В'язаний чохол на кружку

Останнім часом теплушки - в'язані чохли для кухлів стали дуже популярними. Кружка в оригінальній теплою одягу є чудовим подарунком до будь-якого свята, її можна привезти як сувенір з подорожі. Навіть звичайнісінька скляна або керамічна гуртка буде виглядати дуже оригінально і незвично в симпатичною в'язаної одягу, а її власник не обпече руки об гарячий напій. Крім того, в такій гуртку чай або кава остигають набагато повільніше, тому тим, кому подобається довго насолоджуватися улюбленим напоєм, обов'язково сподобається така одяг. Майстер-клас підготувала Софьянчук Марина.

Чашки з одягом продаються в багатьох магазинах сувенірів, але пов'язана своїми руками теплушки буде зігрівати не лише чашку, а й вашу душу. Зв'язати чохол на кружку не важко, прикрасити її можна стрічками, бантиками, бісером, все залежить від вашої фантазії. Пропонуємо зв'язати симпатичні теплушки для кухлів до Дня святого Валентина. Їх можна подарувати коханій людині, також ними можна прикрасити чашки на святковому столі.

Як зв'язати чохол

Для в'язання чохла для кружки нам знадобиться:

  • пряжа червоного кольору (я використовую акрилову пряжу),
  • залишки пряжі рожевого і білого кольорів,
  • 2 стрічки червоного і білого кольорів (по 50 см),
  • спиці №2, гачок №3, голка.

Перед початком в'язання вимірюємо окружність гуртки (у мене 26 см) і визначаємо кількість потрібних петель. Для цього набираємо 10 петель і в'яжемо зразок - 5-6 рядів гумкою 2х2. Вимірюємо ширину вироби (у мене вийшло 3,8 см). Тепер 10 множимо на 26 і ділимо на 3,8, отримуємо число 68, тобто нам потрібно набрати 68 петель.

Набираємо ці 68 петель і в'яжемо резинкою 2 х 2 6 рядів (фото 1),

потім лицьовій гладдю в'яжемо 21 ряд (фото 2),

потім знову гумкою 6 рядів, закриваємо петлі (фото 3).

Висота виробу виходить 8 см, якщо вам потрібно більше або менше, змініть кількість рядів, провязани лицьовій гладдю. Основа чохла для гуртки готова.

Стрічку червоного кольору розрізаємо на 4 рівні частини і пришиваємо до кожного кутку (фото 4).

В'яжемо сердечка гачком. Набираємо 6 повітряних петель рожевої ниткою, з'єднуємо в кільце, пров'язуємо 2 повітряні петлі підйому, потім виконуємо 4 стовпчики з накидом, 2 повітряні петлі, 5 стовпчиків з накидом, 2 повітряні петлі, 5 стовпчиків з накидом, 2 повітряні петлі і з'єднуємо останню петлю з першій (фото 5).

Далі виконуємо 1 повітряну петлю підйому, 2 стовпчики без накиду, 1 стовпчик з накидом, під арку з повітряних петель пров'язуємо 1 стовпчик з накидом, 6 стовпчиків з двома накидами, 1 стовпчик з накидом, далі в'яжемо 5 стовпчиків з накидом, під арку в'яжемо 3 стовпчики з накидом, 1 стовпчик з двома накидами і 3 стовпчики з накидом, потім знову в'яжемо 5 стовпчиків з накидом і під третю арку пров'язуємо 1 стовпчик з накидом, 6 стовпчиків з двома накидами і 1 стовпчик з накидом, з'єднуємо першу і останню петлю ряду і закриваємо петлю (фото 6).

Аналогічно в'яжемо друге серце білою ниткою (фото 7).

Пришиваємо серця в основі великими стібками (фото 8). Перша теплушки готова.

Другий чохол для гуртки починаємо в'язати за тим же принципом, що і перший. Набираємо 68 петель і в'яжемо 6 рядів гумкою 2х2 (фото 9).

Потім в'яжемо 4 ряди лицьовій гладдю. Далі у нас на лицьовій гладі повинні з'явитися 3 серця, виконані виворітного гладдю. Для в'язання малюнків використовуємо схему:

Для цього в'яжемо 9 лицьових петель, потім 15 петель по малюнку, 3 лицьові петлі, 15 петель по малюнку, 3 лицьові петлі, 15 петель по малюнку і 8 лицьових петель. Виворітні ряди в'яжемо по малюнку (фото 10).

Закінчивши в'язання малюнка, пров'язуємо 4 ряди лицьовій гладдю, потім 6 рядів гумкою 2 х 2 і закриваємо петлі (фото 11).

По краю кожного серця за допомогою гачка пров'язуємо ободок білою ниткою (фото 12).

Білу стрічку розрізаємо на 4 рівні частини, пришиваємо їх до кожного кутку теплушки (фото 13).

У нас вийшли 2 симпатичні теплушки до Дня святого Валентина. Зав'язуємо чохол на чашки, наповнюємо чашки улюбленим гарячим напоєм і насолоджуємося тихим зимовим вечором разом з коханим.

Тепер ви знаєте, як зв'язати чохол на кружку. А ось на що він буде схожий, вирішувати вам. Чохол може бути як романтичним і витонченим, так і брутальним, строгим або легковажним, з побажаннями або з натяком ...
Ось для натхнення деякі ідеї з інтернету:


Можливо, вас зацікавлять ще чохол на шампанське

або грілки для чайника: Земляничка

Курочка