Закладка для книг з фетру «Космос»

Як зробити закладку для книг з фетру своїми руками, майстер-клас Олександра. Ця закладка - справжній подарунок для любителів фантастики. Нагадую, що наступна тематика нашого конкурсу «Подарунки своїми руками» - День космонавтики 🙂

Для всіх книг потрібні закладки. Не завжди можна знайти в магазині закладку, яка підходить до жанру твору книги. Пропоную зшити закладку в стилі космосу, що дуже йтиме книгам, що мають фантастичне напрям в жанрі.


Для шиття такого виробу нам знадобиться:
1. Синій фетр для основи закладки;
2. Білий фетр для зірок;
3. Помаранчевий, червоний і бежевий фетр для планет;
4. Пуговка зірочка;
5. Нитки в тон фетру.

Закладка з фетру на куточок

На синьому аркуші фетру відміряє крейдою квадрат зі сторонами 9 см. У правому верхньому куті квадрата малюємо ще один квадрат зі сторонами 2 см.


Вирізаємо накреслену основу для закладки і перерізуємо її на дві частини по діагоналі.


Готуємо елементи, які будуть нашивали на передню сторону вироби. Для планет вирізаємо з бежевого фетру два кола діаметром 1,5 см. З білого фетру вирізаємо дві зірки, близько 2 см шириною і 2 см заввишки.


На одну з планет нашиваємо кілька кратерів, вирізаних з помаранчевого фетру. Шиємо ниткою в тон фетру в одне додавання.


Беремо вирізану половину синьою основи для закладки, яка з верхнім квадратом. Накладаємо зверху підготовлені елементи: дві планети, дві зірки з фетру, гудзик зірочка. На один з бежевих гуртків прикладаємо дві невеликі смужки з червоного фетру - це будуть кільця планети.


Пришиваємо всі елементи до закладки ниткою в одне додавання. Зірочки пришиваємо за середину, роблячи кілька стібків в одному і тому ж місці.


Беремо дві половинки вироби і прошиває з боку діагоналі петельним швом.


Складаємо дві половинки разом і зшиваємо їх, залишаючи НЕ зашитим край по діагоналі.


Перехід, між маленьким квадратом і основним трикутником, прошиває швом "Вперед голку". Обшивають маленький квадратик з нашитою гудзичком петельним швом.


Закладка з фетру готова.

З такою космічної закладкою книга стане виглядати набагато цікавіше.

 Космічну ятати у вигляді ракети також можна зробити з паперу - покроковий опис: