Юка квітка, як доглядати в домашніх умовах

Юкка в природі зустрічається Центральній Америці, Мексиці, але останнім часом користується популярністю і в нашому регіоні. Якщо ви вирішили вирощувати цю дивовижну пальму своїми руками, необхідно знати як доглядати за юкою в домашніх умовах. Якщо у вас юка садові, то ви, напевно, не раз задавалися питанням, чи потрібно викопувати на зиму ця квітка.

Як доглядати за юкою садової

Зовні юка садові нагадує пальму - розлогі листя і кореневої стовбур мають схожість з пальмовими культурами. Юкка відбувається з сімейства агавових, при цьому вона зустрічається в деревовидному і кустообразно видах. Висота садової юки може коливатися від тридцяти сантиметрів і доходити майже до трьох метрів. Цвіте вона через два роки після висадки на ділянці. Квіти схожі з дзвіночками і мають гарний білий колір. На квітконіжці розміщується до 200 кольорів, а саме цвітіння триває більше півмісяця.

Фото юки садової

Чи потрібно викопувати на зиму садову юку? При підмерзання в зимовий період, юка НЕ ​​зацвітає зовсім. Це важливо знати, якщо ви доглядаєте за рослинами у відкритому саду. Плоди юки дозрівають лише в тих місцях, де вона росте в природі. Для її запилення потрібна невелика метелик, яка живе тільки в місцях батьківщини квітки. У природі різних сортів юки існує більше 30 штук. Але більш поширені і більш приємним сорти юки, це славна, нитчатая. Будь-яка садові юка розмножується живцями, які зрізаються з дорослого куща, дерева.

Фото пишного куща юки

Як правильно вирощувати юку

З бічних, верхніх молодих пагонів зрізаються двадцяти сантиметрові гілки. Вони поміщаються в поживний грунт, або ємність з водою до вкорінення. При відсутності дорослої рослини, можна купити насіння юки і посіяти їх, попередньо провівши стратифікацію насіння. Розсада росте в приміщенні до трирічного віку. Потім вона висаджується на клумбі.

Фото цвітіння юки

Корисна стаття: Як виростити арабис на дачі

Місце для вирощування юки садової має бути сонячним і теплим. При наявності невеликої півтіні можлива висадка і в такому місці. Температура повітря для пересадки саджанця юки повинна бути стабільною і теплою. Вдень вона повинна триматися біля позначки 20, а вночі не опускатися нижче 7 градусів.Грунт для посадки повинна бути поживною і пухкої. Кислотність не повинна перевищувати показники 7.5pH. Грунт, якщо не має особливо хороші якості, повинен бути підготовлений. На обраному місці заздалегідь робиться яма розміром 50 на 50 і на 50 сантиметрів. При великому корені, яма робиться більшого розміру.
Яма заповнюється сумішшю землі з піском, торфом, перегноєм в рівних пропорціях. Пересадка проводиться навесні.


Перед висадкою саджанець потрібно загартувати. Для цього горщик виноситься в сад і з кожним днем ​​час перебування на повітрі збільшується. Коли юка посаджена, її потрібно полити. Після цього, за нею організовується правильний догляд. Він полягає в прополюванні, поливі, захист від захворювань. Полив проводиться при пересиханні грунту. При підсиханні основний листя, рослина зволожується з пульверизатора. Кращий час для обприскування, це вечір. Підживлення садової юки проводиться щорічно у весняний період. Для підгодівлі беруться комплексні добрива для сукулентних рослин.


Якщо ви не хочете пошкоджувати і викопувати квітка юка на зиму, то тоді її краще укутати плівкою або щільним папером, хоча вона може витримати навіть досить сильні морози. Прикореневій грунт закривається мульчею. Поруч з юкою можна вирощувати злакові культури, лаванду, ірис та інші багаторічники з цього виду рослин.

Також почитайте, як зробити пальму з пластикових пляшок.

Надлишки вологи шкодять юкке, і листя покривається жовтими плямами. Спека, порушення світлового режиму, також несприятливо позначаються на рослині. При появі слимаків, застосовуються інсектициди. Для боротьби зі щитівкою, потрібно щодня протирати листя вологою губкою. Раз в 7 днів для очищення листя застосовувати розведений спирт.

Фото юки взимку

Досвідчені садівники кажуть, що викопувати садову юку на зимовий період не варто, адже при хорошому укритті, рослина не постраждає і пізніше порадує своїм красивим цвітінням. Якщо будете правильно доглядати за квіткою, то він буде тривалий час прикрашати клумбу на дачі.