Валяная іграшка - зайчик на Великдень

Хоча зайчики не мають нічого спільного з великим святом Пасхи, однак цей образ вже давно закріпився у свідомості російських людей як супутній персонаж. Білий кролик або зайчик - це просто мила іграшка, яку цілком можна зробити своїми руками на нашу пошаговому майстер-класу.

Майстер-клас з валяння іграшки зайчика

Для цього нам знадобиться біла шерсть, а також:
поролон
• Очки дрібні
• Нитка з великої голкою
• Голки для валяння (зворотного ходу і тонка голка № 40)

Отже, почнемо з виготовлення заготовок для нашої іграшки. Спочатку зробимо кулю для майбутньої голови зайченя. Нарвіть шерсть дрібно, скомкають її в руці, пройдіться по ній з усіх боків голкою, встромляючи її глибоко в шерсть. Виконуйте всі маніпуляції на поролоновою губки, голку тримайте перпендикулярно до губки, щоб уникнути травм пальців. Коли кулька досить ущільнився, залишаємо його і починаємо клеїти заготовку для майбутнього тулуба іграшки.

Голову ми зробимо в формі овалу, трохи звуженого догори. Також валяємо овал по всій поверхні до ущільнення.
Далі приблизно по серединній лінії голови формуємо голкою поглиблення для очей. Призначте щільно око до місця, де він повинен знаходитися і намітьте голкою навколо нього область, яку слід поглибити.

Так як мордочка у зайчика повинна бути витягнута, ми теж додаємо шерсть в нижню частину мордочки для збільшення обсягу. Акуратно привалювати з усіх боків і починаємо поступово звалюють цю область. Спочатку вона буде рихлим, потім у міру валяння стане щільною.

На цій ділянці прорисовуємо риси мордочки - носик, губи. Пройдіться голкою в цих місцях кілька разів.

Тепер слід додати відсутній обсяг в область лоба. Оформляємо це місце. поступово ущільнюємо.

За допомогою клею "Момент" вклеиваем очі зайчику.

Оскільки у зайця в природі нижня частина мордочки ширше, для реалістичності додамо обсяг в область нижньої щелепи.

Далі валяємо окремо повіки (4 штуки).

Привалювати їх до очках. Спочатку закріплюємо їх з бічних сторін, далі обрамляемо ними віко і проходимо голкою по ребру століття (відкриваємо око).

Для того щоб з'єднати дві деталі - голову і тулуб, я зазвичай використовую голку і нитку, зшиваючи ці деталі. Місце входу голки - шия, місце виходу - верхня частина голови. Так повторюю кілька разів і зав'язую вузлик нагорі голови. Після цього я додатково привалювати деталі один до одного за допомогою вільної вовни.

Щоб зробити нижні лапки зайчонку, зваляти два невеликих кульки і пріваляйте їх до тулуба з боків.

Додайте обсяг в області грудей.

Тепер можна зробити зайцю вушка. Окремо зваляти їх на поролоні. Обов'язково гарненько провалявся ребра вушок взявши виріб між пальцями.

Пріваляйте вуха до голови.

З маленького шматочка рожевої вовни зробіть носик зайчику. Прорисуйте ніздрі, щоб все було як по-справжньому.

Повертаючись до роботи над нижніми лапами, бачимо, що бракує ще однієї деталі - нижньої частини лапок. Валяємо їх окремо у вигляді маленьких овалів. Прорисовуємо голкою пальчики.

Пріваляйте овали до верхніх частин лап. Використовуйте для цього шерсть.
Для того щоб зробити верхні лапки, поверніть шерсть рулончиком і провалявся по всій поверхні до ущільнення. Щоб зробити вигин на лапці, зігніть її в потрібному місці і кілька разів пройдіть голкою в цьому місці. На верхніх лапках також прорисуйте пальчики.

Пріваляйте їх до тулуба за допомогою шматочків вовни.

Додайте обсяг ззаду, зробіть кругленький хвостик.

На цьому валяння іграшки закінчено, тепер залишилося оформлення. Якщо ми хочемо, щоб наша іграшка була пухнастою, слід її розпушити за допомогою зворотного голки. Нею слід опрацювати всю поверхню іграшки, крім лапок, хвостика, вушок, вік.

Потім виконайте стрижку ножицями. І можна приступати до тонування іграшки.

Натріть дрібно суху пастель і тонким пензликом накладіть колір по лініях носа, рота, повік. Відтінятимете хвостик, пальчики, вушка.

Тепер наш великодній зайчик повністю готовий, щоб прикрасити поличку в будинку або навіть святковий стіл (якщо помістити його в красиву кошик).

Автор: Наполова Наталя.