Пом'якшувач води для котеджу, як вибрати і купити

Під час будівництва будинку кожен замислюється про проведення комунікацій. Складнощі виникають, якщо немає центрального водопостачання, так як доводиться шукати джерела питної води. Колодязі і свердловини не завжди мають воду хорошої якості, тому необхідно зробити автоматичну систему для пом'якшення води. У цій статті ви дізнаєтеся як працюють пом'якшувачі води безперервної дії і зможете встановити їх своїми руками.

Для чого потрібні пом'якшувачі води безперервної дії

При наявності накипу і солей у воді кращим засобом боротьби є пом'якшувач води. У приватних будинках і дачах така проблема стоїть повсюдно, адже вода може надходити з різних джерел.

Водопостачання з свердловини або з колодязя вимагає установки системи для очищення. Пом'якшення води при такій воді саме по собі буде не ефективним. Для міської магістралі пом'якшувач підвищить якість води, тому навіть на приладах в будинку не буде утворюватися накип.

Якість води визначається не тільки наявністю накипу, але і кольором і навіть запахом. Підвищений вміст заліза виявляється жовтуватим кольором і металевим запахом. Якщо така вода у вас надходить зі свердловини або колодязя, її обов'язково потрібно здати на аналіз, щоб потім встановити пом'якшувач безперервної дії.

Після перевірки встановлюється система для пом'якшення води, а при наявності інших домішок у воді додаються інші види очистки.

Частими забруднювачами води є:

  • тверді вкраплення в воді
  • пісок
  • деревні частини
  • Скло.

Ці вкраплення можуть перебувати в колодязі. Крім цих речовин, ще зустрічаються: домішки вапна, залізисті домішки і навіть суперечки різних бактерій.

Сам пом'якшувач при таких забрудненнях без особливої ​​системи очищення не впорається. При центральному водопостачанні з жорсткою водою, пом'якшувач може працювати індивідуально.

Установка пом'якшувача безперервної дії

Монтаж такої системи цілком можливо зробити самостійно. Багато комплексно прочищають в першу чергу всю систему водопостачання, а потім ставлять пом'якшувач безперервної дії.

Вода зі свердловини, проходячи через землю, вбирає всі шкідливі речовини і на виході завжди йде жорстка з великою кількістю домішок. Змягчувачі з безперервним процесом очищають воду від надлишку солей жорсткості. Гірська місцевість, вапняк і глиниста земля завжди багаті такими домішками. Домішки вапняний при очищенні прибираються. При перевірці води параметри вираховуються по міліграмам на літр.Вода буває: дуже м'якою і має показники менше півтора міліграм; м'якою з показниками від півтора до чотирьох; середньої жорсткості від семи до дванадцяти і дуже жорсткою з показниками, що перевищують позначку дванадцять.

Наслідки від жорсткої води досить негативні, особливо вона шкодить опалювальній системі. Умягчитель безперервної дії з магістральним водогоном і високою жорсткістю повинен бути обов'язково, інакше опалювальні прилади зсередини будуть покриватися накипом.

Якщо водопостачання первинне, система очищення монтується складніша. При бажанні можна поставити комплексну очистку в заводському зборі. Для пом'якшення води найчастіше використовують іонно-обмінний прилад для магістралі і назад-осматіческій, який приєднується під мийкою в кухні. Ці два прилади захищають все обладнання і труби від накипу. Для опалення монтується електромагнітне пристосування для пом'якшення.

Дивіться відео: Пом'якшення питної води. Установка і системи пом'якшення води

У систему очищення найчастіше входить: забірний механічний фільтр з галькообразним або сітчастим фільтром. Сітка виготовляється з нержавіючої сталі, або пластику. Її пропускна здатність прирівнюється 100 мікрона. Сітку при засміченні потрібно очищати, для цього потік води направляється назад. Кран відкривається на піддоні або ж крани повертаються на вході і виході. Промивання автоматичного типу обходиться трохи дорожче, але працює самостійно.

При глинистої воді або якщо у воді знаходиться мазут, таке очищення виключається. В даному випадку бажано використовувати очищення за допомогою дисків стоять на загальній осі. Зазори розрізняються, це і дозволяє фільтрувати воду.

Після механічного очищення включається автоматичний пом'якшувач води. Іонообмінне пристрій змінює одні іони на іони натрію, завдяки чому відбувається пом'якшення води до потрібних показників. Після такого умягчителя залишаються шкідливі домішки у воді і потрібна подальша очистка. Змінні картриджі потрібно обов'язково періодично міняти.

Катіонний пом'якшувач при магістральної подачі води може відновлюватися. Для відновлення використовуються сольові таблетки. Вони мають високі показники очищення. Через якийсь час (близько 4 років) такий пом'якшувач змінюється на аналогічний.

Схема умягчителя безперервної дії

Мембранний фільтр-пом'якшувач монтується під мийку. Вода під час вступу проходить через мембрану з безліччю мікроскопічних отворів з різним діаметром. Найвищий у неї показник очищення доходить до 100 мікрон. При виконанні цієї краще вмонтувати кондиціонер для мінералізації води.

Якщо ви встановите систему для пом'якшення води за допомогою умягчителя безперервної дії, то зможете захистити побутові прилади від псування і пити смачну і безпечну воду.