Валяная іграшка «Ведмедик»

Майстер-клас на конкурс «Ляльки та іграшки» «валяння ведмежа» підготувала Гонца Інна Юріївна, керівник гуртка Будинок творчості »Дивоцвіт», Україна, м.Київ.

Валяная іграшка «Ведмедик»

1.Нам знадобиться:

  • шерсть для валяння,
  • голка для валяння № 38 (середня),
  • щітка для валяння.


2. Для початку відірвемо від напівтонкої гребінній стрічки невеликий шматочок і скрутимо його в кульку. Це буде заготовка голови .


3. Закріплюємо голочкою вільний край і починаємо рівномірно провалити заготовку, встромляючи голку у напрямку до центру і виводячи її під тим же кутом, під яким ввели. Якщо міняти положення голки, коли вона у вас ще знаходиться в шерсті, то голка може зламатися. Наскрізь протикати деталь не треба, але і тільки по поверхні працювати не можна, буде деталь недоваляная в середині і не буде тримати форму. Тому протикати деталь потрібно до половини періодично перевертаючи що б надати нашій заготовочкі форму кулі.


4. За тим же принципом валяємо два кульки поменше для мордочки.


5. Збираємо всі деталі. Маленькі кульки привалювати до мордочці, а так же вушка (вони валяються так само тільки плоскої форми). Привалювати деталі потрібно ретельно.


6. Робимо нашому ведмедику очки і носик. Можна з вовни прівалять як у мене, можна купити пластикові заготовочкі.


7. Формуємо тільце нашому ведмежаті, за тим же принципом, як і все інше тільки овальної форми. Не забуваємо про становище голки в виробі.


8. Формуємо лапки передні.


9. Формуємо лапки задні.


10. Хвостик.


11. Збираємо всі деталі. Все потрібно прівалять до тулуба. Доведеться попрацювати, деталі повинні триматися міцно.


12. Можна ще зваляти сердечко, за бажанням.


13. Прикрашаємо ведмедика бантиком. Іграшка в техніці валяння готова.