Жилет на 2 роки (в'язання спицями)

 Теплий жилет на 2 роки, пов'язаний спицями рельєфним візерунком, незамінний елемент в дитячому гардеробі. На прогулянці або удома він прекрасно захистить малюка від холоду і при цьому не буде сковувати рухи, що дуже важливо для маленького непосиди. Для того, щоб жилет добре зберігав тепло, краще вибрати вовняну або напівшерстяну дитячу пряжу. Вона не буде "кусатися" і легко перенесе часті прання.

Для жилета на 2 роки буде потрібно:

  • 200 г пряжі середньої товщини,
  • спиці № 4,5
  • і роз'ємна "блискавка" довжиною 35 см.

У виробі поєднуються два візерунка: "рис" і фантазійний. Перший слід в'язати, чергуючи 1 осіб. п, 1 вив. п. У виворітних рядах лицьові потрібно провязивать виворітними, а виворітні - лицьовими.

Фантазійний візерунок у вигляді рельєфних ромбів виконується за схемою:

Розрахунок петель наводиться для щільності 16 п. Х 20 р. = 10 х 10 см.

Жилет на 2 роки спицями складається з трьох деталей: спинки і двох симетричних поличок.

спинка

Для спинки набрати 53 п. Перші 4 ряди виконати візерунком "рис". Він прекрасно замінить традиційну гумку і не дасть полотну скручуватися.

Потім перейти на фантазійний візерунок. В'язати слід рівно, без зміни кількості петель в роботі.

На висоті 22 см від набірного краю необхідно виконати зменшення для формування пройм. Для того щоб край вийшов округлим, потрібно з кожного боку закрити 1 раз 3 п., 2 рази 1 п.

В результаті в роботі залишиться 43 п. Їх слід продовжити рівно в'язати фантазійним візерунком. Коли глибина пройми досягне 14 см, все петельки потрібно перенести на допоміжну спицю і відкласти цю деталь.

Права і ліва полички

Набрати 27 п. Поличка в'яжеться разом з планкою, петлі якої входять в розрахунок. Як і на спинці, низ полички виконується візерунком "рис". Через 4 ряди на перших трьох петельках (не рахуючи кромочную) слід продовжити візерунок "рис", а на інших петлях перейти на фантазійний візерунок.

Висота і схема убавок для пройми на поличці точно такі ж, як і на спинці. Закрити петлі слід тільки з лівого боку. Далі роботу необхідно продовжити до 30-го см. Тут потрібно сформувати виріз для горловини.

З правого краю слід закрити 1 раз 5 п., 2 рази 2 п., 1 раз 1 п. На спиці залишиться 12 п.

Коли загальна довжина полички складе 36 см, деталь потрібно відкласти. Після цього в дзеркальному відображенні необхідно пов'язати ліву поличку жилета. На ній петлі планки і виріз горловини повинні бути розташовані з лівого краю, а пройма - з правого.

Збірка, комір, пройма, "блискавка"

Перш ніж зв'язати комір-стійку, слід з'єднати відкриті петлі плеча на спинці і поличках (по 12 п. На кожній деталі). Для цього найкраще підходить вертикальний шов "петля в петлю". Він практично не помітний на готовому виробі, що дозволяє уникнути грубого потовщення на плечі. Решта 18 п. Спинки слід знову перенести на спиці № 4,5.

По краю вирізу горловини правої полички набрати 66 п. (По 24 з кожної полички і 18 п. Спинки).

Провязать візерунком "рис" 8 см і закрити, не затягуючи.

По краю пройми також набрати петлі і провязать візерунком "рис" 2 ряди. Потім закрити всі петлі за один прийом.

Виконати бокові шви.

Пришити "блискавку" до планок.

Підвернути всередину зовнішній край коміра і прікетлевать його до вирізу горловини.

Жилет на 2 роки спицями готовий. Залишається його випрати і висушити на рушнику.