Всі основні секрети прикраси дачного ставка

Яка краса - мати на заміській ділянці красиву зону відпочинку у вигляді ставка і прилеглої до нього території, оформлених відповідним чином. Виявляється, це все можна спорудити і самому, без допомоги фахівців. У даній статті наведемо приклади оформлення ставків і корисні поради з цього питання. Дійсно, вивчивши цю публікацію ви дізнаєтеся про те, як прикрасити ставок на дачі.

Які бувають водойми на дачах

На вашій дачі може з'явиться абсолютно будь-яка споруда. Водойми для дачі можуть бути декількох видів:

басейни. Це практичний вид водойми, він принесе не тільки прохолоду в спекотний полудень, а й дозволить попустувати дітям і дорослим, особливо, якщо у вашій місцевості немає природних водойм, придатних для купання.

  • З недоліків хочеться відзначити, що для нього потрібно багато місця і складна конструкція.

водоспади. Якщо у вас нерівний ділянку, горбистий, або просто є ухил місцевості, то це ваш варіант. Та, що біжить і шумлива вода - ось головна відмітна риса вашої ділянки, яка з'явиться разом зі створенням водоспаду.

ставок. Може бути як просто декоративним, так і дуже навіть практичним - рибальським. Створення і оформлення ставка стане найцікавішим і таким, що запам'ятовується подією в облаштуванні ділянки.

болотце. В ансамблі з рокарием або альпійською гіркою створить неповторну атмосферу заміського ділянки.

Міні - водойма. Відмінно підійде навіть самому невеликому за площею ділянки землі, освіжить і прикрасити його.

Фонтан. Ось вже точно гості здивуються такої дивини, прийшовши до вас в гості. Але йому потрібно багато місця під облаштування, і конструкція його так само складна.

струмок. Може бути як сухим, так і зі справжньою водою. Спокійним шумом він наповнить навіть після божевільного дня, а звивистим контуром підкреслить самобутність місцевості.

Всі ці варіанти об'єднує підготовка і планування - вибрати і підготувати саме місце, укріпити береги, залити водою, засадити рослинами і прикрасити.

Отже, вибрали ставок. Що далі

У даній публікації варто поговорити про те, як прикрасити ставок на дачі своїми руками? Але перш за все варто знати про те, чим відповідальніше і якісніше будуть проведені роботи, тим довговічніше буде ставок. Тому знадобляться деякі специфічні знання.

Вибираємо, що стелити на дно, ПВХ або бутилкаучукові підставу. Незважаючи на страшне звучання, насправді надійний варіант і можна фантазувати на тему обрисів водойми.

Можна в підставі ставка використовувати просту ванну. Малі витрати, а зробити можна красиво і неповторно.

Бетонна основа як найдорожчий варіант пристрою присадибної ставка. Тут не обійтися без спецтехніки та спецзнаній по будівництву. Найскладніший по виконанню варіант, але і самий довговічний, відмінно поєднується з красиво розставленими скульптурами.Купівельна форма, навпаки, найлегший вибір для початку. У магазині можна вибрати з різноманіття те, що сподобається саме вам.

Як же прикрасити свій ставок

Відразу відзначити варто те, що прикраса ставка на дачі справа серйозна. Головне, що б він своїм зовнішнім виглядом вписався в навколишнє оточення гармонійно.

Якщо хочете мати ставок в східному стилі, то тоді потрібна рослинність в великих кількостях. Ставок доведеться будувати немаленький, і при цьому його обриси потрібно робити плавними і м'якими. У центрі можна влаштувати острівець з деревом, і навколо кілька різних каменів, вийде відмінне місце для медитацій.

Дуже добре, якщо цей острівець з'єднати з берегом мосточку, встановити ліхтарі.

Так само китайський стиль має на увазі наявність геометричних обрисів, наявність чітких меж, дуже підходить для заможних власників.

Японська тема водойми може бути створена практично при будь-яких умовах. По берегах обов'язкові карликові рослини, між ними живописно розташувати камені \ валуни, які можуть йти прямо в воду.

Французький стиль, або модерн, зараз на піку популярності. Він вимагає віддати водойми практично всю територію, і будувати його з розмахом, а берегові лінії слід робити чіткими, з ретельним їх облаштуванням.

Класика жанру - англійська ставок. Чим то схожий на японський, вимагає багато фарб і рослинності.

На замітку! При виборі стилю ставка вирівняйте свої бажання і можливості своєї ділянки.

Тепер можна вирушати в будівельний гіпермаркет за всім необхідним, благо, що зараз магазини надають широкий вибір всього, що вам знадобиться в будівництві ставка вашої мрії.

Для того, щоб ви змогли отримати додаткову інформацію про те, як прикрасити ставок на дачі - ми пропонуємо вам фото. Також ще можна полазити по інтернету на предмет варіантів оформлення, напевно знайдете основу там, а в реалі додасте від себе оригінальні штрихи і отримаєте неповторний результат, подвійно приємний, тому що зроблений він буде своїми руками.

На великій ділянці і ставок можна спорудити пристойних розмірів. Подбайте, щоб вода в ньому не була стоячою, а циркулювала з чаші в ставок і назад. Це допоможе уникнути неприємних застійних явищ, ще й яких важко, як правило.

Водойма краще розташувати на відкритому просторі, що б сміття з дерев не потрапляв в воду, але і сонячна галявина сприятиме сильного нагрівання води, а так само розвитку мікроорганізмів.

І не на вітряному місці, що б не обрушилася скульптури, і не пошкодилися рослини.

До речі, рослини навколо водойми можна висадити як в контейнерах, так і відразу в землю. Деякі рослини просто плавають на поверхні води, і крім естетичної ролі ще й самоочищатися воду (кушир, рдест). Так само берега ставка можна прикрасити природними каменями різної величини і форми, а так само тематичними скульптурами або спорудами.

Прибережна лінія повинна бути не тільки з чіткими кордонами, але і з плавними переходами, а засадити її треба рослинами, що ростуть на зволожених грунтах - незабудками, манника, лобелією, Ситник і т.п.

При викладанні каменів врахуйте, що не всякий вам згодиться, вапняк, наприклад, вода розмиє дуже швидко. І не списуйте з рахунків штучні камені, вони і міцніше, і довговічніший натуральних, а по вигляду і не відрізнити.

Тепер ви змогли дізнатися про те, як прикрасити штучний ставок на дачі. Для вас ми запропонували опис і фото. Загалом, пам'ятайте про те, що споруди та скульптури повинні створювати один гармонійний ансамбль, що б милування ставком приносило естетичну радість і насолоду.