантів обробки ящиків:

 • сам дерев'яний ящик можна обробити розчином з хлорного вапна (400г. на відро води).
 • також можлива обробка мідним купоросом
 • деякі препарат «Снеж» і «Снеж Біо» використовують в цих цілях

Плоди можна обробляти препаратом "АнтіГніль", це новий препарат, який, як заявляє виробник - абсолютно безпечний для людини.

З народних методів обробки коренеплодів:

 • пересипають картоплю крейдою або золою
 • в ящик кладуть мішечки з сухим полином або бузиною.
 • роблять пересипання бульб сухий лушпинням цибулі

Різні методи збереження врожаю на балконі

 1. Коробка з тирсою. Така конструкція робиться за принципом матрьошки, а утворене вільне місце заповнюється тирсою.
 2. Хорошим місцем для збереження врожаю є старий холодильник. Безліч людей так і роблять, головне тільки зрідка перебирати овоч, інакше він може пропасти.

Для того щоб підтримувати оптимальну температуру в ящику, можна покласти туди термометр. З його допомогою ви завжди зможете знизити або підвищити температуру.

Відео - інструкція, як спорудити ящик власноруч