Вальдорфська лялька форма з розмірами

Ніжна дитяча шкіра дуже чутлива до різних матеріалів, тому варто уважно ставитися до вибору іграшок для дітей. Вальдорфська лялька виготовляється тільки з натуральних тканин. Ідею для пошиття таких іграшок заклали народні ганчіркові ляльки, які, як виявилося, надають позитивний вплив на розвиток дітей. Вальдофская лялька - це тряпічная лялька, яку може пошити будь-яка мама для свого чада. У цій статті пропонуємо вам покроковий майстер-клас як зшити вальдорфської ляльку своїми руками.

Вальдорфська лялька. фото

Ці ляльки набули великого поширення по всьому світу. На відміну від звичайних м'яких іграшок з тканини вальдофскіе ляльки в точності повторюють людську подобу. Саме тому при пошитті такої ляльки важливо дотримуватися строгих пропорцій тіла людини.

Матеріали, з яких ви збираєтеся пошити вальдорфської ляльку, обов'язково повинні бути натуральними. Для цього ідеально підійде бавовна, шерсть або льон. Як набивання бажано використовувати овечу вовну, адже основна особливість такої іграшки - натуральність.

Перед тим як приступити до пошиття, подумайте про вік дитини, адже принцип в вальдорфської педагогіки полягає в тому, щоб іграшки не випереджали розвиток, а повністю відповідали поверненню. Якщо пропорції ляльки будуть пропорційні тілу малюка, то граючи з такою лялькою дитина отримає повне уявлення про себе і в загальному про людину.

Сьогодні можна знайти багато корисних майстер-класів, як робити вальдофскую ляльку для дітей різного віку.

Наприклад, малюкам до двох років краще пошити маленьку іграшку, яка буде міститися в ручку. Вона повинна бути м'якою на дотик і дуже простий. Такі іграшки ще отримали назву ляльки-метелики, так як вони складаються з щільної набитою вовною голови і м'якого тропічного тіла без набивання.

Вальдорфська лялька для дітей до 2 років

Дітям від 2 до 5 років ви можете пошити ляльку, у якої вже є повноцінні ручки і ніжки. У цьому віці дитина вже більш явно оцінює навколишній світ і стає самостійним. Пошейте також багато одягу для ляльки. Одягання і роздягання іграшок впливає на розвиток дрібної моторики.

Вальдорфские ляльки для дітей від 2 до 5 років

У віці п'яти-шести років діти починають грати за ролями. Ви можете пошити ляльок хлопчиків і дівчаток, щоб дитині було легко освоїти рольові ігри. З цими іграшками спробуйте розігрувати справжні спектаклі або робити інсценування казкових сюжетів.

Ігри займають важливе місце в житті дитини, тому навчити дитину грати - основне завдання кожного батька. Якщо ви пошиє ляльку самі, то придумати гру з нею буде набагато цікавіше, адже ви вклали в іграшку частинку своєї душі.

Вальдорфська лялька своїми руками. Майстер клас

Починають зазвичай пошиття вальдорфської ляльки з голови. Коли ця частина тіла буде сформована, ви зможете підібрати підходящу викрійку для тіла.

Форма для тіла ляльки:

При виготовленні голови, пам'ятайте, що вона повинна бути щільно набитої. У підсумку виходить мішечок, який в нижній частині обмотується ниткою, щоб зробити шию.Коли голова готова, обведіть контури на тканині тілесного кольору

Після цього ниткою обмотують голову, щоб надати їй форму. Таким чином, на голові ляльки формується тім'яна, потилична і очна зони.

Потім голову потрібно обтягнути тканиною тілесного кольору. Для цього шматочок тканини складають, потім до неї прикладають голову обличчям до згину, роблять позначки маркером, прострочують на машинці і вирізають.

Дивіться відео: Вальдорфська лялька-метелик майстер-клас

Особа ляльки відрізняється мінімалізмом, тому в якості очей і рота ідеально підійдуть звичайні намистинки. Можна особа вишити і нитками, все залежить від вашого бажання і наявності певних матеріалів.

За викрійці виріжте деталі для тулуба, рук і ніг. Набейте частини тіла так, щоб вони на 1/3 залишалися порожніми.

Тепер з'єднайте руки між собою. Потім прошийте повністю тулуб і набийте його, а потім вставте руки. У місцях кистей і стоп вам потрібно буде зробити спеціальні шви, щоб надати їм форму.

Не обов'язково для пошиття вальдорфської ляльки використовувати нові відрізки тканини. Як матеріал для голови може підійти рукав від светра або шкарпетки, також вовняні речі ви можете порізати на дрібні шматочки і використовувати як набивний матеріал. Основний принцип, щоб тканини були натуральними, а де ви їх візьмете - ваша справа.

Варіант виготовлення голови вальдорфської ляльки

Нитками сформуйте рельєф особи

Обтягування голови тканиною тілесного кольору

Після того як ви пошили повністю ляльку, приступите до виготовлення волосся. Способів формування зачіски вальдорфської ляльки дуже багато, ви можете вибрати найбільш підходящий для себе. Один з найпростіших - волосся з пряжі.

Вам потрібно нарізати нитки однакової довжини, а після цього прошити їх в центрі і пришити до голови. Не забудьте потім прошити волосся по колу, щоб вони були добре закріплені на голові.

Якщо пришити кілька рядів волосся з ниток, то вийде досить об'ємна копиця волосся, яку можна навіть заплести в коси.

Зверніть увагу як приховати шов з'єднання голови і тіла

Ще один варіант якісних іграшок - ляльки Тільда. Читайте: Шиємо вагітну ляльку Тільда

Виховання грою - хороша можливість навчити дитину корисного, відповідно до його віком та уподобаннями. Пробуйте пошити різні вальдорфские ляльки і не переживайте за екологічність і безпеку цих м'яких іграшок.