Прикраса з пластикових пляшок і бісеру

Ще одна робота на конкурс «Вироби з пластика» - прикраса у вигляді кольє. Майстер-клас підготувала Кислякова Анастасія, керівник - керівник гуртка Золота В.А.

Весна - прекрасна пора року. Все навколо розквітає. Пропоную зробити незвичайне квіткове прикраса з пластикових пляшок, щоб зменшити викидання пластика.

Для роботи буде потрібно:

  • пластикові пляшки трьох кольорів,
  • бісер трьох кольорів,
  • дріт для плетіння бісером,
  • волосінь для плетіння,
  • застібка,
  • свічка,
  • шило,
  • ножиці,
  • пінцет.

Хід роботи.

З яскравою і прозорою пляшок вирізати кружальця різних розмірів. З них зробити квіточки з будь-якою кількістю пелюсток. Для зручності можна шилом прокреслити заздалегідь, де будуть пелюстки. Пелюстки можна вирізати, а можна просто надрізати гурток.

Над свічкою обробити квіточки. Пелюстки повинні злегка закрутитися. Треба врахувати під час вирізання, що при обробки свічкою розміри квіточки трохи зменшуються. За допомогою шила зробити в центрі отвір.

Підготувати бісер. Відрізати дріт довільного розміри (20-25 см). Одягти на дріт два квіточки різного розміру, потім три бісеринки.

Зробити петельку і протягнути другий край дроту знову через отвори в квіточках, закрутити.

З зеленої (прозорою) пляшки вирізати листочки, обробити над свічкою. У підстави листочка зробити отвір, в яке просто протягнути дріт і все скрутити.

На довгий кінець дроту нанизати 4-5 бісеринок, перекрутити дріт. Повторити так з іншим бісером, а можна прикрутити листочок або знову зробити квіточку. Зробити кілька маленьких гілочок з прикрученими в довільному порядку квіточками, листочками і бісерінкамі.

Залежно від того, якої довжини треба зробити прикраса, набирається кількість бісеру. У нашому випадку на один край застібки прикріпили волосінь 70 см і набрали по 17-20 см бісеру кожного з трьох кольорів. Аналогічно зробили з іншого боку.

Після цього необхідно скласти бісерні нитки втричі, протягнувши волосінь з одного боку в застібку, а з іншого боку в бісеринку знизу. Все добре закріпити.

По краях знизу прикрутити невеликі гілочки. Для цього край дроту протягнути в низ бісерної нитки.

Тепер можна прикрутити інші заздалегідь зроблені гілочки. У центрі прикраси можна зробити велику квітку, наприклад, з чотирьох квіточок різного діаметру.

Додати знизу за бажанням ще одну невелику гілочку, і квіткове прикраса з пластикових пляшок і бісеру готово.