Прикраси на Великдень декоративні підвіски з гіпсу

Ще один великодній майстер-клас від Марини Сивцова.

Всім доброго времени суток !!! Почну з того, що я купувала черговий кіндер-сюрприз для своєї донечки, і мені прийшла в голову думка, що за допомогою упаковки від нього можна зробити прикраси на Великдень: підвіски в формі половинок яєць. Також, зробивши безліч таких заготовок, можна залучити до їх розфарбовування діток, адже вони так люблять пробувати щось нове і цікаве, тим більше своїми руками. По крайней мере, моєї доні дуже сподобалося таке творче завдання.

Отже, для виготовлення таких підвісок потрібно наступний список необхідних матеріалів:

 • будівельний гіпс (алебастр)
 • стаканчик від йогурту і паличка для перемішування
 • половинки упаковки від кіндер сюрпризу
 • олівець
 • ножиці
 • шматочок дроту
 • наждачний папір або шліфувальна пилочка для нігтів
 • плоскогубці
 • гуаш
 • акриловий лак (не обов'язково)
 • лак для нігтів прозорий
 • атласна стрічка шириною 0,6 см
 • одна намистина з широким отвором
 • шматочок губки

Заздалегідь заготовляємо шматочок дроту і згинаємо його, щоб вийшла петелька. Половинку від кіндера ставимо в стаканчик, який підійде за розмірами (у мене був стаканчик від маси плей-до).


В якості ємності для змішування я використовувала стаканчик з під йогурту. У нього насипаємо 2 столові ложки гіпсу з бугром.


заливаємо трьома столовими ложками води і ретельно перемішуємо паличкою до розчинення всіх грудочок (як палички можна використовувати зворотну сторону кисті, після чого промити її водою).


Далі виливаємо суміш у форму. Стаканчик легенько постукуємо по столу для того, щоб всі бульбашки, які утворилися в процесі перемішування, піднялися на поверхню. У верхню частину яйця (з краю) встромляємо кінці дроту, так, щоб петелька залишилася зовні, і чекаємо повного висихання.


Сохне гіпс приблизно хвилин 40-60, але я віддаю перевагу почекати довше, щоб уже напевно.
Після висихання виймаємо заготовку. Для цього спочатку трохи відтягує краю форми в сторони, а потім перевертаємо на долоню і постукуємо.


Краї у заготовки вийшли не зовсім рівні, і прибрати цей недолік можна за допомогою шліфувальної пилочки для нігтів або наждачним папером з дрібним зерном (якої, на жаль, у мене не було).


Тепер беремо простий олівець і намічаємо малюнок. Посередині яйця малюємо маленький кружечок і розставляємо навколо нього рівномірно крапочки.


Далі від кожної точки малюємо крапельки, в результаті виходить квіточку.


Далі малюємо доріжку з листочків, яка повинна розташуватися по діагоналі яйця.


На одній половині яйця домальовували ще квіти і пелюстки (за задумом одна половина заготовки повинна бути розписана, а інша ні).


За допомогою губки зафарбовує всю поверхню білою фарбою.


Чекаємо висихання. На фото не видно, але малюнок, який був намальований олівцем, зафарбувати, і від нього залишилися контури, за якими можна розфарбовувати візерунок.


Змішуємо зелену і білу фарби для отримання ніжно-зеленого відтінку і починаємо зафарбовувати малюнок.


У місцях, де утворилися порожнечі, додаємо по три крапочки, від більшої до меншої.


Чекаємо висихання фарби і покриваємо прозорим лаком для нігтів. У мене лак був старий і чомусь трохи пожовтів). Ще можна додати в гуаш акриловий лак, і тоді не буде необхідності покривати підвіски лаком для нігтем (в тому випадку, якщо захочеться, щоб виріб залишилося матовим, без блиску).


Після висихання в петельку протягуємо зелену стрічку і плоскогубцями стискаємо петельку.


Скручуємо краю стрічки разом і протягуємо на них намистину,


яку протягуємо до яєчка і насаджує на дріт.

На кінці стрічки зав'язуємо бантик і обрізаємо краю.


Зав'язуємо ще один бантик між бусиной і яйцем.


красиве прикраса для будинку на Великдень готово!!!